615 Shares 7674 views

Zespół napięcia przedmiesiączkowego, diagnostyka i leczenie

Niektóre kobiety są bardzo wrażliwe na zbliżającej się miesiączki. Około tygodnia zaczną się pogarszać nastroju może pojawić się ból w klatce piersiowej, upławy. Obniżenie nastroju, depresja, utrata zainteresowania życiem – najprawdopodobniej jest to zespół napięcia przedmiesiączkowego. Zjawisko to jest znane na całym świecie od czasów starożytnych, początek badanych stosunkowo niedawno i jednoznacznych przyczyn jej występowania nie zostało ustalone.


zespół napięcia przedmiesiączkowego jest często obserwowane u kobiet po 30 roku życia, zaangażowanych w pracy umysłowej, a mieszka głównie w dużych miastach. Dziewczyna się na aborcję, ponieśli infekcji i często narażone na stres silniej przeżywa PMS. Objawy choroby według naukowców, są związane ze zmianami ilości hormonów płciowych, które występują we krwi, jak również stężenia innych substancji biologicznie czynnych. Uważa się również, że istnieje psychologiczna background – kobiety podatne na drażliwość, podejrzliwość, ciągle siedzieć na diecie są bardziej podatne na choroby PMS.

Jak określić kobietę, że jest syndrom napięcia przedmiesiączkowego? Objawy tego są następujące:

– nie był w pewnym okresie przed miesiączką, a kończy się z nią;

– W tym okresie nie jest gwałtowna zmiana nastroju, jest depresja, drażliwość, krótki temperament, niepokój;

– obrzęk gruczołów sutkowych;

– ból, niemożność koncentracji;

– duszność, zmęczenie, brak energii;

– płaczliwość, użalanie się nad sobą, zmęczenie, depresja i tak dalej.

Mężczyźni często znaleźć taki stan kobiecych kaprysów, nie wiem, jak to się dzieje w organizmie kobiety. Dla wielu kobiet przedstawicieli, a więc czasami nie jest jasne, gdzie to wszystko się wzięło? Podobnie jak wszystkie dobre, zlecenia, w domu wszystko jest normalne, pogoda jest super, i nagle – ledwo powłócząc nogami, życie traci sens w nocy nie można spać, ale na prostych oczy są zamknięte – to wszystko może być pre-menstruacyjny zespół i powinien być z państwem coś zrobić.

objawy PMS są około stu. Aby ustalić, że kobieta jest zespół napięcia przedmiesiączkowego, konieczne jest przeprowadzenie specjalnego kalendarza, który pozwoli lekarz, aby zapewnić obecność ICP i odpowiedniego leczenia. W większości przypadków, jest to, aby spędzić kilka sesji psychoterapii wystarczy warunek kobiecy uległa poprawie. Prowadzona terapia behawioralna może przyczynić się do normalizacji tryb odpoczynku i pracy do prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej, a stan wraca do normy.

Jedzenie jest bardzo ważne zjawisko syndromu napięcia przedmiesiączkowego. Leczenie zazwyczaj rozpoczyna się od tego, że ograniczone stosowanie przyprawy, sól, kofeiny i alkoholu, kobieta uczy się technik relaksacyjnych i reagowania na sytuacje stresowe. W tym czasie musimy pozytywne emocje, przyjemny, wsparcie bliskich. Zamiast kawy i herbaty jest teraz lepiej zaparzyć herbaty ziołowe, wziąć relaksującą kąpiel i nie komunikują się z nieprzyjemnymi osób, które mogą wywołać uczucie irytacji i złości.

Ktoś może powiedzieć: Co tu wymyślić, ponieważ z natury, więc konieczne jest, aby przetrwać, będzie przechodzić przez siebie. Jeśli choroba jest w dość łatwy sposób, to oczywiście. Ale jeśli kobieta staje się złośnicy, wszystko zmiecione na swojej drodze lub wyczerpuje cały swój stan depresyjny i płacz, była nie tylko cierpienie, ale także cierpieć wszystko. W tym przypadku należy podjąć działania. Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomaga, choroba uniemożliwia do życia i pracy, trzeba szukać profesjonalnej pomocy. Tylko 5% kobiet potrzebujących takiej pomocy jest zazwyczaj brakuje powyższe środki do stanu pacjenta ustabilizował się i wrócił do normy.