663 Shares 9012 views

Mono-wtrysk – zasada winy i właściwości

Monoinjection – jest złożonym urządzenie techniczne, które jest częścią wtrysku układu paliwowego. Ta część jest zainstalowany na prawie wszystkich nowoczesnych samochodów produkcji zagranicznej i krajowej, w tym dla VAZ „Przed”. Na "80" Audi-mono-wtrysku zbyt. Główną rzeczą, która odróżnia go od „średniowiecznej” gaźnika, jest zdolność do iniekcji bezpośrednio do cylindra za pomocą specjalnych dysz. I wszystkie samochody, które są wypełnione z tego kawałka są wyłącznie typ wtryskiwacza żywności.

Zatem monoinjection – elektronicznie sterowany układ jeden punkt, który dostarcza paliwo pod bardzo niskim ciśnieniem w cylindrach. Jak już wspomniano wyżej, cechą charakterystyczną tej części jest obecność dyszy. Element ten jest sterowany przez specjalny zawór elektromagnetyczny i stanowi integralną część elementów, takich jak mono-wstrzykiwań.

usterki

Jak wiadomo, domowe benzyna z wszelkich obcych ciał w postaci siarki, brudu i podobnych materiałów. Więc winą mono wtrysku może wystąpić z powodu złej jakości paliwa. Inną przyczyną awarii jest silnie zanieczyszczony filtr paliwa, co prowadzi do przerw w pracy silnika spalinowego.

Dlaczego rozbić mono-wtrysku?

Błędy występują danego składnika prostego powodu – wtryskiwacz kolektor wlotowy zaczyna absorbować wiele zanieczyszczeń, a tym samym cały układ zatyka mono- wtryskowego.

Co decyduje o pracę dla części?

Zasadniczo, stan techniczny tej części w zależności od liczby obrotów silnika, jak również od kąta otwarcia przepustnicy. W tej części, jak awarią mono- iniekcji mogą wystąpić z powodu niewłaściwego prędkości silnika i nieprawidłowego działania zaworu. Inną ważną cechą, co znacznie wpływa na stan części zamiennych jest optymalny stosunek palnej mieszaniny przed jej wprowadzania do komory spalania.

Jak rozwiązywać problemy z systemu takie jak mono-wtrysku?

Usterki, że części nie może nastąpić tylko na regularne śledzenie przepustnicy. Jeśli ostatni element jest zawsze w stanie nienaruszonym i zapewniają optymalny stosunek powietrza do benzyny, mono-wtrysk będzie nie tylko zapewnienie harmonijnego funkcjonowania silnika, ale również poprawić przyjazność środowiskową jego emisji. Nawet domowy VAZ można regulować tak, że odpowiada normie europejskiej Euro-5. Ponadto, taka część jako mono-wtrysku problemów można rozwiązać z dobrym stanie czujnika tlenu, który odgrywa również ważną rolę w układzie wtrysku paliwa.

remont

Jeśli określona część nie podlega samonaprawy, więc radzić sobie z nim można tylko profesjonaliści. Stacje oczywiście umieścić znaczną rachunki za swoje usługi, ale gdzie iść dalej? Okazuje się, że taniej jest do przestrzegania zasad działania w odpowiednim czasie, aby zmienić filtry i wypełnić tylko jakość benzyn silnikowych, które, niestety, nie jest wyjątkiem na naszych drogach.