450 Shares 7937 views

Śniadanie dla dzieci. Co powinienem gotować dla mojego dziecka na śniadanie?

Natura człowieka jest taka, że zaraz po przebudzeniu nie chce jeść. Nawiasem mówiąc dotyczy to nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Najpierw należy uzyskać kawałek pożywienia, a następnie jeść. Nie dziwi więc, że Twoje dziecko nie chce jeść od rana. W tym artykule rozważymy nie tylko co przygotować dziecko na śniadanie, ale jak zachęcić go do jedzenia z przyjemnością i korzyścią dla organizmu.

Dlaczego śniadanie jest tak konieczne dla dzieci?

Nie ma znaczenia, ile masz lat swojego potomstwa. W każdym razie śniadanie dla dzieci powinno być zrównoważone, przydatne, nasycone węglowodanami i witaminami. Zapewnia to wesoło, dobry humor i ogromny ładunek energii. Ponadto jest to poranna porcja, która przyczynia się do prawidłowego "dostosowania" organizmu przez cały dzień – poprawia metabolizm, witaminy, substancje użyteczne, pierwiastki śladowe są dobrze wchłaniane. Jeśli myślisz z wyprzedzeniem i przygotowuje zdrowe śniadanie dla dzieci, zapewnia to ich pełny rozwój w umysłowych, umysłowych i fizycznych warunkach.

Kasza jest wspaniałą opcją

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, jak ważne są produkty mleczarskie dla rosnącego organizmu. Zawierają one wapń i wysokiej jakości białko, które są potrzebne zdrowym mięśniom, kości i układowi nerwowemu. Jak mówią gastroenterolodzy, jeśli wszyscy jedli owsiankę z mlekiem na śniadanie, wtedy nie mieliby pracy. Ale to prawda. Trudno przecenić korzyści z owsianki, szczególnie w całej ziarnach. Doskonale łączy się z twarogiem, owoce, które uczyni śniadanie dla dzieci nie tylko bardzo użytecznym, ale także pysznym i przepysznym. Proponujemy zastosowanie następującego przepisu. Przygotuj owsiankę z płatków z dodatkiem owoców i twarogu. Do tego potrzebujemy najbardziej przystępnych składników: prosa (1 szklanka), sera twarogowego (200 gramów), mleka (dodać w zależności od pożądanej konsystencji), cukru i masła do smaku i pożądania. To samo dotyczy owoców i jagód – umieścić te, które dziecko lubi. Przepisy na śniadanie dla dzieci z reguły nie są związane z dużymi kosztami czasu. Jak widać, tutaj też wszystko jest po prostu elementarne, aby zrobić – zagotować zęba i dodać wszystkie składniki do smaku i pragnienia.

Chętnie spodoba się dziecku rano – przygotuj się wieczorem

Jeśli np. Rano jesteś ograniczony w czasie i nie można przygotować pysznego śniadania dla dzieci, Potem wykonaj wszystko, czego potrzebujesz na noc przedtem. Następna receptura, którą proponujemy, będzie również oparta na produktach mleczarskich. Więc kupić mleko wcześniej (1 szklanka), muesli (1/2 szklanki), jogurt (150 gramów), jagody (200-300 gramów). Bierzemy odpowiednią pojemność, wlać mleko i wrzucić do ognia. Przygotowujemy ją do wrzenia, dodaj musli i wyjmujemy pojemnik z talerza. Następnie przykryj pokrywką i pozostaw na 5 minut na bok. Następnie weź niezbędną liczbę filiżanek lub filiżanek i napełnij je zawartością naszego patelni. Jagody umieszczamy na górze i napełnimy jogurtem. Umieściliśmy szklanki w lodówce na noc. Takie śniadania dla dzieci 2 lata i Starsze będą jeszcze bardziej użyteczne, jeśli dodasz miód do nich, po prostu nie wkładaj go w gorącą masę, poczekaj, aż ostygnie.

Gotowanie omlet

Jaja również nie muszą wykluczać dzieci od porannej racji. Istnieje wiele odmian ich przygotowania. Jeśli tradycyjne smażone jaja są już znudzone, podaj np. Omlet z dodatkiem warzyw. Śniadanie dla dzieci okaże się piękne, jasne i bardzo przydatne. Więc musisz mieć 2 małe ziemniaki, 1 czerwoną paprykę słodką, 1 cebula, 50 ml kwaśnej śmietany lub świeże mleko, 4 jajka z kurczaka, sól, pieprz i olej roślinny. Takie przepisy na śniadanie dla dzieci mogą być zróżnicowane przez dodanie szpinaku, brokułów, cukinia, które sprawią, że potrawa będzie jeszcze intensywniejsza i smaczniejsza. Na początek wycinamy wszystkie warzywa i gulasz na średnim ogniu na patelni. Jeśli chodzi o ziemniaki, może być gotowane lub smażone z wyprzedzeniem. Jaja wymieszaj mikserem lub mikserem, dodajemy wybrany produkt mleczarski, przyprawy i wymieszaj trochę więcej. Następnie wypełnij tę masę warzywami na patelni i zostaw wszystko na piecu, aż będzie gotowa.

Kilka dodatkowych opcji na śniadanie

Poranne posiłki nie powinny być ciężkie, bardzo tłuste, ale równocześnie konieczne jest zapewnienie dziecku niezbędnych składników, aminokwasów, witamin. Aby zapewnić młodym dzieciom dużo potrzebnych węglowodanów, można przygotować kanapki. Tylko w tym celu należy użyć chleba pełnoziarnistego lub z ciasta przaśnego. Co do napełnienia, ty, jak mówią, wszystkie karty w ręku. Wybierz coś pożytecznego, które dziecko lubi. To ser, szynka, zielenina, jajka i ser.

Co powinno zrobić dziecko na śniadanie na gorąco?

Jeśli zdecydujesz się na dywersyfikację porannego menu i rozpieszczać dziecko gorącym, nie musisz gotować, na przykład naleśników lub naleśników. Wykonywane są po prostu i szybko. A jeśli nie chcesz tego robić rano lub nie masz czasu, możesz gotować na noc, wlać do pojemnika, zamknij go i włóż do lodówki. Rano, nie tylko dzieci, ale wszystkie gospodarstwa domowe z przyjemnością spróbowały pysznych naleśników lub naleśników. Mogą służyć miód, dżem, śmietanę.

Nie zapomnij o niezbędnej wilgotności ciała. Każde śniadanie powinno być myte z herbatą, kakao, sokiem, galaretką. Upewnij się tylko, że napój nie jest zbyt słodki.

Jak zrobić dziecko zjeść rano?

Odpowiedź jest bardzo prosta – zacznij od siebie. Jeśli dziecko widzi każdego ranka, jak ojciec zjada zimne kanapki w podróży, a mama ogranicza się do filiżanki kawy, to naturalnie, gdzie dziecko ma ochotę usiąść i zjeść pełne śniadanie. Pamiętaj, że dzieci naśladują dorosłych we wszystkim, przede wszystkim – swoich rodziców. W takiej sytuacji prawie niemożliwe będzie pchanie łyżeczką śniadania do ust, niezależnie od tego, jak smaczne i smaczne może być. Dzieciak okaże się niesprawiedliwy. Po pierwsze, przyzwyczaj się do normalnej diety rano, a następnie zażądać od dziecka. Uczyńcie tradycję rodzinną – zbierajcie się rano w kuchni, dyskutujcie o planach dnia i naładujcie ciało energią.

Wprowadzać rano dzieciom różne artykuły zbożowe, suszone owoce, produkty mleczarskie, banany, soki, jajka. Poproś dziecko od wieczora, czego chce, i proszę o to danie w godzinach porannych.