237 Shares 8144 views

Historia Rosji. Monument do Jarosława Wise (Jarosław)

Przed rozpoczęciem badania „Pomnik Jarosława Mądrego (Rosja, Yaroslavl)”, powinno być trochę zaznajomiony z historią życia tego wielkiego rosyjskiego władcy.


Dzień Pamięci Jarosława Mudrogo w Kościołach prawosławnych świętować 4 marca , w dniu jego śmierci. Po chrzcie otrzymał imię George, lata jego datę z powrotem do życia gdzieś w 978 TH 989 TH i do 1054 lat. Był drugim synem księcia Vladimir równych do Kijowa z żoną Rogneda – Połock księżniczki.

Jego ojciec jeszcze żył, podczas gdy dziewięć lat panowania Jarosława umieścić w Rostowie. Istnieje legenda, że kiedy książę został ochrzczony Wołga, lokalne poganie wydała mu rzekomo święte niedźwiedzia, ale pogrubione Jaroslav przechowywane głową i siekierą zabił bestię. Po śmierci Vysheslav, bratem, stał się władcą Nowogrodu, a następnie odmówił hołd ojcu w Kijowie. A następnie Vladimir zasobiralsya kampanię przeciwko Jarosława, ale wkrótce zachorował i zmarł.

Władca ziemi rosyjskiej

W 1035 w czasie wojen domowych Jarosław przejął całą Ruś i zaangażowani w jego realizację. Zaczął kolonizować granicę stepowe i budowę nowych miast. Wśród nich Yuriev (obecnie Tartu.), Jarosław, St. George (obecnie Biały Kościół.), Korsuń, Trepol, Torchesk i inni.

Urodził dziesięcioro dzieci, trzech córek stało królowych Anne – Francja Queen Elizabeth – Norwegia, Anastasia – Węgry. Dał je dla cudzoziemców w celu wzmocnienia więzi i relacji z innymi krajami.

Dziś możemy zobaczyć wspaniały pomnik Jarosława Mądrego w Jarosławiu. Opis zostanie przedstawiony do niego trochę niższa. Ale nie tylko w tym mieście czczą jego pamięć. Pomnik Jarosława Mudrogo zdobią wiele miast (Kijów, Nowogród, Charkowie, i tak dalej. D.). Kijów pomnik jest pokazany na poniższym zdjęciu.

Monument do Jarosława Wise (Jarosław)

08 grudnia 2005 z błogosławieństwem patriarchy Aleksego II nazwa Świętego Księcia powstał w mesyatseslov ROC.

Jak więc przyniosłem pomnik Jarosława Mądrego? Jarosław dawna przygotowuje się do tej chwili. Należy zauważyć, że pomnik wielkiego księcia wpatrywał się w centrum miasta, na placu Trzech Króli. Grozi mu ludzi wjeździe do miasta z kierunku Moskwy, jakby wita gości, punkt ten symbolizuje także bliskie więzi z kapitału.

Miejsce dla pomnika został wybrany na tyle długo, i uważane opcje na rożnie w miejscu, gdzie rzeka wpada do Kotorosl Wołgą lub Medveditsk wąwozu, gdzie według legendy, książę walczył pogańskiej misia. W rezultacie wybór padł na centralnym obszarze Objawienia.

O. Komov rzeźbiarz stworzył pomnik Jarosława Mądrego. Jarosław był gotowy do jej otwarcia 23 października 1993. W uroczystości było nawet wówczas prezydent Rosji Borys Jelcyn.

Powierzchnia Epifanii

Nie na darmo został wybrany właśnie ten obszar, jest to centralne miejsce, bardzo zatłoczone i zawsze było miejscem wizyty wiruje procesji ślubnych. Bardzo dziwne, ale tak naprawdę nikt nigdy nie pomyślał, aby zbudować pomnik Jarosława Mądrego? Z Yaroslavl weteranów, ale należy pamiętać, inny kształt piramidy Kamień pomnik, wyposażoną w wąwozie, który jest na porządku Mikołaja I został wycofany – nie uważa się za odpowiednią wartość. Następnie, na początku XX wieku, zaczął zbierać pieniądze na nowy pomnik, ale zostały one wydane w rocznicę dynastii Romanowów.

Mądry władca

Jego pseudonim Mądry król otrzymał książek: był pierwszym księciem, zrozumiana list, czytać na własną rękę, nauka języków obcych. On stworzył pierwszą bibliotekę w Rosji, książkę, która została sprowadzona z Europy i Bizancjum, gdzie zostali starannie skopiowany i przechowywany.

Jarosław Mudry stoi na cokole z opuszczonym mieczem w jednej ręce, co oznacza, politykę pokoju i małym modelu przyszłości miasta w drugiej ręce. Decyzja ta wynika z faktu, że wielki książę był twórcą, budowniczym i, jeśli to konieczne, obrona nie tylko miasta Jarosławia, ale całej Rosji.

Bardzo piękna płaskorzeźba zdobi pomnik Jarosława Mądrego. Historia Jarosław pamięta niedźwiedzia, więc twórcy – rzeźbiarz O. Komov i architektów A. i N. Bobovich Komov – postanowiła włączyć tej legendy fundament płaszcz miasta ramionach.

Jarosław sam na pomniku jest przedstawiony zgodnie z ikoną malarstwo kanon, z zadbaną brodą, tak jak Chrystus, w całkowitej ciszy i spokoju.

Dla starszych kanonów Waregów Wielkiego Księcia zdjęciu z krótkimi włosami lub łysy ogolone (który pozostawił kosmyk włosów, który symbolizuje szlachetność), stojących stylu skandynawskim, z małą brodą i długimi wąsami.