534 Shares 4708 views

Rodzaje karmniki. Ręce zrobić domów dla ptaków

Problem ochrony przyrody jest bardzo poważna w naszych czasach. działalność człowieka nie przyczynia się do wzrostu populacji organizmów żywych. Ale wszystko co w naszej mocy. Każdy może uczynić swój mały, ale cenny wkład i pomoc, na przykład ptaki. Zima wys trudno znaleźć swoje jedzenie, a na wiosnę, gdy w locie ptaki wędrowne, których potrzebują, aby dbać o gniazdo. Wykonywanie co najmniej kilka karmniki z ich rąk, mogą być zapisywane z głodu kilkadziesiąt ptaków i pierzastych podróżnych, wracając do domu w wczesną wiosną, nowa obudowa będzie zachwycony. Więc zabrać się do pracy.


Dokonywanie karmniki własnymi rękami

Co jest dobre dla małych ptaków, nie pasuje już. Istnieje kilka rodzajów karmniki. Ręce mogą w ogóle, od najprostszych do złożonej struktury drewna. Wybierz jeden lub drugi rodzaj jest to konieczne, na podstawie tego, co niby ptak jest zima w Twojej okolicy lub co chcesz przyciągnąć do ogrodu. Cycki będzie smak plastry boczku (nie solone!), Zawieszone na gałęziach drzew lub różnych nasion, nasiona słonecznika, pokryte pleśnią, wypełnione tłuszczem i zamrożone.

Kilka prostych karmniki własnymi rękami mogą być wykonane z materiałów odpadowych przez pół godziny. Aby to zrobić, należy dopasować do różnych butelek opakowań lub tworzywa sztucznego. Takie podajniki pozwolić sobie nawet dziecko. Plastikowe butelki muszą być wypełnione, nasion słonecznika, orzechów, suszonych owoców, można podjąć specjalne jedzenie dla ptaków, a następnie wykonać otwory i wstawić je w małych gałązek, które ptaki będą mogli usiąść. Pakiety soku lub mleka wystarczy wyciąć okienko w przedniej ściance, a także do wypełnienia przekąski Dokarmianie ptaków. Podajniki powinny być umieszczone w co najmniej dwóch metrów od ścian domu, na wysokości jednej i pół metra od ziemi.

Dokonywanie karmniki z rękami z drewna będzie wymagało wiele czasu i wysiłku, ale wygląda bardziej solidne i będzie trwać dłużej. Podajnik ten przypomina stół z dachem. To powinno być niskie zderzaki, ziarno nie wydostał się na zewnątrz, a otwór do usuwania starej żywności. Jeśli nie jest to podajnik jest zawieszony na gałęzi drzewa, powinien on być zamontowany na drewniany słup, który jest umieszczony w plastikowej rurze spustowej do ochrony kotów i wiewiórki. Zazwyczaj takie dozowniki – niewielkie wymiary oraz prostokątny lub kwadratowy kształt o wysokim dachu.

Domy dla ptaków

Można kupić gotowy dom, a można zrobić samemu. To nie jest trudne i nie drogie. Transakcja będzie przyciąć deski pozostałe po naprawach. A jeśli sprawa jest zbliżył się twórczo, można zrobić coś zupełnie niesamowite sobie radości i korzyści ptaki. Aby małych domów dla ptaków z rękami, należy pamiętać o kilku zasadach:

  1. Dla ptaków, które żyją w dziuplach odpowiednich domów z okrągłego otworu spustowego i bez stick-Okoń w porę, dla kosów – z otwartą przednią ścianę.
  2. Wejście powinny mieć średnicę nie więcej niż trzy cm i znajdują się na wysokości 12 cm od podłogi budynku.
  3. Powierzchnia podłogi – minimum 25 metrów kwadratowych. cm.

Załączyć domów dla ptaków powinny być na tyle wysokie, aby kotów i innych drapieżników nie dostać się do piskląt, o lekkim nachyleniu do przodu, a nie od strony południowej.

Praca na karmniki z rękami i birdhouses będzie nie tylko użyteczny, ale również pomóc, aby pokazać kreatywność i wyobraźnię człowieka.