88 Shares 9355 views

Niepokojące pytanie: kiedy należy wykonać test ciążowy

Kiedy jest najlepiej zrobić test ciążowy? To pytanie jest zainteresowany w ogromnej większości kobiet po seks bez antykoncepcji. Ktoś liczy się dzień, w nadziei cenionych dwa paski, podczas gdy inni bał wynik. Ale w każdym razie zniecierpliwienia bez limitu, a przed wystąpieniem miesiączki ma tak długo! Czy to możliwe, aby dowiedzieć się o ciąży przed spodziewanym terminem miesiączki?


Aby wiedzieć, kiedy należy wykonać test ciążowy, konieczne jest, aby zacząć rozumieć jak to działa. W każdym teście stosuje się reagent chemiczny, który po uderzeniu przez hormonu gonadotropiny (hCG) zmienia kolor. Oznacza to, że druga linia pojawia się reakcja zachodzi. Jeśli widoczny jest jeszcze tylko jeden, to nie ma żadnej reakcji, co oznacza, że hormon w moczu kobiety pojawiła.

HCG jest obecna w ciele kobiet nie będących w ciąży w bardzo małych dawkach, – mniej niż 5 jednostek na mililitr krwi (w moczu, a nawet mniej). Po zapłodnienia, gonadotropiny zacznie rozwijać się w bardzo szybkim tempie. Tak więc, na tydzień od początku ciąży, gdy w przyszłości człowiek przymocowany do ściany macicy, jego stężenie wynosić 10 – 15 U / ml. Testy najbardziej wrażliwe może reagować już w ciąży. Jeśli czekać dwa tygodnie po domniemanym zapłodnieniu mieć każdy reaguje na testy HCG. Zwykle następuje to przez czas opóźnienia. Dlatego też, jeśli nie chcesz czekać do wystąpienia lub niewystąpienia jednego lub miesięczne, może być około tygodnia zakupić test o czułości zaledwie 10 IU / ml, a kilka dni później – 25 U / ml. Jeśli oba testy wykazują pozytywny wynik, to jest czas do ginekologa.

Kwestia, kiedy należy wykonać test ciążowy, także porę dnia. Po pierwsze, najbardziej wiarygodne wyniki uzyskuje się natychmiast po przebudzeniu. W porannej próbce moczu stężenie hCG jest najwyższa, a to może zmniejszyć w ciągu dnia.

Nie mniej ważne dla kobiet i dokładność testu ciążowego. On może popełnić błąd? Zgodnie z ogólną zasadą, testy są wiarygodne, ale nie możemy wykluczyć błędów. Zatem fałszywie negatywny wynik jest możliwe we wczesnych stadiach, przy hCG nie osiągnęły jeszcze żądanej koncentracji. Tym bardziej, że te cechy fizjologiczne organizmu są różne. Jeśli podejrzewasz, że ciąża jest, należy przejść do analizy kilku dni. Pozytywny wynik w przypadku braku ciąży może być spełniony, jeśli za kilka miesięcy, zanim było przerwanie ciąży lub gdy kobieta bierze leki hormonalne zawierające hCG. może również wskazywać na obecność nowotworu.

Ogólnie rzecz biorąc, nasze ciało – nasz najlepszy doradca. Kiedy lepiej jest wykonać test, szybka wczesne objawy ciąży. W uzupełnieniu do nieudanego okresu istnieje wiele podstaw, na których kobieta może zrozumieć, że będzie ona stała się matką. Należą do nich choroby rano, pojawienie się nietypowych smaków, zwiększoną senność, zmęczenie. Niemal natychmiast pęcznieje w klatce piersiowej, mogą zostać przydzielone siary. Gdy te objawy mogą być na kilka dni do pomiaru podstawowej temperatury. Jeśli czas przesuwa się na początku miesiączki i jest utrzymywana na powyżej 37 stopni, to już ma sens kupić test ciążowy.

Tak więc, jest oczywiste, kiedy lepiej jest zrobić test ciążowy.