162 Shares 6109 views

„Mercedes-212”: specyfikacje techniczne i opis jednego z najpiękniejszych niemieckich samochodów

„Mercedes-212” – to czwarta generacja słynnego Klasy E, które były dostarczone przez światowej uwagi na Detroit Auto Show 2009. 212th naprawdę wygląda świetnie. Zdecydowano się zachować obraz chetyrehfarny, ale optyka nie był owalny i diament. I jest to jeden z najbardziej charakterystycznych cech maszyn należących do tego pokolenia.


sedan

„Mercedes-212” – samochód, który był produkowany w kilku wersjach. Po pierwsze, oczywiście – to sedan, który został przedstawiony do publicznej wiadomości w 2009 roku. Po nim, w 2010 roku, niemal natychmiast, zespół wydał rozszerzoną sedan. Ta wersja była dłuższa niż w poprzednich 14 centymetrów. Maszyna ta jest znana jako wskaźnik L. Jego długość wynosi więcej niż pięć metrów! Albo dokładniej, aż 5012 mm. Rozstaw osi jest również imponująca – 3014 mm. Potencjalni nabywcy mają możliwość zakupu jednego z trzech opcji – do E 260 CGI elegancja, także E 260 CGI Avantgarde i więcej E 300 Avantgarde. Co ciekawe, wydłużone sedany – maszyna do eksportu. Są one dostarczane wyłącznie w Chinach.

turystyka

„Mercedes-212” w modyfikacji wagonu został wprowadzony w 2009 roku we Frankfurcie. Początkowo model był dostępny dla osób z siedmiu silników (nie złe jak na początku). Z nich – pięć oleju napędowego, a zatem dwa benzyny. Moc mają dość imponujące. Silniki wysokoprężne wattage od 170 do 231 koni mechanicznych i benzyny – V6 i V8, 3,5-l, 292- i 388-silne kruszywa. Naturalnie, są bardzo popularne wśród fanów „silnych” maszyn. Żądanie diesel wśród fanów ekonomicznej jazdy.

Wagony dość przestronne. Bagażnik jest 1950 litrów (po złożeniu siedzenia drugiego wiersza). A ta warta! Ponadto klapy oraz miękkie zasłona ochrania zawartość komory z widzenia wyposażony serwomechanizmu. Więcej koncern rozważa możliwość uwolnienia wersji 3-drzwi wagonu, które mogą być wykonane w stylu Mercedes-Benz Concept Fascination.

Coupe i Cabrio

Jeszcze inny wybitny przedstawicieli „Mercedes-212” – coupe i kabriolet. Pierwszy z tych wersji pojawiła się, gdy zjechał z CLK Mercedes-Benz. Maszyna została zaprezentowana w 2009 roku. Należy zauważyć, że jest to drugi z rzędu przedział w klasy E po znanego W124. Coupe jako standard (który jest znany jako CDI Niebieski Efficiency) – jest to najbardziej opływowy model produkcyjny na świecie! Zbierz je w fabryce w Bremie.

Kabriolet Autoworld dołączył w 2010 roku. Po raz pierwszy została pokazana na targach motoryzacyjnych w Ameryce Północnej. To – drugi występ, który ukazał się w e-klasie. A także, przy okazji, po W124.

Dla wersji na rynku amerykańskim jest dostępny z V6 3,5-litrowe silniki, które produkują 272 KM. a. Ale jest to mocniejsza wersja. V8, 5,5 litra, 388 „konie” – to naprawdę „bestia”! Europejczycy nie mają szansę stać się właścicielem takiego pojazdu. Można je kupić inny „Mercedes-212”. Ciało jest takie same, ale inne silniki, 170- i 292-hp. Cabrio, nawiasem mówiąc, ma specjalny miękki dach, który otwiera i składa się w 20 sekund. A jednak wewnątrz urządzenia bezwietrznych i cichy, dzięki takim cechom jak: folii AirCap spojler w górnej ramie rozszerza i zmienia kierunek przepływu powietrza.

"Mercedes 212": restyling i transformacja

W 2012 roku, 11 grudnia, pierwsze zdjęcia restyling samochodu. Na nich można znaleźć słynną W212 ciała. Ale przez długi czas, aby myśleć i zastanawiać się, jakie zmiany dotknęły maszyna nie musiał. Firma po dwóch dniach wszystko odtajnione się.

Zmiana, oczywiście, dotknął na wnętrzu. W samochodzie nie było konsola tablica przyrządów i centrum nowiutki jest lepsza. Plus, eksperci wbudowana w zegar analogowy samochód.

Co możesz nam powiedzieć o silnikach? Przeprojektowane modele są dostępne dla klientów w wersjach E500 i E350. Wszelkie transformacje zostały one poddane. W 2013 roku, na jesieni, zaczął produkować wersje, które później zyskały popularność i stał się znany pod oznaczeniem E400. Pod maską tego urządzenia zostało zainstalowane 333-osobową jednostkę. Więcej nabywców może zamówić wersję E250 BlueTEC. Jest to szczególny tym, że jest zainstalowany pod maską 4-cylindrowy, silnik 204 KM, napęd na wszystkie koła. Więc był odnowiony "Mercedes" (E-klasa). 212 ciało naprawdę cieszył się dużą popularnością. Tak, że producent został jeszcze wydany i wiele wariantów wysokoprężnych modeli. Dostępny zakres 252-, 231-, 170 i 136 silników HP. Co więcej, nie ma nawet hybryda „Mercedes”. Jest on wyposażony w silnik 204-konny, który działa razem z silnikiem elektronicznym.

Brabus

„Mercedes-212” otrzymał bardzo pozytywne recenzje. Zwłaszcza jeśli jest to wersja studio strojenia „Brabus”. Najbardziej imponująca wersja pojawiła się w roku 2009 i 2010 – pierwszy sedan, coupe i wtedy. Wentylowane drut dysk, bi-turbo pojemność silnika V12 6,3 litra, 5-biegowa automatyczna skrzynia biegów, zamknięte nadkola podszewka i osiąga prędkość maksymalną 370 km / h – to naprawdę jest prawdziwy niemiecki super samochód, że „setki” przyspiesza w czasie krótszym niż cztery sekundy. Ale cena jest dość duży – około pół miliona dolarów. Jednak to urządzenie jest warte swojej ceny.

Znane wersje

Vath V63RS – kolejna wersja zmodyfikowana. Silnik 605-konny, ulepszone hamulce, niedoceniane na 30 mm zawieszenie, w kształcie klina obraz samochodu – samochód był dość oryginalny. Nie mniej popularne jest „Mercedes”, zmodyfikowany studio Kicherer. Eksperci tej firmy wyposażone Coupe 5.5-litrowy silnik, który może produkować 430 „Konie” i ustaw lekkie felgi aluminiowe 20 cali. Dodatkowo należy zauważyć, zestaw z włókna węglowego z pięknym osłonie chłodnicy fałszywej, boczne lusterka lekki, stylowy spojler przedni (neuronów) oraz angażowanie zderzaka tylnego dyfuzora. Carlsson CK63 RS-E, Lumma CLR Projekt E 50, Piecha Projekt E-klasa Prior Projekt Mercedes – wszystko to jest również zmodyfikowany "Mercedes". Model rzeczywiście spowodowały wiele entuzjazmu. Wielu ekspertów zamierzał przekształcić ją i uczynić ją taką maszynę, która chcieliby go zobaczyć.

W ogóle, W212 – godnym maszyna wspaniały zespół. Niezawodny, szybki, Aerodynamiczny, silne wrażenie, luksusowe, wygodne – o niej można powiedzieć wiele słów. I zostaną one prawdziwe.