664 Shares 8765 views

Silne bóle głowy. Co zrobić, gdy silny ból głowy

Według obserwacji lekarzy, nawracające bóle głowy nękane przez co najmniej 70% populacji w krajach rozwiniętych. Ale w rzeczywistości o wiele więcej ludzi są zaznajomieni z tym warunkiem, wielu po prostu nie iść do lekarza, wolą radzić sobie z nim samodzielnie. Ale musimy pamiętać, że jedynym objawem wielu poważnych chorób jest właśnie silny ból głowy. Co robić w takim przypadku może skonsultować się z lekarzem. I pomimo faktu, że obecnie istnieje wiele narzędzi, które mogą szybko złagodzić cierpienia, nie angażują się z nimi. Po tym wszystkim, aby pozbyć się bólu głowy, trzeba eliminować ich przyczyny, a nie tylko same objawy. Więc zanim brać pigułki, trzeba dowiedzieć się, dlaczego zostały naruszone.

Jakie choroby mogą powodować bóle głowy

– najczęstszą przyczyną ich choroby są: nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, dystonia i tym podobne;

– migrena również dość powszechne, zwłaszcza wśród kobiet;

– osteochondroza szyjki macicy prowadzi do zakleszczenia w tętnicy, co powoduje intensywny ból głowy, nudności;

– stan taki jest często objawem choroby wirusowe;

– zapalenie zatok, zapalenie migdałków i zapalenie zatok również powodować bóle głowy;

– upewnić się, że występuje po urazie mózgu;

– różne problemy z widzeniem, począwszy od podwyższonego ciśnienia śródgałkowego i jaskry niewłaściwego doboru punktów może być przyczyną bólów głowy;

– warunek nazywane ucha środkowego, i chorób zębów;

– stały silne bóle i nudności może wskazywać na rozwój guzów mózgu;

– może to powodować pewne zaburzenia gruczołów wydzielania wewnętrznego, i są rzadkich chorób, takich jak zapalenia tętnicy skroniowej stawu skroniowo-żuchwowego i zaburzeń.

Inne przyczyny tego stanu

Ale w wielu przypadkach całkowicie zdrowi ludzie skarżą się na silne bóle głowy. Co robić w takim przypadku może być rozumiane, jeśli przypomnimy sobie, jakie wydarzenia poprzedziły ten stan. Po tym wszystkim, ból jest często spowodowane przez niezdrowy styl życia i diety. Jaka jest ich przyczyna?

– najczęściej jest to stres, depresja i psycho-emocjonalny przemęczenia;

– nerwowy i mięśniowy zmęczenie, jak również nadmiernego stresu psychicznego;

– siedzący tryb życia i brak świeżego powietrza;

– zła postawa zwyczaj rysować w nogach i garb tyłu;

– zaburzenia snu, pracy w porze nocnej;

– zmienne warunki atmosferyczne, nagłe hipotermii lub udar cieplny;

– niewłaściwe odżywianie: niedożywienie, dieta, częstość azotynów dietetycznych, kofeiny i histaminy;

– zatrucie alkoholem, chemikaliów i leków;

– brak niektórych witamin i składników mineralnych, takich jak niedobór żelaza lub witaminy B.

Rodzaje bólu głowy

W zależności od przyczyn bólu mogą być różne. To może się różnić intensywnością: mocny, ostry, tępy, zbolały, prasowaniem lub pulsujący. Ból może być stopniowo pogarsza lub zmienić położenie dźwięków i zapachów. Czasem opada, gdy w ciszy i spokoju podczas snu. W zależności od tego, trzeba wybrać sposoby jej zwalczania. Klasyfikować głowy jako miejsce swojego pochodzenia. Może być opasany, kiedy boli całą głowę i może znajdować się w jednym miejscu. To często zależy od przyczyn wywołujących go. Najczęściej pojawia się ból w okolicy skroniowej. To może powodować wiele chorób, stresu i zatrucia. Ból szyi powstają w wyniku udarów ciśnieniowych lub szyjki choroby zwyrodnieniowej dysku. Zmęczenie oczu i choroby zakaźne, takie może powodować odczucie w czoło. Czasami są one zlokalizowane na jednej stronie. Na przykład, silne bóle głowy po lewej stronie głowy pokazuje rozwój migreny.

diagnostyka

Oczywiste jest, że nie zawsze jest to ucieczka od cierpienia może otrzymywać środki przeciwbólowe. Jeśli nieprawidłowo określić przyczynę i naprawić go, po ustaniu leku algia powstać ponownie. Więc trzeba wiedzieć, dlaczego istnieje silny ból głowy. Co zrobić, aby pozbyć się go, lekarz może zalecić po teście. On będzie się dowiedzieć, gdzie ból jest zlokalizowany, jak to często i kiedy boli bardziej. Lekarz powinien zdecydowanie powiedzieć o dodatkowe objawy: zawroty głowy, nudności, zaburzenia widzenia i innych. trzeba pamiętać, że poprzedza pojawienie się bólu, jakie leki można podjąć i jak jeść. W razie potrzeby, lekarz może przepisać dodatkowych badań laboratoryjnych: zwykle badania krwi, obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego, we elektroencefalogramu mózgu rentgenowskich kręgosłupa szyjnego. Może trzeba poradnictwo i innych specjalistów: okulisty, stomatologa, neurologa i endokrynologa.

Kiedy można zafundować sobie

Wiele osób jest nękane przez silne bóle głowy. Co robić w takim przypadku, pewnego zdecydowania na własną rękę. Ale zrobić bez wizyty u lekarza może być tylko wtedy, gdy już przeszły inspekcję i poznać ich rozpoznanie. Jeśli nękane przez bóle głowy od czasu do czasu, a wiesz przyczynę, nie możemy za każdym razem do lekarza i zastosować leczenie że on cię wyposażone. Kiedy potrzeba do odwiedzenia zakładu opieki zdrowotnej?

– Głowa jest chory ze sobą po raz pierwszy, i nie wiem, co można nazwać.

– Ból jest nagły, bez wyraźnego powodu i stopniowo wzrasta.

– zmienia się zwykle lokalizacji i intensywności bólu.

– Istnieją dodatkowe objawy, takie jak nudności, zawroty głowy, „leci” przed oczami, osłabienie.

Leczenie bólów głowy

Jeśli znasz swoją diagnozę i przyczyny tego stanu, jeśli ból występuje rzadko i idziesz po zastosowaniu leków, można zrobić samoleczenia. Większość osób stara się poradzić sobie z bólem z tabletkami. Zazwyczaj pomaga niesteroidowe leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i leki rozszerzające naczynia. Ale w wielu przypadkach można zrobić bez tych leków nie są nieszkodliwe, jeśli przyczyny bólu. To często pomaga odpoczynek, spacery na świeżym powietrzu, relaksujący masaż lub ciepłą kąpiel. Wiele ból odchodzi po snu, medytacji lub zarządzania gniewu. Dobrze pomocy środków ludowej: Zioła, kompresuje i akupresury. W leczeniu w zakładzie opieki zdrowotnej może być powołany fizjoterapeutyczny: elektroforeza, grota solna, magnetyczne i laser. W każdym razie, wszystkie metody łagodzenia bólu powinny koncentrować się przede wszystkim na przyczyny.

Jak pomóc sobie bez leków

Jeśli rozumiesz, dlaczego masz silny ból głowy, co zrobić w domu, aby ułatwić atak? Jeśli jest to spowodowane przepracowaniem, trzeba uciec od pracy, wybrać się na spacer na świeżym powietrzu lub po prostu odpocząć. Jest przydatna do picia wywar z rumianku, kozłka lekarskiego, limonki lub mięty.

Następnie trzeba się położyć i spróbuj się odprężyć. Aby to zrobić, należy wyłączyć komputer, telewizor i radio, Draw zasłony. Można włączyć łagodnej muzyki i światła świec zapachowych. Relax pomoże także ciepłą kąpiel z solą morską i olejkami aromatycznymi. Dobrze zrobione masaż głowy palcami lub strumieniem ciepłego prysznica. Czasami ból jest spowodowany przez stres idzie, jeśli mocno obandażowaną głowę ręcznikiem na 10 minut, można po prostu krótko dużego nacisku na skroniach. W niektórych przypadkach, ulga przyjdzie, jeśli pić gorącą herbatę z cytryną i miodem, czy tylko woda z cukrem. Wszystkie inne sposoby leczenia powinna być dobrana w zależności od powodów, dla których nie było silne bóle głowy. Co robić – w każdym przypadku, lekarz może zalecić. Na przykład, przy podwyższonym ciśnieniu, niezbędny do przyjmowania leku do ograniczenia go w chorobach zakaźnych – przeciwwirusowe i przeciwgorączkowe i osteochondroza masażu. Ale w każdym przypadku, środki powinny zostać podjęte w odpowiednim czasie, nie można tolerować, jeśli nie było silne bóle głowy.

Co robić: co do picia tabletki

Wszystkie leki na bóle głowy można podzielić na kilka grup. Każda z nich bez zalecenia lekarza mogą być podjęte tylko raz – atak Remover.

1. Niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą pomóc w bólu różnego pochodzenia, a ponadto usunąć stan zapalny i gorączkę. Najlepszy z nich – jest „Aspiryna”, „ibuprofen”, „naproksen”, „Nurofen”, „mieć”, „Ketorolak” i inni.

2. przeciwskurczowe są wykorzystywane w bólów głowy, skurcz naczyń krwionośnych, jeśli nie pomagają NLPZ. Zalecane "Papaweryna", "Drotaverinum" "No-spa", "spazgan" i inne.

3. Jeśli ból spowodowany wahaniami ciśnienia lub innych zaburzeń naczyniowych, również w tym przypadku pomogą leki przeciwbólowe „Analgin”, „Nebalgin” i inne. Ale ich kombinacją, trzeba brać leki rozszerzające naczynia lub specjalne środki gipertenizivnye.

4. Te leki nie mogą pomóc, jeśli istnieje bardzo silny ból głowy. Co to zazwyczaj osoba w takim stanie nie może zdecydować. Szybko przynieść ulgę może być kombinacją leków „Pentalgin”, „Solpadein”, „Brustan”, „Novigan” i inne.

środki folk leczenia

Ale czasami lek nie jest możliwe z różnych powodów, a tam był silny ból głowy. Co zrobić w tym przypadku? Wiele osób pomogło przez różnych herbat ziołowych, okładów i innych tradycyjnych leków. Konieczne jest jedynie, aby wybrać odpowiedni sposób, aby traktować to naprawdę złagodzić ten stan.

– Można pić ciepłego bulionu ziół: dziurawiec może pomóc, matki i macochy, oregano, mięta, waleriana i kilka innych;

– czasami zaleca się wcierać whisky skórkę z cytryny lub soku z czosnku;

– Można zrobić okłady z oleju z cytryny lub pomarańczy, lawendy, lub po prostu wdychać ich zapach;

– trzeba pić sok z ziemniaków, szpinak lub kalina jagody;

– pomaga dużo herbaty imbiru lub herbaty z cynamonem;

– Zaleca się spać na łóżku z łuską gryki;

– dobrze pomaga jak akupresury i akupunktury.

Silne bóle głowy podczas ciąży

Czego kobiety czeka na dziecko, ponieważ większość z nich to leki licznik? I kobiety w ciąży często mają bóle głowy. Jest to spowodowane zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety, toksyczności i niewydolności krążenia.

Jeśli ból nie jest bardzo silny, możesz spróbować poradzić bez leków. Może pomóc:

– odpoczynek i sen;

– prysznic lub ciepłą kąpiel;

– ćwiczenia relaksacyjne i ćwiczenia oddechowe;

– masujący obszaru karku i barku;

– ciepły lub zimny kompres na nosie i czole ból w tej dziedzinie, jak również na szyi, jeśli martwisz się o ciężkim bólem w szyi.

Co jeśli te metody nie pomagają? Można przyjmować jedną tabletkę leku ból. Jeśli robisz to często, to nie przyniesie szkody dla niego. Jakie leki wolno pić w ciąży? W małych dawkach dopuszczalne „Tsitramon” lub „Paracetamol”, jest mało produktem znanym – „Paracetamol”. Zabrania się pić „Nurofen”, „Aspirin” i przeciwbólowe. Te same zasady powinny być przestrzegane i podczas karmienia piersią, jeśli istnieje silne bóle głowy. „Co robić: karmić dziecko i tolerować żadnej siły?” – Często kobiety. Są kompatybilne z piersią narkotyków, głównie na bazie paracetamolu. Ten "Kalpol", "Eferalgan" lub "Panadol". Oni są najmniej szkodliwe dla dziecka, ale często biorą nie jest wart.

Ból głowy u dzieci

Młodzi pacjenci traktowani o wiele trudniejsze, ponieważ często nie można dokładnie określić ich stan. Dlatego też, w przypadku bólu głowy konieczne jest, aby pokazać dziecku lekarza. Pierwszy zdiagnozowany, lekarz może określić, w jaki sposób poradzić sobie z problemem. Oprócz bólu związanego z różnymi schorzeniami, dzisiejsze dzieci często doświadczają bólów głowy, a nawet cierpi z powodu migreny. Może pomóc dziecko delikatny masaż, odpoczynek i sen, wapno herbaty lub chłodny kompres. Aby usunąć pojedynczy silny atak jest dopuszczalne, aby dać dziecku leki oparte na paracetamolu. Większość niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwbólowe dla dzieci poniżej 12 lat jest przeciwwskazane.

Profilaktyka bólów głowy

Jak wiecie, wszystkie leki nie są bezpieczne dla zdrowia. Dlatego lepiej jest nie dopuścić do stanu, gdy jest to niezbędne do picia silnych leków. Dla tych, którzy regularnie cierpi na bóle głowy, ważne jest, aby obserwować prawidłowy tryb dnia, czas iść do łóżka i iść dalej na świeżym powietrzu. Konieczne jest, aby prowadzić aktywny tryb życia, spędzać mniej czasu na oglądanie telewizji i komputera. Jest również ważne, aby przestrzegać diety, jak wiele żywności może powodować bóle głowy: kawa, czekolada, napoje, żywność w puszkach i kiełbasy. Są one najlepiej unikać. Odmówić również potrzebne od alkoholu i palenia.