102 Shares 6401 views

Impatiens pokój, dbając o kwiatu.

Impatiens – Houseplant, który jest znany wszystkim z dzieciństwa. Po tym wszystkim, ten kwiat był w niemal każdym domu i na każdym parapecie widział jej kwiaty. U ludzi to się nazywa „Touchy” lub „Vanka mokro”. Dałeś pokój Impatiens? W trosce o nich nie jest tak trudne, jak myślisz.

Ojczyzna balsam – krajach tropikalnych. Kwiat należy do rodziny balsa. Obecnie istnieje około 450 różnych gatunków roślin.

W Rosji, bardzo popularna odmiana „Valerie”, ogrodowy balsamu. Troska o nich można przeprowadzić nie tylko w domu, ale także w ogrodzie.

Odmiana „Valerie” reprezentuje bujnej Bushowi 23 cm wysokości i silne łodygi i kwiaty o różnym kolorze czapki. Liście są lancetowate lub kwiat w kształcie elipsy, z zębami umieszczonymi na krawędziach. Kolor liści bogata zieleń, brąz-brązowe lub cętkowane. balsam kwiaty mają także różne fora: kamelevidnuyu, rozovidnuyu lub kształt gvozdikovidnuyu.

Jeśli mówimy o tej rośliny, jak pomieszczenia Impatiens, opiekuńczy dla niego to jest bardzo proste, więc jest idealny dla początkujących kwiaciarni. Niecierpka toleruje kurzu, skrajnych temperatur i przeciągów. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby postawić garnek kwiat na parapecie z balsamem, którego okna wychodzą na południe. Ale również na innych kwiatu okno parapet będzie dobrze rosnąć. Impatiens – niesamowite roślinne. Jej piękno i prostota to proszę, nawet w sezonie zimowym. Latem kwiat będzie wyglądać pięknie na balkonie lub ogrodzie. Nie mniej piękne pokonał Impatiens w doniczkach lub plantatorów powieszenie.

Jak dbać o balsamu.

Nic dziwnego Impatiens kwiat nazywany jest również „Vanka mokro”. Kwiat kocha wodę i gdy korzenie i liście rośliny uzyskać wystarczającej ilości płynów, to roślina wypuszcza nadmiar wilgoci, która ma postać słodkich lub słodkich kropelek na marginesie liści. Więc zapewnić Impatiens obfitego podlewania, zwłaszcza w okresie letnim. Zima może być rzadziej podlewać. Nie możemy pozwolić, kwiat był bez podlewania przez długi czas. Może to doprowadzić do tego, że jej liście są uniżył i nawisy. Części Impatiens przez rozpylanie, w przeciwnym razie będzie to prowadzić do chorób grzybowych i pojawienie się plam na liściach.

Jeśli parapet rośnie Impatiens pokój, dbając o tej rośliny oznacza zapewnienie optymalnych warunków temperaturowych. Ten kwiat kocha słoneczne światło dzienne. Optymalna temperatura będzie wynosić 18 stopni, 22 stopni lato zima nie jest niższa niż + 14 ° C.

Gleba jest odpowiednia dla liścia balsam lub torf, która jest płodna. Raz w tygodniu trzeba go karmić. Można kupić dowolny złożony nawóz dla roślin wewnątrz pomieszczeń. Nie wolno ponownie doniczce zbyt często. Rośliny doniczkowe muszą być wąskie, aby kwiat nie jest obecnie kształt. Każdej wiosny, pielęgnować nowe Impatiens. Ponadto, jeśli chcesz bardziej kompaktowe krzewy i obfite kwitnienie, szczypta roślinę.

Uzyskanie miękkiej szczotki do czyszczenia kurzu z balsamem. Lato wody rośliny lekki prysznic, a następnie strząsnąć nadmiar wody z kwiatem.

Jak mnoży kwiat

Impatiens idealny propagowane przez sadzonki. Aby to zrobić, należy umieścić łodygi lub uciec od głównej łodygi w pojemniku z wodą (aż zobaczysz korzenie) przez kilka dni. Następnie roślin drzewko w małym naczyniu i przykryć plastikowym worku przez 4 dni. Procedura ta jest konieczna do stworzenia wysokiego poziomu wilgotności. Również kwiat można rozmnażać przez nasiona. Ale pamiętaj, że nasiona potrzebują światła słonecznego. Dlatego najlepiej jest siać nasiona na wiosnę. Powierzchnia powinna być pokryta wilgotnego piasku. Aby utrzymać poziom wilgoci w postaci szklanej osłony kwiat lub folią. Można wtedy być przeszczepione do Impatiens doniczkowych.

Szkodników i chorób

Główne szkodniki Flower – mszyce, roztocza i mączlików. Jeśli Impatiens chory wpada plamy lub forma może pojawić się na jego liście. Mgiełka płyn specyficzny kwiat i leki, które można kupić w Kwiat pawilonu. Można tam dostać krótką informację o „pokój Balsam: pielęgnacji roślin.”