139 Shares 5314 views

Polip w pochwie: objawy, leczenie, usuwanie

Obecnie coraz większa liczba kobiet zwraca się do ginekologa z patologią taką jak polipy pochwy. Zdjęcie takich wzrostów w żadnej z kobiet nie powoduje pozytywnych emocji. Jaka jest ta choroba? Polip jest nowotworem, który w 99 przypadkach na 100 ma łagodną podstawę. Może tworzyć zarówno na błony śluzowej pochwy jak i wewnątrz macicy. Polip ma zdolność wzrostu wewnątrz ciała lub szyjki macicy. Jego wymiary mogą być bardzo różne. Ze względu na małą nogę wygląda jak kalafior.


Polipy w pochwie. Objawy i przyczyny edukacji

Pomimo tego, że wszystkie przyczyny pojawienia się jeszcze nie zostały jeszcze w pełni zbadane, dziś możemy wyróżnić niektóre z najczęstszych.

Wiele badań wykazało, że jedną z głównych przyczyn ich pojawienia się są różne procesy zapalne.

Wirus brodawczaka wpływa na błonę śluzową pochwy. Promuje tworzenie się polipów. Uważa się, że wirus brodawczaka jest bardzo zakaźny. Może być przenoszona nie tylko poprzez kontakty seksualne, ale także od matki do dziecka.

Polipy mogą pojawić się w pochwie także u kobiet po urodzeniu dziecka. Wszakże w procesie prokreacji następuje uszkodzenie błony śluzowej pochwy. Uszkodzenie takie może być również skutkiem współżycia seksualnego.

Przyczyną edukacji może być choroba układu endokrynnego lub niewydolność hormonalna (może wywołać poród, aborcję lub zabieg ginekologiczny).

Polip w pochwie często ma czerwonawy kolor. Jeśli jednak cyrkulacja zostanie naruszona lub występuje stały tarcie, może zmienić się na purpurową lub niebiesko-burgundową odcień.

W rzadkich przypadkach można obserwować powstawanie kilku wzrostów. Zjawisko to nazywa się polipem.

Powstawanie nowotworowi tego typu przez długi czas nie towarzyszy żadnych objawów. Zakłócenie zaczyna się tylko w okresie wzrostu, z uszkodzeniem lub skręceniem nóg. W takim przypadku kobieta może zauważyć:

– różowy rozładunek, który staje się bardziej obfity po stosunku płciowym;

Krwawienie lub krwawienie;

– ataki ostrego bólu w okolicy pachwiny, nasilające się po intymnym powinowactwie. Nieprzyjemne uczucie, które może doświadczyć kobieta podczas stosunku płciowego, również po przebadaniu przez ginekologa;

– naruszenie cyklu miesięcznego i wzrost jego trwania;

– niemożność zapłodnienia dziecka. Większość kobiet często pyta lekarza o ten problem. Na podstawie badania okazuje się, że polipy są powodem, dla którego naruszona jest funkcja reprodukcyjna. Taka forma utrudnia wprowadzanie do niej plemnika.

Polipy pochwy. Leczenie i diagnoza

Ze względu na fakt, że ten nowotwór może przez długi czas nie manifestować się w jakikolwiek sposób, jego wykrywanie przebiega głównie w rutynowym badaniu z ginekologiem. Nie sposób nie zauważyć tego wzrostu. Aby potwierdzić diagnozę, zaleca się ultradźwięki lub kolposkopię. A także badanie histologiczne jest obowiązkowe . Mimo wszystko, choć mały, ale prawdopodobieństwo, że edukacja jest złośliwa, nadal istnieje.

Po prostu niemożliwe jest usunięcie wirusa brodawczaka z ciała kobiety. Dlatego zabieg jest operacją. W tym czasie edukacja sama zostanie wyeliminowana.

Usuń

Usunięcie polipu pochwy jest możliwe na różne sposoby. Niezależnie od sposobu wykonywania operacji, procedura ta jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Metody:

  1. Chirurgiczne. Polip jest wycięty z tkanek pochwy za pomocą skalpela. Ta metoda jest uważana za najczęstszą. Przecież po usunięciu polip pozostaje nienaruszony i można przeprowadzić analizę i sprawdzić, czy guz jest łagodny czy złośliwy. Po zabiegu chirurgicznym, szmatki naniesione są na uszkodzony obszar pochwy.
  2. Skręcanie polipu po krzepnięciu. Metoda ta pozwala zmniejszyć prawdopodobieństwo powrotu do minimum.
  3. Odkurzanie. Dotyczy tylko niewielkiej ilości guza. Przy użyciu tej metody błona śluzowa pochwy jest praktycznie nie urazem.
  4. Laser i zamrażanie. Usunięcie polipów w ten sposób jest możliwe, ale pod warunkiem, że przed badaniem histologicznym. Ponieważ polip jest całkowicie zniszczony po tej procedurze.

Ciąża i edukacja

Jeśli polip w pochwie znajduje się w ciąży, zostanie usunięty dopiero po urodzeniu dziecka. Nie dotykaj go wcześniej. Wszakże nie stanowi on zagrożenia dla płodu. Ale po usunięciu polipów, pragnąc zajść w ciążę, powinna spieszyć się. W końcu prawdopodobieństwo nawrotu jest możliwe w ciągu roku.

Niezależnie od tego, która metoda była stosowana do usuwania polipów, po tej procedurze będzie dyskomfort, a mimo to możliwe wydzielanie krwi. Proces odzyskiwania trwa jednak w stosunkowo krótkim czasie. Wkrótce kobieta może wrócić do swojego zwyczajnego stylu życia.

Leczenie polipów w pochwie metodami ludowymi

Dla tych, którzy boją się lub nie chcą wycofać się, istnieją ludowe metody leczenia. Ale przed zastosowaniem ich w praktyce należy uznać, że konsekwencje samorealizacji mogą być nieprzewidywalne, a ta nowa forma może przekształcić się w złośliwe.

Aby przygotować produkt potrzebujesz:

  • Surowe nasiona dyni, zmielone na szlifierce do kawy, – 6 łyżek;
  • Gotowane żółtki z kurczaka – 7 sztuk;
  • Olej słonecznikowy – 0,5 litra.

Wszystkie składniki muszą być mieszane i przechowywane w łaźni wodnej przez 20 minut, nie doprowadzając do wrzenia. Potem przez dziesięć dni musisz zjeść łyżeczkę, po pięciu dniach można powtórzyć procedurę. Lek należy przechowywać w lodówce przez cały czas.

Drugim lekarstwem jest tampony czosnkowe. Tarowany czosnek jest umieszczony w gazy i w formie tamponu wprowadzanego do pochwy w nocy przez dziesięć dni. Procedura ta powinna być przeprowadzona trzypunktowo z przerwami siedmiodniowymi.

Wnioski

Wiele kobiet wie o swojej polipie w pochwie. W naszym artykule opisaliśmy szczegółowo, jakie jest wykształcenie, jak powstaje. Rozważano także metody leczenia. Terminowość wykrywania edukacji zmniejsza ryzyko nawrotu i prawdopodobieństwa wystąpienia raka.