502 Shares 3550 views

„Adeptus Mechanicus”: opis i pochodzenie

Jest jedna bardzo interesująca instytucja Imperium w fikcyjnym świecie „Warhammera 40,000” – „Adeptus Mechanicus”. Głównym zadaniem tej organizacji – promowanie i zachowanie myśli technicznej i naukowej. „Adeptus Mechanicus” to kultowy, ale Ecclesiarchy wydawało by go nie zauważy i nie spieszy się do nadania statusu herezji. W tym artykule opiszemy szczegółowo o organizacji.


powstanie

Kiedy pojawił się ten kult, który jest tak znany w uniwersum Warhammer 40,000? „Adeptus Mechanicus” pochodzi on Mars długo przed powstaniem Imperium. W tym czasie, galaktyka została uchwycona burze osnowy, niszcząc wszystko na swojej drodze. Na czerwonej planecie, doprowadziły one do zniszczenia ekosystemu, która powstała kilka wieków. Jednak wiele z ocalałych ludzi stały mutanty zdegradowane.

Potem była Altar of Technology, i zaczęli czcić Boga urządzenia. Jego zwolennicy byli systematycznie odszukał fragmenty utraconej wiedzy i zaangażowany w budowę osłon przed promieniowaniem i schroniskach. Wszystkie niewierzący renderowane zaciekły opór i wkrótce wypchnięty na pustyni Marsa. Jest to duża część z nich zmarła.

Po przywróceniu porządku na światowych technologii kapłanów podjął naukę Świętej Terra. Odkryli, że rodowa siedziba starożytnych cywilizacji ludzkości nie powiodło się. Terra wypełniony hordami barbarzyńców walczące okrutny. Inne światy ludzie nie byli też w najlepszym stanie. Sporo statków badawczych zagubiony w bezmiarze galaktyce. Kolonie, które przeżyły, ale opiera się na modelu Mars i stał się światy-factory.

Kult „Adeptus Mechanicus”

Uczy, że sacrum jest nie tylko wiedza, ale również wszystkich swoich mediów. Najwyższym przedmiotem wiary – Bóg ciężki (Omnissiah, Deus Mechanicus). On – wszechmocny i wszechobecny duch. Omnissiah zwykle uważane za aspekt Boskiego Imperatora. Z drugiej strony, dla Mechanicum zastosowanie jedynie do ich kultu. Oni nie są posłuszni władzom Ecclesiarchy.

Omnissiah przyjazny dla ludzi i sprawia, że wszystkie technologie, które istnieją w uniwersum Warhammera. „Adeptus Mechanicus” otrzymuje również od jego wiedzy naukowej. Maszyna słuchać Boga Spirits mechanizmów. Aby zapewnić stabilną pracę urządzenia, których potrzebują, aby się modlić.

Jako kod „z Adeptus Mechanicus” ostatecznym celem jest, aby zrozumieć kult Omnissiah. Można to osiągnąć jedynie poprzez poszukiwanie wiedzy. Ten tymczasowy cel Mechanicum. Według ich nauk, cała wiedza jest już tam, po prostu trzeba znaleźć, zbadania i przynieść ze sobą. Adepci „Adeptus Mechanicus” bardzo rzadko prowadzi badania. A jeśli to robią, należy klasyfikować wyniki.

Przybycie Bożego cesarza

Gdy era Strife zakończony Świętej Terra przybył cesarz. On rozpętał kilka wojen, które ostatecznie doprowadziły ludzi. W ten sposób rozpoczęła Wielką Krucjatę do zjednoczenia ludzkości. W rezultacie, Tech-kapłani Marsa wykonane jej uosobieniem Omnissiah i uprawnione nowego Imperium. Ale nie wszyscy byli w porozumieniu z tą decyzją. Podczas wojny domowej zniszczony wszystkich przeciwników Boskiego Imperatora.

Krucjata pomógł technomages ustalenie związku pomiędzy światami fabryk i stworzyć wiele nowych. Całej jego zwolenników w całej maszynie Bóg jest zaangażowany w dostawę armii Imperatora.

Horus herezja

Nagle ogarnęła „Adeptus Mechanicus” łzawienie noworodka Imperium. Wielu członków kultowych przeniesiony do strony heretyków, odwracając ich broń przeciwko byłym kolegom. Od tego czasu wszystkie techpriests zdrajcy stał się znany nie tylko jako ciemny Adeptus Mechanicus. Zaprowadzili Solomon Abbadon – Arcymag, który założył cytadelę Jerycha.

Twierdza ta była niezwykle potężny artefakt, który chroni ją przed bombardowaniem orbitalnym. Jednak Armia Cesarska znalazła drogę do zdobycia Jerycha i ciemne Adeptus Mechanicus mógł nic z tym zrobić. niszczyciel akustyczny został opracowany, który zetrzeć z powierzchni ziemi tehnoeretikov cytadeli. Po zniszczeniu fanów Chaos Mechanicum zajęte w cesarskim struktury na miejscu. A Wykonawca Generalny Mars, stojąc w ich rozdziale, stał Najwyższego Pana.

Mars

Mechanicum jest stolicą i planeta siostra Świętej Terra. Ludzka kolonia na Marsie od czasów starożytnych współistniały z pustyń promieniotwórczych. Są one następnie formowane licznych wojen z przeszłości.

Mars jest największy cud Imperium Człowieka, pierwszy i najpotężniejszy światowej kuźni. Na tej planecie są niewyczerpanym strumieniem dostawy sprzętu wojskowego i broni dla obrońców ludzkości. Także na Marsie są stocznie, regularnie aktualizowane przez Imperial Navy.

hierarchia

W każdym fikcyjnym uniwersum ma własną strukturę, w tym w Warhammer 40 000. „Adeptus Mechanicus” ma go również. I to jest dość skomplikowane. Tech-adepci, przenosząc się do wyższych poziomów hierarchii, próbując pozbyć się okowów ciała, zastępując jej implanty. To podlega zmianom nie tylko swoje ciało, ale także umysł. Z każdym poprawy jest coraz bardziej różni się od człowieka.

technomages

Ten mistrz „Adeptus Mechanicus„(miniaturowe kultowymi bohaterami są sprzedawane w każdym sklepie z zabawkami). Różnią się one w wielu dyscyplinach. Nie Magos leksmehanikus, Magos biologis, alhemis Magos i inne. W odniesieniu do wyższych rang, to arhimagosy. Osobno warto zauważyć Magos-śledczy czesane galaktykę w poszukiwaniu starożytnej wiedzy.

Genetory

Są ekspertami w dziedzinie biotechnologii. Zaangażowani w odkrywanie nowych światów, szukając nowych próbek DNA. Następnie zostały one wprowadzone do ekosystemu cesarskich zwierząt.

Logis

Kult ten doradcy „Adeptus Mechanicus”, którego symbolem jest przedstawione w formie czaszki na tle biegów. Oni logiki, analizy i statystyki. W stanie przewidzieć wydarzenia z minimalnym prawdopodobieństwem błędu. Logis mają reputację jasnowidzów, dając pomyślnych prognoz.

Leksmehaniki

Dokładnie zbadane i porównane fakty. Z precyzją i szybkością komputerów do obsługi raportów planet, na polu bitwy i statystyk gospodarczych. Ich głównym celem – do gromadzenia i optymalizacji danych w pamięci głównej komputera Mars.

Techmarines

Przeszkoleni tylko na Marsie. Służą one jako ich kolejności i kultem „Adeptus Mechanicus”.

księży runiczne

Odpowiedzialny za śpiew liturgii i stosowania świętych run. Najnowsze potrzebne do pisowni samochody Spirits.

serwitory

Heretycy, złodzieje, przestępcy i inne antyspołeczne osobowości, którzy sprzeciwiali się Bogu maszyny, które mają być traktowane w bezdusznych niewolników cyborg. Ich umysły pierwszej edycji, a następnie zaprogramować do wykonywania niebezpiecznych i / lub prymitywnych zadań. Istnieje wiele rodzajów sług, od środków czyszczących i kończąc modelu walki z ognia zbiornika.

serwitor Źródło – korpus (ściślej, centralny układ nerwowy), sztucznie hodowano w biotank. Może to być także rekrut w non-permeatu „Space lądowania” lub poddany lobotomii przestępcy. Po zaprogramowaniu, osoba staje się żywą robota, a jego mózg – jednostki centralnej.

lingua Technis

Jest to święty język „Adeptus Mechanicus”. 40 Millennium stosowany w wielu światów, a następnie stał się przywilejem tylko kultu. Dla techpriests lingua Technis – miłe tylko Bóg języku maszynowym, który jest wykorzystywany do komunikacji pomiędzy technologicznych i ludzkich istot: wódki maszyn, urządzeń logicznych i sług.

W książce „Drinkers duszy” i „zwolenników ciemności” język jest opisana jako zbiór przyciąganie i syczące dźwięki odpowiadające zer i jedynek kodu komputerowego.

Siły zbrojne

Różnorodność sił – to jeden z wyróżniających cech Wszechświata „Warhammer”. „Adeptus Mechanicus”, choć część Imperium, ale ma swoją własną niezależną armię. Okresowo, ona łączy ogólne siły Imperium. Armia „Adeptus Mechanicus” składa się z czterech części: Flota walki, tytanów i jednostki skitarii Legio cybernetyka (używany w walkach robotów).

Tytani

Jest to ogromne maszyny chodzenie na zniszczenia. Załoga każdy z nich jest kierowany przez princeps. A on z kolei jest uzależnione od sług, inżynierów, oficera taktycznego i moderatora. Dla Mechanicum tytanów żyją istoty. Czczą duchy mieszkające w ich komputerach. Każdy tytan jest bardzo ważne, dlatego, że otrzymała swoją nazwę. Składa się on z dwóch słów na wysokim gotyku (podobieństwo łacińskim): regalis annigilyatus, władczy dominatus, apokaliptus credo i innych.

Titans duchy są radykalnie różne od standardowych maszyn duchów, które wierzą, tech-kapłanów. Każdy tytan ma komputer myślenia. Podłączony do niego, adept widzi krajobraz psychiczny.

Jednoczącej tytanów College ma kilka działów: dział Investigatus, podział Telepathica i mandat Wydziału. Najważniejszy jest uważany Ordo wojskowych. Obejmuje ona walki Tytanów.

Krucjata tchnął nowe życie w tworzeniu marsjańskiej broni, a Titans rozpoczęła produkcję całej Galaktyce. Istnieje legionów jako „Griffons wojny”, „ogień” i „Osa” Totenkopf.

Wkrótce Horus Heresy podzielić szeregi „Titanikus kolegów.” Legion „Totenkopf” przeszedł stronie wroga.

Mechanicum nie doprowadzić do rozwoju nowych rodzajów tytanów. Oni tylko kopiowane starożytnych próbek. Martial Titans uniwersum Warhammer znacznie gorszy (zarówno w płaszczyźnie fizycznej i psychicznej), pierwsze prototypy razy Strife Era.

cesarskie rycerze

Zmniejszone skalowania tytanów. W przeciwieństwie do tego ostatniego, stosowany w walce nie reaktorów w osoczu i zwiększone zużycie energii przez komórki. Mechanicum zaangażowany w uprawie rycerzy na najbardziej zacofanym AGROMIR pod techpriests kontrolnych.

skitarii

Wraz z Tytani aktywnie bronić Imperium. Skitarii – to piechota, która składa się z cyborgów (polumashin pół osób). Są one również podzielone na kilka podgatunków. Na przykład, balisterai, wyposażony w broń do niszczenia umocnień wroga. Pratorny lub składające się metalowego szkieletu i kiberimplantov.

Tehnoeretiki

Chaos brud przyczyniły się do pojawienia się w szeregach różnych rodzajów Mechanicum tehnoeresi. Publikacja „Adepci of Darkness” opowiada historię świata wykuć Kaeronii całkowicie skażony przez chaos. Techpriests na czele tej planecie spadły w herezję. W rezultacie nastąpił samowystarczalny świat kanibali. W tym samym zarządzanie czasem górnym Kaeronii dołączył do sieci przez odłączenie indywidualność. Źle wykonujące pracowników przetwarzane w mieszaninie składników pokarmowych dla innych mieszkańców.