568 Shares 2243 views

Cmentarz Północny, Petersburg planu, adres, opinie

Cmentarz Północny jest bardzo popularny wśród mieszkańców Petersburga. Wiele osób zastanawia się, jak dostać się do niego. To bardzo proste: trzeba dostać się do stacji kolejowej o nazwie Pargolovo, a stamtąd autobus numer 398, który zabierze Cię do miejsca docelowego. Aby nie zgubić się wychodzi z samochodu, trzeba wiedzieć, że po jednej stronie cmentarza obwodnicę, az drugiej – ulica 1-te założenie. Niektóre trudno znaleźć dziwne miejsce, gdzie nie musiała się zdarzyć. Choć wiele osób nie wie dokładnie, gdzie jest cmentarz, jest dość dobrze znana, więc nawet ludzie z innych osiedli w trakcie tego miasta, która znajduje się na Cmentarzu Północnym – Petersburgu. Plan pozwala na zapoznanie się z wewnętrznej struktury tego miejsca.

Tryb pracy i jego adres

Aby dojść do cmentarza w dowolnym dniu miesiąca, z wyjątkiem 1 stycznia. Od maja do września, to otwiera się o 9:00 i wyłącza o godzinie 18:00. Nieco inna jest sytuacja w okresie od października do kwietnia. Podczas tego okresu, to zamyka się godzinę wcześniej. Nie trzeba dodawać, że miasto, w którym chcesz przyjść do odwiedzenia Cmentarz Północny – Sankt Petersburg? Adres niemniej zawsze zaczyna się od nazwy miejscowości. Obserwowani przez adres ulicy – 1 maja, 1.

Historia terenu cmentarza

Cmentarz ten zaczął funkcjonować jakiś czas temu. Stało się to konieczne, w wyniku reform, które miały miejsce w 1861 roku, ludność północnej stolicy wzrosła dramatycznie. Innym powodem, dlaczego wzrost liczby mieszkańców miasta – jest zniesienie pańszczyzny. Ale fabuła cmentarz przeznaczono nie na raz, zajęło dużo czasu, więc jak wybrać odpowiednie miejsce było dość trudne. Decyzja została podjęta dopiero w 1874 roku. To był wtedy częścią terenu cmentarza została przydzielona, który należał do A. P. Shuvalovu – słynnego hrabiego. Ta działka znajduje się w niewielkiej odległości od miasta, gdzie młode drzewa rosły. Dlatego potrzebne prace przygotowawcze na dużą skalę mający na celu poprawę terytorium. I nie było Cmentarz Północny. Petersburg, opinii, które są zawsze entuzjastycznie, oferuje wiele atrakcji, do których zalicza się i ten smutny, ponieważ istnieją groby sławnych ludzi.

Działki dla pochówków

Wiele lat temu, cmentarz jest rzeczywiście składał się z kilku oddzielnych części, z których jeden był za darmo, obejmujące więcej niż jedną trzecią całego obszaru. Warto zauważyć, że pewna część terytorium był przeznaczony do grobów luterańskich. Wielu zwolenników kursu Christian wie, że miasto, w którym Cmentarz Północny – Petersburg. Administracja zawsze dbał o tym ponurym miejscu, starając się zrobić to wygodne, jak to możliwe.

pracowników

Pracowałem u dozorcy cmentarza, szczególnie na krótki czas, w którym dom został zbudowany, składający się z dwóch pięter. Osoba ta utrzymuje porządek, zapobieganie zanieczyszczeniu terytorium. W służbie świątyni znajduje się na cmentarzu, miał też własnego mieszkania. Ponadto istniały pensjonaty. Niektórzy przybysze są ludzie pod wrażeniem z tego miejsca, nawet powiedział, że chcieliby, aby stać ich ostateczne schronienie jest Cmentarz Północny. Petersburg, zdjęcia które pobudzają wyobraźnię swoim pięknem, mogą być z nich dumni, bo tam jest zawsze czyste i piękne, że wiele i przyciąga.

Układanie i konsekracja świątyni

Układanie cmentarz świątyni odbyła się późnym latem 1874 roku został podniesiony bardzo szybko, a już wczesną zimą pokryte. Kilka lat później stało się z innym ważnym wydarzeniu. mała kaplica została zapalona, która przeprowadziła uporządkowaną liturgię. Wielu wiernych do modlitwy, to poszedł do Cmentarza Północnego. Petersburg obfituje wspaniałych kościołów, ale ta świątynia można nazwać raczej nietypowe, nawet tu atmosfera jest bardzo wyjątkowy.

Usługi, specjalny pociąg

Jeśli chodzi o pracę na cmentarzu, wszystko było idealne. Na zapleczu to książka, w której można zobaczyć teren obwodu i numer pochówku działek. Krewni zmarłego, aby podjąć decyzję w sprawie lokalizacji grobie, a także do skorzystania z usług obejmuje nie tylko świadczenia otworu, ale także dostarczanie wszelkiego rodzaju przybory potrzebne do pogrzebu. Ale to nie wszystko. przeprowadzono również przez pracowników przygotowania cmentarz miejscu pochówku. To ciekawe, że cmentarz może być osiągnięte w pociągu pogrzebowej, dedykowany specjalnie do krewnych zmarłego, który był specjalny samochód przeznaczony do trumien. Niewątpliwie było to świetne rozwiązanie. On jest obecny, i prywatny samochód dla rodziny w żałobie. Oni nie chcą wierzyć, że ukochany nie ma, ale pociąg nieubłaganie doprowadził je do Cmentarza Północnego. Petersburg wydaje turystom piękne nowoczesne miasto z dużo rozrywki, ale tylko mieszkańcy wiedzą ile smutek widział w swojej historii …

Najważniejsze wydarzenia

W większości przypadków, ludzie zostali pochowani na wolnym terenie, dlatego, cmentarz był zawsze ze stratą, pomimo faktu, że każdego dnia pojawiło się wiele nowych grobów. Ponieważ wiele się zmieniło w czasie. 1887 cechował wydaniu specjalnym miejscu pochówku żołnierzy różnych pułków, a 1903 – rezerwy terenów dla pochówku policjantów i strażników. Na cmentarzu, znaleźli swoje miejsce spoczynku końcowy i dzieci z sierocińca. Miejsce pochówku wywołuje nostalgię u niektórych osób przebywających w grobach. Po pewnym czasie cmentarz został wybudowany kościół, nazwany na cześć Aleksandra Nevskogo, a także kaplicę poświęconą pamięci Marii Magdaliny. 1918-1919 roku były naprawdę straszne, gdy przeprowadzono masowe pochówki ludzi, którzy zmarli z różnych chorób i głodu. Kompletne ciąg wypadków rozciągnięta na Cmentarzu Północnym. Petersburg przeżywa trudne czasy.

Cmentarz Północny dzisiaj

W latach 20-tych ubiegłego wieku, pogrzeb odbył się tutaj nie jest tak często. Kolejowej prowadzącej do cmentarza, został rozebrany. Kościół Wniebowzięcia taki sam los jak wiele innych miejsc kultu – został zniesiony, a wkrótce zlikwidowane. Tylko duże kamienie, które posłużyły za podstawę – tylko dla niego możliwe było się domyślić, że tu kiedyś stał kościół.

Dziś cmentarz ma zastosowanie, i wiele wybrać go za jego pochówku ich bliskich. Sądząc po opiniach, tu już nic nie jest za darmo. Można pogrzebać obie trumny i urny z prochami, ale dla wszystkich, będzie musiał zapłacić pewną kwotę. Niemniej jednak fakt ten nie wpływa na postawę ludzi na cmentarz. Teren jest dobrze ułożone, wszędzie kwiaty rosną, regularne czyszczenie jest przeprowadzane, a zatem nie może być żadnych zastrzeżeń. Aby upewnić się, że wszystko jest w porządku, tyle przynajmniej raz odwiedził Cmentarz Północna. Petersburg słynie z wielu ciekawych miejsc, dostosowuje się optymistyczne, ale nie zapomnieć o tragicznych kartach jego historii. Dlatego, idąc przez tego wspaniałego miasta, nie patrzeć na cmentarzu?