426 Shares 6767 views

Co jest z żywicy sosny?

Gdy istnieje potrzeba zrobić własne urządzenia elektronicznego, konieczne jest, aby zaopatrzyć się lutownicą, lutu i kalafonii. Oczywiście, nie należy zapominać o szczegółach programu bezpośrednio, ale jesteśmy zainteresowani zwiększając jakość procesu lutowania. Dlatego musimy kalafonii? Na to, że teraz do omówienia.

Co jest Rosin?

Można zauważyć w sklepach, mających na celu sprzedaż komponentów do tworzenia swoich produktów, przezroczystej substancji szklistej która jest nieco podobna do bursztynowego jako swojego wyglądu i koloru. Ten kalafonia sosna. Po raz pierwszy materiał ten został odebrany w greckim mieście Kolofonu i był początkowo nazywany „żywica kolofonskoy”. Ekstrahowane go z żywicy terpentyną. Otrzymuje się go z różnych gatunków drewna sosnowego, oddzielając go od terpentyny i inne substancje lotne za pomocą łaźni wodnej. Jednocześnie wszystkie nielotne zanieczyszczenia połączone. Destylację prowadzi się stosując parę, której temperatura wynosiła 200 stopni. Liczba ta nie prowadzi to do rozkładu żywicy.

nowoczesność

Teraz Rosin można otrzymać ze sproszkowanego drewna sosnowego z pomocą specjalnych rozpuszczalników lub produkowany z oleju talowego lub celulozy. Niezależnie od zastosowanej metody takich pojedynczych gatunków:

  1. Sosna.
  2. Wysoki.
  3. Ekstrakcja.

Nowoczesne kalafonii 60-90 procent składa się z żywicy kwasu abietynowego, 1-12% kwasów tłuszczowych i substancji obojętnych (takich jak triterpenoidów, diterpenoidy i seskwiterpenoidy). Nie mogą być rozpuszczone w wodzie, lecz alkohol, eter, benzen, aceton i nieco gorsze niż nafty może żeby to zrobić. W temperaturze 40 ° kalafonii zaczyna mięknąć, i 100 już jest stopiony. Gdy temperatura osiągnie 250 °, sprowadza. Jeśli dodamy mineralnych i materii organicznej, masz mydła. Jeśli rozpuścić go w poliolu, to trzeba będzie ester kalafonii. Jak widać, wiele zastosowań. Oczywiście, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest, gdy ręka sosna kalafonii. Producent musi zapewnić, że produkty spełniają wszystkie wymagania norm państwowych (nie było żadnych zanieczyszczeń zewnętrznych lub coś innego).

właściwości

Same posiadają lepsze właściwości sosnowy kalafonii. GOST 19113-84 gwarantuje, że produkty tej nominacji do spełnienia norm jakości i bezpieczeństwa dla ludzi, którzy pracują z nim. Ona zaczyna mięknąć w 68 stopniowym upale. Jest również niemal bez kwasu tłuszczowego. Ten kalafonia jest uważany za materiał całkowicie naturalny i przyjazny dla środowiska. Ma bursztynowy kolor. Ekstrakcja i Talovaya kalafonii uważane sztuczne. Różnią się one, a ich kolor. Ale pomimo różnych metod wytwarzania, ich właściwości uznawane są za blisko tego, co jest produktem naturalnym, który jest kalafonia sosna. Bardzo cenione zwiększoną przyczepność, która jest pomiędzy powierzchniami podczas korzystania z tego projektu. Również kalafonia ma dobrą zdolność piorącą i penetrujących (dla eterów oraz alkoholi roztworów) właściwości. Ten ostatni doprowadziła do jego stosowania jako środek nadający wodoodporność. Może być również stosowany jako klej.

Zastosowanie w praktyce

Głównym zastosowaniem dzisiaj – jest pomoc podczas lutowania elementów metalowych. Tak więc, jako topnik do lutowania sosna kalafonii wykazujące wynik pozytywny. Pomimo faktu, że istnieje znaczna liczba nowoczesnych badań chemicznych, jest on nadal stosowany w elektronice i elektrotechnice. W ten sposób, roztopiony kalafonii sosna bez problemów można wyeliminować warstwę tlenku, która jest na powierzchni części do lutowania. Ważne jest to, że zmniejsza się napięcie powierzchniowe lutu. To sprawia, że bardziej równomiernie na płaszczyźnie roboczej. Zastosowanie takiego przepływu zwiększa jakość lutu używany. to ma również pewne działanie ochronne przeciw różnym środowisku pary otoczenia. Ponadto, aby utrzymać popularność i wpływ kwaśnego neutralność. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu surowców pochodzenia naturalnego. Dlatego lutowanie nie ulega korozji w czasie i nie ma prądu upływu. Szczególne znaczenie ma to podczas montażu układów elektronicznych. Ponadto, sosna, Talovaya kalafonii może być używany wraz z czystym etanolem w stosunku od 4 do 6, dla otrzymania ciekłego strumienia. Zastosowanie kalafonia może nawet ci, którzy posiadają lutownicy po raz pierwszy w moim życiu. Po pierwsze, trzeba się rozgrzać żądło i zanurzyć go w zamarzniętym substancji. Następnie wzięto je lutu, którą nakłada się na powierzchnię lutowniczej i szczegółów. Jeśli to konieczne, należy użyć końcówki do lutowania muszą być rozłożone równomiernie. W rezultacie powinno się monolityczną masę, która połączy ze sobą wszystko, co jest konieczne. Mieć zastosowanie w innych dziedzinach działalności ludzkiej. Tak, kalafonia jest tradycyjnie stosowany do nacierania struny strunowych instrumentów muzycznych, jakby pocierać ją do stanu proszku, możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości efekty dymne.

wniosek

Jak widać, kalafonia jest bardzo skutecznym narzędziem w wielu dziedzinach. I pewnie przywództwo wśród wszystkich rodzajów naturalnego drewna sosnowego zajmuje substancję. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółowo, co stanowi kalafonii sosna, GOST 19113-84 ci w tym pomóc.