260 Shares 1124 views

potnichki leczenie u niemowląt

Skóra niemowląt jest bardzo miękka i delikatna, jak aksamit. Niestety, jest bardzo podatne na różne wpływy środowiska nawet nieszkodliwe dla dorosłych środowiska. Często na skórze pojawiają grudnichka różne bodźce: trądzik, wysypka, małe, miejscowe zaczerwienienie lub różowe plamy. Najczęstszą reakcją skóry dziecka na czynniki zewnętrzne jest sudamen. To oznacza „odpowiedź” przegrzania skóry: środowisko o wysokiej temperaturze lub nadmierna ilość ubrań na dziecko zwiększa wydzielanie potu. Mechanizm ten jest konieczny, aby zapobiec przegrzaniu narządów wewnętrznych. Ale gruczoły potowe nie może poradzić sobie ze zwiększonym obciążeniu pracą i nie mają czasu, aby przeznaczyć całą ilość potu. W wyniku rosnącej stagnacji objawia się jako stan zapalny i podrażnienie skóry. Potnichki najczęściej u niemowląt. Leczenie tej choroby nie jest szczególnie trudne, najważniejsze – terminowe reakcja rodziców. W tym artykule przyjrzymy się sposobów radzenia sobie z podrażnieniem skóry u dzieci.


Leczenie Potnichki u noworodków. Jak na tę chorobę?

Potnichka u niemowląt może pojawić się jako rumieniowa, że jest zaczerwieniona obszary skóry lub różowy (czerwony) Dzieła wysypka. Sudamen najczęściej przejawia się w miejscach o zwiększonej potliwości: szyja, szyja, pachy i pachwiny obszary, a także pleców, klatki piersiowej i fałdy skóry. kolczastego ogniska ciepła mogą być zarówno małe jak i duże, a wraz z postępem choroby, ale łączą się w ogromnej działki podrażnienia. W przewlekłej przebiegu choroby w fałdach skórnych mogą pojawić moknutie. Widzenie z dzieckiem kolczastego ciepła, nie panikuj i bardzo nerwowy: z reguły nie powoduje poważne niedogodności dla dziecka. Czasami na tym terenie może powodować swędzenie, ale ogólnie stan grudnichka nie pogorszy. Niemniej jednak, należy podjąć wszelkie niezbędne środki w celu leczenia, ponieważ każda skóra narażona może zarazić. Właściwa obróbka u noworodków potnichki ułatwi suszenie i powstawanie pęcherzy peelingu. A potem wysypka całkowicie znika.

Niż leczyć potnichku u noworodków?

Główną zasadą jest to, że wszyscy rodzice muszą wiedzieć – nie może się przegrzać grudnichka. Przegrzanie może spowodować udar cieplny i odwodnienie. nie należy zbytnio nagrzewać muflowego i ko mieszkania, podnosząc temperaturę powietrza powyżej + 24 ° C Należy pamiętać, że idealna temperatura w żłobku jest równa + 20 ° C Wskazane jest, aby regularnie wietrzyć pomieszczenie, i pozwolić dziecku leżeć nago. Leczenie potnichki u niemowląt jest użycie metody zewnętrzne. Cóż pomoże kąpiel w wywarze z sukcesji, rumianku, glistnika. Można również kąpiel dziecka w słabym roztworze nadmanganianu potasu; wyschnięciu skóry i dezynfekuje. Dotknięte obszary skóry może być lekko przetrzeć wacika zanurzonego w słabym kory dębu bulionu glistnika, nagietek lub rumianku. Po wytarciu powinny być stosowane na zapalenie miejsce proszku dla niemowląt lub talku. Można również użyć oliwę lub olej z rokitnika. Nie można pić bez rekomendacji wywary pediatra dziecko lub napary z ziół, a to nie jest konieczne, aby umieścić na wysypka tłuszczu śmietaną. Jeśli widzisz, że samoleczenie potnichki u noworodków nie działa, lub choroba pogarsza, należy skonsultować się z lekarzem! On może powołać swojego dziecka specjalne leki. Jest to wysoce niepożądane samoleczenia, ponieważ może to prowadzić do wtórnego zakażenia prisovokupleniem.