667 Shares 1397 views

Najlepsze praktyki dla pomyślnego rozwoju dzieci

Co za szczęście! Rodzina miała dziecko. Tu zaczyna się rozwijać, a troskliwi rodzice zacząć myśleć o tym, jak wychowywać dziecko, aby dorosnąć mądry, zdrowy, dobrze wychowany. Skorzystaj z pomocy różnych technik dla rozwoju dzieci. Pozostaje wybrać ten właściwy, który będzie odpowiadał naszym oszołomienie.
Nie zapominaj, że nie ma szkolenia dla dziecka nie jest substytutem miłości i uczucia rodziców. Konieczne jest, aby wybrać właściwe podejście do opieki nad dzieckiem, łącząc szkolenia i bezgraniczną miłość do niego, wtedy wynik będzie doskonała. Rodzice znają swoje dziecko wszystkiego, więc wybrać metodę według jego postrzegania świata. Metody wczesnego rozwoju dziecka jest z pewnością korzystny wpływ na niego. Kiedy idzie do szkoły, problemy z uczeniem się nie będzie, a ponadto pierwszy równiarka będzie daleko od swoich kolegów w szkole. Twórcze, zdolności intelektualne będą na wysokości.
Rozważmy najbardziej aktualne metody kształcenia i wczesnego rozwoju dziecka dzisiaj.

Technika opracowana przez Glenn Doman

Słynny naukowiec, neurochirurg, neurolog rozwinął swoją unikalną metodę wczesnego rozwoju. Jego wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi potwierdziły skuteczność nauczania dzieci „od kołyski”. Wcześniejsze dzieci rozwijają działalność, mózg pracuje lepiej. Edukacja dzieci na kartach stanowiły podstawę jego techniki. W tym samym piśmie wielkości karty słowo, klejone różne wzór odpowiadający konkretnym przedmiotem badania (numery, zwierzęta, ludzie). Okresowo dziennie, aby pokazać dziecku obrazek i nazwę. W pełni polegać na tej techniki nie jest konieczne, dziecko dostaje zmęczony, potrzebuje różnorodności. Tu pomoże czytanie książek, oglądanie bajki rozwijających i ciekawych gier.

metodologia Voskobovich

to jest rozwój dzieci występuje naturalnie, bez wpływu na psychikę dziecka. Rozwija się poprzez gry przeznaczone do pewnego wieku. Przez ekscytujące gry dziecko uczy się, litery, cyfry. W tej procedurze, dziecko będzie uczyć się logicznie odzwierciedlają, czytać, pisać. Voskobovich sam zaangażowany w tworzenie gier dla rozwoju.

metodologia Zankova

Bardzo interesująca metoda wczesnego rozwoju. Zasada: nie szkodzić dziecku. Metoda indywidualnego podejścia do dziecka. Najważniejsze, aby wiedzieć, co dziecko lubi, a czego nie. Przeprowadzone ciekawych zadań i gier, ale nie wobec pragnień dziecka. Stopniowo, bez zamieszania, wykonane przejście z jednego ćwiczenia do drugiego. Musi istnieć wzajemne relacje między nauczycielem a uczniem. W każdym razie nie poprosić dziecko, aby wykonać działanie, jeśli on nie chce.

Technika Waldorf

Maluch nie uczy życia. W roku, w którym dziecko powinno być w stanie jeden, dwa więcej. Nie. Jest to w przeciwieństwie do tej metodologii rozwoju. Tutaj nacisk położono na zdolność dziecka do konkretnego rodzaju szkolenia, wyglądać, gdy jest gotowy. Szczególną uwagę przywiązuje się do modelowania z gliny, koralików tkania, szycia, aby rozwijać umiejętności motorycznych rąk. Eurytmia – integralną częścią programu w szkole Waldorf. Płynny ruch z muzyką rozwija mózg.

Technika rodziny Nikitin

Bardzo ciekawa technika oparta na harmonii z naturą, miłość sztuki i kreatywności. Dialog między dzieckiem a dorosłym dzieje się na tym samym poziomie. Dzieciak może wybrać, kiedy go odtworzyć lub ćwiczenia. Ma prawo do wyboru.

Wybierając metodę nauczania dziecka, zwłaszcza w oparciu o fakt, że lubi niż zainteresowani. Następnie proces uczenia się będzie ekscytujący, przydatne gra.