633 Shares 2181 views

Jakie są przyczyny czkawka u noworodków

Bardzo często czkawka małych dzieci. Taka reakcja organizmu może powstać po jedzeniu, chodzeniu, po śmiechu lub w aktywnych grach. Wielu rodziców jest zbytnio zaniepokojonych tym, ale przyczyny czkawek u noworodków nie są tak straszne, jak się wydaje. Teraz krótko rozważymy niektóre z nich.


Jeśli chcesz obserwować, możesz zauważyć, że większość czkawków dzieci po spacery na świeżym powietrzu, szczególnie w zimnym sezonie. Wynika to z faktu, że środowisko charakteryzuje się niską temperaturą, którą organizm chid reaguje z czkawką. Również niemowlę jest podobnie oddychane, gdy jest przez dłuższy czas w chłodnym miejscu i zamarza. Takie powody czkawki u noworodków są eliminowane przez owijanie, ocieplanie ciała.

Ciało dziecka jest dużo bardziej wrażliwe niż nasze, więc reaguje silniej na wszelkie zewnętrzne i wewnętrzne bodźce. Przyczyny czkawki u noworodków mogą być również objęte hipotermią wewnętrzną związaną z konsumpcją dużych ilości płynu. Więc spójrz, co Twoje dziecko je i pije, a czkawka rzadko go odwiedzi.

Podobnie jak u dorosłych, powód czkawki u noworodków może być ukryty w pragnieniu, silnym emocjonalnym wstrząsie lub nawet przejadaniu się. Najczęściej dzieci czują się po tym, jak śmieją się dużo, bawią się ze starszymi lub rówieśnikami. Także takie przerwy w oddychaniu zdarzają się, jeśli po spożyciu dziecka nie pijesz wystarczającej ilości płynu. Dlatego ważne jest, aby takie sytuacje miały miejsce tak rzadziej, jak to możliwe, a gdy tylko dziecko poczuje się czkawka, natychmiast daj mu drinka, uspokój się.

Znakiem poważnych chorób może być czkawka u noworodków. Przyczyną takich niepowodzeń układu oddechowego leży w urazie urodzeń lub w ciężkich przeziębieniach. Jeśli dziecko nadal czkawka, a woda nie pomaga mu w odprężeniu, powinieneś odwiedzić lekarza. Być może jest to oznaki zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli lub grypy. Często czkawka spowodowana zaburzeniami jelitowymi, pogwałcenie żołądka. Także oddychanie niemowląt zależy od pracy rdzenia kręgowego. Jeśli w chwili narodzin niektóre z jego części uległy zniszczeniu, a najprawdopodobniej nadal w domu macierzyństwa zostały określone odpowiednie procedury, których harmonogram musi być przestrzegany.

Bardzo często pojawia się narzekanie noworodków. Jak pozbyć się tego zjawiska, zależy od indywidualnych cech ciała. Niektóre dzieci pomagają gładzić i masować lekki. Inni mają wystarczająco dużo szklanki wody, a trzecia jest obowiązkowa obecność i niezbędny kontakt z matką. Dlatego staraj się zawsze czuć swoje dziecko, zrozumieć, co jego ciało żyje. I tylko wtedy możesz to zrozumieć pół słowa, z pół-ruchu i zapobiec objawom i dolegliwościom, w tym czkawka. Jeśli jednak takie zjawisko nie uwzględnia wszystkich powyższych kryteriów, skontaktuj się z pediatrą, który wybierze lekarstwa lub powie, jak sobie radzić z nerkami.