510 Shares 8351 views

Rosa patio – znajomy obcy

Kupując prezent dla dziewczyny w pięknym puli kwitnienia krzewów róż, na etykiecie, czytam: „patio róży”. Co patio? Po przejrzeniu przewodnika do Rosaceae, to co znalazłem.


Rose Patio: Historia występowania

Epokowy procesja po ogrodach i kwietniki na całym świecie wzrosła w tej grupie rozpoczęła się w latach 80-tych XX wieku. Jego pojawienie się powinni być wdzięczni irlandzkiego hodowcę Patrick Dixon, który stworzył serię kwiatów niskich winorośli (od 30 do 55-cio cm), obficie kwitnąca średnich (3-5 cm), odmiany krzaczaste. Kwiaty mogą być proste, średniej i silnomahrovymi. Szeroka zmiana koloru róż reprezentowane cała gama nieodłącznie z rodziny Rosaceae – z czystej bieli do ciemnego bordo, niemal czarnym. Nie pestrookrashennye odmiany, które łączą dwa kolory kardynalne, takie jak biały i czerwony, bordowy i żółty.

W momencie, Dixon formalnie zaproponowała w wysokiej jakości kategorie klasyfikacyjne oddzielnej gałęzi – rose patio. Nazwa tej grupy nie jest wybrany przypadkowo. Po pierwsze posadzone w doniczkach ogrodowych, te róże są wspaniałą ozdobą małych dziedzińców utorował patio. Po drugie, nazwa grupy, do utrwalenia pamięci o jej twórcy – Pat Dixon. Jednak Międzynarodowe Centrum Rejestracji Odmian odrzucone Dixon w sformalizowania tej kategorii wzrosła podświetlając ją jako jeden z floribunda podgrup (obficie). Dopiero po kilku kolejnych latach grupa patio nisko rosnące odmiany kwitnące zdobył prestiżową nagrodę „Best Rose of the Year”, przyznawaną przez rosarian British Royal National Society, patio róży został oficjalnie zarejestrowany jako niezależny artysta.

warunki przetrzymywania

Powszechnie sprzedawane w sklepach róż patio holenderskiej hodowli często nie przetrwać w naszych miejskich mieszkań. Fakt, że ta treść Flower Garden, muszą dorastać na ulicy. Kryty klimat z niską wilgotność, brak wentylacji różnicy rosy wiatru, rano lub wieczorem między dniem i nocą temperatury, brak deszczu nie nadaje się dla tych róż. Po zakupie ich potrzeby jak najszybciej posadzić klombie lub przeniesione do puli w ogrodzie. Jeśli nie jest to możliwe, trzeba przeszczepić różę z transportu torfu w normalnej glebie (odpowiednia ziemia jest sprzedawana w sklepach dla roślin doniczkowych), konieczne jest garnek z zakładu umieścić w chłodnym miejscu, po odciąć wszystkie kwiaty i pąki. Jeszcze lepiej, umieścić rozetę w teplichku – słoiku lub plastikową torbę. W tym stanie, może zostać utrzymany aż do lądowania w ogrodzie. Ze względu na wysoką wilgotność utworzonej teplichke, nie uszkodzą roztocza pająk, który często wpływa na te róże w warunkach pokojowych.

W ogrodzie różanym grupy zaczynają kwitnąć w czerwcu i kwitną obficie aż do mrozów najbardziej. Oczywiście, najlepiej wszystkie te kolory są odpowiednie warunki dla obszarów nie niższej umiarkowanym klimacie, gdy temperatura zimą nie spadnie poniżej -20-25 ° C Rosa patio mróz, aw łagodnej zimie i obfitych opadów śniegu nie może nawet zostać pokryte. Tam, gdzie zimy są surowe, z niewielkim śniegu (obszarach o klimacie kontynentalnym ostro) , te róże, podobnie jak wszystkie inne, muszą być przechowywane w piwnicy z
temperatury co najmniej 12-15 ° C

Rosa patio mix i słowa: jaka jest różnica?

Konkretne informacje o tym, co się rozumie przez słowa „Ty” i „mix”, ja nie znalazłem. Na osobiste doświadczenia mogę założyć, że pozycja „rose hitów patio” stanowił jeden z najbardziej popularnych odmian w branży hodowlanej. Zazwyczaj specyficzna nazwa odmiany w takiej nazwy nie jest określona. A „wzrosła mix patio” – to tylko etykieta biznesu. To słowo „mix” oznacza, że kolorystyka krzewu nie jest zdefiniowane i może być dowolna. Często spotykane w sprzedaży kwiatów oznaczone „Rose Patio hit mix”: oznacza, że dostępne są klasy przemysłowej należy hodowli roślin i kolor roślin nie są konkretnie określone.