561 Shares 2556 views

Opis Pomnik Lenina w Homlu w Zaporożu

Studenci często zwracają się do rodziców o pomoc napisać esej. „Opis pomnika Lenina” – jeden z tematów, z których wiele trudności. Ten artykuł zawiera kilka faktów na temat zabytków, które można wykorzystać w prezentacji. Te informacje o lokalizacji, historii i charakterystyki form architektonicznych. Dla jasności, artykuł przedstawia chropowatą opis pomnika Lenina artystycznej w niektórych miastach, a także prostych, ale przydatnych wskazówek dla dzieci i ich rodziców. Kiedy pisanie esejów mogą być brane pod uwagę, że w wielu miejscowościach pomniki są bardzo podobne, różnią się tylko drobne szczegóły odzieży lub nawet identyczne. Dlatego niektóre zwroty lub wyrażenia użyte poniżej można łatwo zastosować w różnych sytuacjach.


Opis Pomnik Lenina w Homlu w faktach i liczbach

Drugie co do wielkości miasto na Białorusi, Homel, liczne zabytki z czasów sowieckich. W przeciwieństwie Gomel Teatru Dramatycznego na placu o tej samej nazwie ma swoje honorowe miejsce naczelny regionalnego pomnika Lenina. Wysokość cokołu, pokryte różowym marmurem, wynosi trzy metry. Wysokość postacią lidera z brązu o sześć metrów. Pomnik został wzniesiony w 1958 roku, a jej otwarcie było zbiegając się z czterdziestej rocznicy powstania Białoruskiej SRR. Projekt został przygotowany przez architekta I.Spirinym i stworzył rzeźbiarz pomnik Sh.Mikatadze. Nie tak dawno temu pomnik został uznany za wartość historyczną i kulturalną, a teraz każdy wkraczanie na nim będą surowo karane zgodnie z prawem. Jest to sygnalizowane przez specjalną etykietą przymocowaną do tyłu cokołu.

Szacowany opis artystyczny pomnik Lenina w Homlu

Rysunek Lenin na pomniku, zainstalowany w centralnej części białoruskiego Gomel wykonywany jest w pełni wzrostu. Jego prawa noga jest mocno na piedestale, a lewa ustępuje nieco temu, że wizualnie tworzy poczucie ruchu. Lider jako krok w kierunku ludzi, lub nawet silnie wyzwanie wroga. W prawej ręce trzymał kapelusz, Lenin, jak na pobyt w przypływie płomienne przemówienie, a lewa ręka trzyma płaszcz. Jest to marka, aby umieścić go w nowoczesnych warunkach, „przeciw” lidera. twarz Iljicza jednocześnie wyraża determinację i zaufania, a zaniepokojenie losem milionów zwykłych ludzi. VI Odzież klasyczny Lenina, typowe dla czasów, w których żył. Położył na ścisłej biznesowej trzyczęściowy garnitur i płaszcz. Związać zgrabnie wiązanej i wypełniony kamizelkę. Lider ludzi wygląda schludny, rzeczowy i surowe, w tym samym czasie, niektóre jego, proste i jednoznaczne.

Dokonywanie opis Lenina pomnik w Homlu, nie można jednak podkreślić, że cały obraz przedstawiony na pomniku, powiedział, że siła charakteru, odwagi i wielkości Lenina. Było tak wyglądał w oczach ludzi, a zatem pamiętać o milionach ludzi pracy.

Lenin nad Dnieprem: fakty i liczby

Opis Pomnik Lenina w Zaporożu, że Ukraina powinna zacząć od stwierdzenia, że jest to jeden z 15 najwyższych pomników Iljicz siedzibę w krajach byłego Związku Radzieckiego. Całkowita wysokość całej kompozycji jest prawie 20 metrów. A pomnik Lenina Square, który jest między końcem jednej z najdłuższych ulic w Europie i wejścia do Dniepru. Założona pomnika w 1964 roku. Został on stworzony przez architekta pracował Priymak BI i rzeźbiarze Łysenko VG, Boroday VZ Sukhodolov NM Wszystkie elementy wykonane są z brązu i cokół pokryty jest popularny w czasie różowego granitu. Na dole zamontowana cokole figury robotnika, chłopa, naukowca i hutnika. Napis na język ukraiński, mówi: „Komunizm – to władza radziecka oraz elektryfikacja całego kraju”. Po rozpadzie Związku Radzieckiego wielokrotnie przedstawiła propozycje zburzyć wszystkie pomniki przywódców PRL, z wyjątkiem tej chwili trudne do narodu ukraińskiego, w tym pomnika Lenina w Zaporożu. Po rewolucji godności, która miała miejsce w latach 2013-2014 na Ukrainie, decyzja została podjęta na poziomie legislacyjnym i ta wielka kompozycja architektoniczna będą znoszone do 2017 roku.

Opis Zaporożu Lenin język literacki

Rzeźby Lenina reprezentowane na pomniku w mieście Zaporożu na Ukrainie, prowadzone w pełnym widoku. Prawa noga jest postać odłożyć trochę do tyłu, dzięki czemu zabytek „żywym”, co daje wrażenie ruchu. lider opinia skierowana do ludzi, a jego prawej ręki do tamy Dniepru. Taka konstrukcja na dużą skalę, a teraz ma wielkie znaczenie dla miasta i dla całego kraju, a w tym czasie była to wielka postać osiągnięć naukowych i nieludzkich czynów pracy. Jest w tym giganta, jako ucieleśnienie świetlaną przyszłość i wskazuje ręką Lenina. Pojawienie lidera klasycznym: płaszcz, garnitur, krawat i czapka w lewej ręce. Lider narodami poważne i surowe, zmontowane i dokręcone. Figury rolnicy, budowniczowie, naukowcy i hutnik, zamontowana na cokole, symbolizujące jedność ludu, zjednoczenie idei Lenina. Cała kompozycja jest dosłownie nasycony wielkości i jasnych nadziei czasu.

Po słynnych rewolucyjnych wydarzeń na Ukrainie w latach 2013-2014, działaczy Lenin sporadycznie ubierać w „hafty”, w postaci zespołu narodowego, trochę zmienić swój wygląd, ale istota pozostaje ta sama kompozycja.

Kilka porad dla studentów

Opis Pomnik Lenina nie jest zbyt trudne, jeśli podejść do problemu od wyobraźni. Jeśli nie masz pojęcia o tym, co pisać, trzeba zamknąć oczy i prosto przed obiektem opisane. Dla wygody, można włączyć nagrywarkę telefonu lub innego gadżetu i głośno powiedzieć, co przychodzi na myśl, i jest związany, w tym przypadku, z pomnikiem Lenina. Posłuchaj nagrania z dyktafonu, to będzie dużo łatwiej tworzyć swoje myśli w sugestie i propozycje na piśmie.

Jeśli obraz pomnika nie chce pojawiać się zarówno z oczy zamknięte lub otwarte, konieczne jest, aby zagłębić się w World Wide Web i znaleźć zdjęcia lub filmy na miejscu, a następnie zrobić to samo z dyktafonu, jak podano powyżej.

Nie jest konieczne, aby odpisać pracę „na piśmie” ze stron w Internecie – nauczyciele również wykorzystać sieć i szybko przegryźć takich sztuczek.

Kilka porad dla rodziców

W niższych klasach, co do zasady, nie należy ustawiać dom na opisie Lenina pomnika. Esej klasa 8 i starsze pisze, zazwyczaj po wizycie samego pomnika, więc rodzice przed wyrazić swoją wizję, konieczne jest, aby zapytać doświadczenia dziecka i zintegrować je z dostępnych dowodów. Tak, aby uzyskać ciekawą pracę zespołową i daje wiedzę i komunikacji.

Jeśli dziecko nigdy nie widział na żywo atrakcją, która pisze esej, opis pomnika Lenina najlepiej jest zacząć pokaz zdjęć lub nawet wideo. Myśli podczas przeglądania przegubowy dziecko, to lepiej, aby naprawić i wykorzystać w pracy, a następnie tekst zamieni żywe i obecne.

A najważniejsze, a głównym rada – nigdy pisać eseje całkowicie samodzielnie, bez użycia jednego myślał o swoim dziecku. Po pierwsze, fakt ten będzie oczywiste dla nauczycieli. Po drugie, będzie to „niedźwiedzią przysługę” dziecko jako twórczego pisania w szkołach poprosił uczyć dzieci do wyrażania swoich myśli. Jeśli nie zostanie to zrobione, wynik może być bardzo nieprzyjemna niespodzianka.