657 Shares 4203 views

Śruby na drewnie: prostota, niezawodność, trwałość

Wykonując prace budowlane, naprawy mebli, a także do montażu różnego rodzaju elementów wyposażenia wnętrz (obrazy, półki i tak dalej. P.) nie może się obejść bez takiego niezbędnych rzeczy jak samogwintującej śruby. Istnieje kilka typów narzędzi mocujących, ale są samogwintujące wkręty do drewna, być może, forma najczęściej używane. To zapewnia bezpieczne łączenie części z drewna lub materiałów drewnopodobnych (płyta wiórowa, płyta wiórowa, sklejka), a także do mocowania płyt gipsowych do drewnianego podłoża.


Z wyglądu te wkręty samogwintujące przypominać. Ale różnią się od tych typów łączników gwintowanych, które są na długości 2/3, które są gwintowane na całej ich długości.

Główną cechą wyróżniającą śruby do drewna z tego samego metalu jest rzadką skok gwintu (pod kątem około 45 względem górnego profilu), odpowiednio, a minimalna liczba obrotów. Wynika to z faktu, że jego struktura nie jest z litego drewna i gęsty jak żelazo.

Jakie są śruby na drewnie

W wyglądzie, który zależy od specyfiki produkcji, są to:

  • złoto (zheltopassirovannye);
  • Biała (ocynkowanej);
  • czarna (fosforanowane).

Niezależnie od koloru, materiał służący do produkcji śrub o wysokiej wytrzymałości stali węglowej. To poddaje się specjalnej obróbce, która zwiększa odporność na wilgoć. Następnie stalowy powlekany cynkiem lub cienkiej warstwy lub leczenia specjalną substancją, co daje żółty kolor, fosforanowane poprawy poślizgu na powierzchni materiału i zapewniając wysoki poziom przyczepności z materiału pokrywy wykończenia. Należy zauważyć, że śruby czarne drewniane są znacznie częściej wykorzystywane.

Strukturalnie, że składa się z następujących składników:

  • Rod. Podstawą śruby, która jest wkręcona.
  • I głowa. Wygląd, jest stożkowa, z chleba świętojańskiego, pętla.
  • Schlitz. W zależności od użytego narzędzia zaostrzenia, są w kształcie krzyża, proste i sześciokątny.
  • Tip. Może być zaostrzone lub forma Sverlova.

W zależności od celu, do mocowania żadnych elementów stosowanych w wkrętów wymiary mogą być bardzo różne – od 11 do 300 mm długości. Do najczęściej stosowanych długie śruby 35 i 3,5 mm szerokości.

Cechy pomocą wkrętów samogwintujących

  • Aby związek ten był wystarczająco niezawodny, to ważne jest, aby wybrać odpowiednią długość śruby, która powinna przekraczać grubość nałożonych części co najmniej o połowę.
  • Większość śrub stosowanych w celu zabezpieczenia części nie wymagają wstępnej wiercenia. Jednak czasami mamy do czynienia z twardego drewna. Aby uniknąć narażania integralności gniazda w węźle w tym przypadku konieczne jest wywiercenie otworu. Jeśli stosowane są śruby do drewna ma średnicę ponad 4 mm, powinien również, że aby uniknąć pękania drewna. Otwór wierci się w długości 2/3 średnicy wiertła śrubowego i powinna być cieńsza niż 1-1,5 mm szerokości śruby. Ponieważ jest bardzo trudno odebrać specjalną wiertarkę na drewnie pożądanej średnicy, możliwe jest użycie tego samego, ale metal.
  • Kiedy jest wymagana przy użyciu śruby meblowe (śruba) otworu. Dlatego konieczne jest użycie specjalnego wiertniczych posiadających zmienną średnicę wzdłuż swojej długości, na przykład wkrętów są bliżej pogrubienia główki.