861 Shares 5861 views

Betonowa podłoga w garażu. Opis procesu

Kiedy planujemy zrobić podłogę w garażu, możemy zastanawiać niektóre z wielu znanych wariantów ich rozmieszczenia mamy wyboru. Aby określić wersję, należy rozważyć „za” i „przeciw” w odniesieniu do każdego rodzaju powłoki. Często wiele zdecydować się na to, co robią w podłodze garażu betonu. Więcej szczegółów na ten temat – w tym artykule.

W celu wykonania betonowej podłodze w garażu, trzeba najpierw przeprowadzić dokładną bazę szkoleniową. Proces ten musi być przedmiotem szczególnej uwagi. Istnieją dwa typy fundacji – to stare powłoki i podkład. Każdy określony typ ma unikalne podejście.

  • Aby zbudować betonową podłogę w garażu na starym powierzchni, trzeba go odpowiednio przygotować. Naprawione wszelkie pęknięcia, jeśli w ogóle, z piasku zmieszanego z cementem. Obszary, które nie mogą być naprawione, trzeba być całkowicie usunięty, a następnie wlać go na nowo. zmian wysokości należy usunąć za pomocą specjalnej frezarki, a dopiero potem przystąpić do wypełnienia podłogi.
  • Gdy zasada jest przeprowadzane na ziemi, przed rozpoczęciem odlewania, trzeba bardzo starannie zagęszczona gleba, więc nawet nie ma najmniejszego osiadania. Potem trzeba zrobić podsypki piaskowej, a także jest dobrze zagęszczony. Grubość poduszki zależy od wielu czynników: poziomu wznosi się wody, stopień zamrożenia i na jakiej podstawie.

Nie zapominaj także o ochronie betonowych podłóg przed wilgocią, do tego trzeba użyć wszystkich dostępnych materiałów hydroizolacyjnych na bazie bitumicznej błony polimerze lub konwencjonalnej folii polietylenowej.

Przy aranżacji podłóg betonowych ponad dużej szalunku obszar użytkowany, ponieważ może on być stosowany jako przewodnik, ale to musi pokrywać się z ulgą wszystkich stawach.

Wylewanie betonu podłogi w garażu nie jest możliwe bez wprowadzania zbrojenia. Do tego celu stosuje się specjalne średnica drutu wynosi 5 mm, a zbrojenia o wielkości oczek 150 x 150 mm. Jeśli powłoka będzie podlegał bardzo wysokim obciążeniom mechanicznym, grubość betonowej podłodze w garażu będzie większy. Następnie konieczne jest przeprowadzenie tworzenia zbrojenia klatki z drutu wzmacniającego o średnicy 0,8-1,6 cm, lub z siatki drucianej. Jest to ważny moment. Betonowa podłoga w garażu zaczynają wypełniać tylko po wszystkich preparatów Działa: ugniatanie gleby i układania izolacji, przygotowanie deskowania i montaż klatki zbrojenia. Wypełnić można zrobić zarówno ręcznie jak i przy pomocy wózka miksera. Jeśli jest on w stanie podjechać na miejsce egzekucji do odlewania betonu rozładunek odbywa się bezpośrednio z jego już przygotowane podłoże. Jeśli napęd nie powiedzie, lub wylewanie odbywa się na wzgórzu, w tym przypadku, należy użyć pompy do betonu. Po wykonaniu wypełnienia należy traktować betonową podłogę w garażu za pomocą takich narzędzi jak jastrychu. W tym celu prowadnice zamontowane na poziomie gruntu i poziom mieszanki betonowej wzdłuż prowadnic.

Po zakończeniu betonowania czekać aż do całkowitego wysuszenia, a podłoga jest gotowa.