394 Shares 2028 views

Pozycje w sierpniu: kalendarz prawosławny

Ortodoksyjni ludzie od niepamiętnych czasów są zaznajomieni ze stanowiskiem. Czczo – nie jest to jedyne ograniczenie w żywności, czyli ograniczenia fizyczne. Wiąże się to również ograniczenia duchowe. Nie można wyobrazić sobie ludzkie ciało bez duszy. Dlatego, aby powiedzieć, że można ograniczyć się do żywności i nadal być nieokiełznana duchowo – to znaczy nie pościć.


Jak i dlaczego na czczo

Wiara, przede wszystkim, mieszka wewnątrz każdego człowieka. Pan jest w jego myśli, działań, psychicznego cierpienia. Jeśli wnętrze człowieka nie jest Bogiem, i do przestrzegania postu nie ma sensu. Nie jest to chwilowa moda. Ten rodzaj hartowania, sprawdzając siłę duchową.

Jeśli dana osoba jest w stanie porzucić wszystko, co mogłoby się zapalić grzeszne myśli, włącznie z obfitym posiłku, może polegać na łasce Boga.

Czczo w sierpniu, a także w pozostałych miesiącach, należy pamiętać, że stały post – to przede wszystkim odrzucenie pikantne i słodkie potrawy. Mnóstwo chudego jedzenie też jest zaniedbane. Jeśli mówimy o duchowej samokontroli, a następnie do głosu odrzucenie namiętne ruchy, które zachwycą najgorsze podłości wady i prowadzi do grzechu.

Nakazów i zakazów w poście?

Należy powstrzymać się od czytania literatury świeckiej. Lepiej korzystać z Internetu jedynie do celów biznesowych i nie powinny zawierać telewizor. Jeśli ta sytuacja jest trudna dla osoby na czczo może pozwolić sobie odpust.

Będzie ona być wyrażona w oglądanie kanałów informacyjnych i audycji. Ponadto, nie można uchronić się od czytania duchowe literatury, oglądania programów i filmów o treści duchowej.

Czczo w sierpniu, trzeba modlić się więcej. Módlcie się nie tylko w godzinach porannych i wieczornych, ale również ćwiczyć czytanie pokutne kanonów. To właśnie w tym okresie powinny mieć więcej czasu do pokuty i oddzielenia od namiętności.

Nawróćcie może być w domu, przed ikoną, aw świątyni pod ukradł. Kapłan nie tylko słuchać, ale także do prowadzenia forum na właściwej ścieżce. Rozmowa z nim pomoże uświadomić sobie powagę czynu i złagodzić duszę.

Przez cały Wielki Post, a przez resztę życia, konieczne jest, aby jak najwięcej dobrych i charytatywne sprawy mogą: pomóc potrzebującym, dawać jałmużnę, pielgrzymki, itp …

Najbardziej poprawny wynik stanowisku będzie duchowy wzrost i unikanie złych nawyków i pasje. Jeśli uda nam się wygrać ciało, dusza będzie w stanie zapanować nad nim.

informacje historyczne

Mówiąc o konieczności głodzenia, wielu zdziwieniem: po co w sierpniu? Odpowiedzią na to jest więcej niż wyjątkowy. W tym miesiącu, wierny, oprócz jednodniowym oczekiwanego trwania Zaśnięcia szybko. Jego znaczenie i rygor on zrównany Postu.

Mówiąc o swojej historii, należy zauważyć, że pierwsza wzmianka o niej pochodzi z odległej roku 450. Ostateczne zatwierdzenie można wysłać później. Stało się to w 1166, na soborze w Konstantynopolu.

Saint Simeon Solunsky powiedział w 1429 roku, że ten post został zainstalowany na cześć Matki Bożej. Po nauczyła się od swojej misji, lęk i pościł dla całego narodu, choć jest święty, nie mógł zrobić. Nie mniej trudno zrobiła modlitwy i pości przed przejściem do innego życia. Dlatego ludzie powinni pościć i tym samym zachęcić Matka Boża módl dla całego rodzaju ludzkiego.

Surowość tego postu zauważyć również w czasach carskich. W 1917 roku został zakazany w czasie Postu sierpnia do prowadzenia karnawały i klaunów zabawić pojęcia.

Początek Wielkiego Postu. miód Spa

W prawosławia wiodące pozycje zajmowane przez Pana Boga i Matki. Założenie stanowisko w sierpniu zawiera wiele świąt religijnych. Ale po pierwsze, wielu wiernych zainteresowany, kiedy Wielki Post rozpoczyna się w sierpniu. Od początku Wielkiego Postu – 14 sierpnia, to zbiega się ze świętem pochodzenia (izneseniya) cennego drewna z Krzyża Świętego.

wakacje z dala z powrotem w IX wieku w mieście Konstantynopolu. To właśnie tam, w Zofii, był krzyż, na którym Jezus został ukrzyżowany. Późnym latem Bizancjum uchwycić różne epidemie. Aby jakoś złagodzić sytuację, podjęto decyzję w dniu 1 sierpnia, starym stylu (14 – nowa), aby krzyż z kościoła. Wszyscy byli ukłonić się przed nim, a tym samym uzyskać ochronę przed nieszczęściem. Potem ludzie szli w procesji do rzek i źródeł poświęcenia wody. Ważny jest fakt, że książę Władimir tego dnia ochrzcił Rus.

W naszych czasach, niektórzy nazywają to święto Miód Spa. W tym dniu ludzie prawosławni konsekrowany w świątyni słoiku z miodem. Daje to dodatkową moc uzdrawiania już bardzo użyteczny produkt. Od tego dnia miód można jeść, ale gospodyni może pieca z niego pyszne ciasta.

Przemienienie i Wniebowzięcie

Prawosławny post na zwarcia sierpnia. Czas jej trwania – nie więcej niż dwa tygodnie. Dzień postu będzie w dniu 27 sierpnia. W jego połowie prawosławnych ludzi będzie świętować kolejne wakacje. Będą Przemienienie Pańskie. W tym dniu, 19 sierpnia, Pan, modląc się na górze z jego trzech uczniów, pokazał im swoją boską moc.

W tym dniu, parafianie są jabłka i winogrona świątyni. Po konsekracji, mogą jeść. Wcześniej tego nie można zrobić. Świętych ojców powiedzieć, że wczesne zastosowanie tych dań, aby jeść karze zakazu ich stosowania w miesiącu sierpniu. Mistrzyni dnia mogą cieszyć ciasto z jabłek i winogron. Można gotować kompoty i dżemy z owoców nowych zbiorów.

Koniec postu będzie święto Wniebowzięcia (28 sierpnia). On oznaczał śmierć matki Bożej. Według Pisma Świętego, to w tym dniu kaznodzieje z całego kraju zebrali się w Jerozolimie, aby pożegnać się z Maryi.

Co i jak jeść w poście

Mówiąc o jak obserwować szybki w sierpniu, należy zdawać sobie sprawę z ich nasilenia. Jeść tylko zalecanych produktów ziołowych. Zakazana żywność pochodzenia zwierzęcego. Dokładniej, kalendarz jest malowany jedzenia przez kilka dni.

W poniedziałek, środę i piątek, cerkiew zaleca suchej karmie. Gotowane pokarmy zalecane do usunięcia. We wtorek można jeść gotowane jedzenie, nie dolej do niego. W sobotę i niedzielę gotować z odrobiną oleju słonecznikowego. Dywersyfikacji menu w weekend pozwoli niewielką ilość wina.

Przemienienia święto może być dozwolone, aby dodać do pokarmu dla ryb. Kilka dni Zabrania się zrobić. 28 sierpnia to dzień Wniebowzięcia NMP, możemy jeść żadnego jedzenia, bo dzień nie jest uważane za chude. Jest im kres pozycji wielodniowe w sierpniu. I 29 sierpnia parafianie oczekują orzechowy zapisane.