458 Shares 4335 views

Johann Pachelbel: biografia i twórczość

Dziś pokażemy, kto jest Johann Pachelbel. Piano pozwala grać swoje słynne dzieła, ale kompozytor wybrał swój główny korpus narzędzia.

Kreatywność Nasz bohater to jeden ze szczytów w muzyce baroku w południowych Niemczech. Kompozytor najbardziej znaczący wkład w rejonie kościoła. Ta muzyka poświęcił większość swojej kariery artystycznej, Johann Pachelbel. „Canon” jest jednym z najbardziej znanych dzieł kompozytora.

biografia

Przyszły muzyk urodził się w 1653 roku. Został ochrzczony. Jego narodziny, dokładna data nieznana. Johann Pachelbel urodził się w Norymberdze. edukacja muzyka Elementary dał mu kantora kościoła św Sebald i organista Heinrich Shvemmer Kaspar Vekker.

W wieku 15 lat został studentem Uniwersytetu Johanna Altdorf. W okresie studiów był organistą w kościele. Wkrótce po przeanalizowaniu przez co najmniej rok, młody człowiek był zmuszony opuścić uniwersytet i powodem, że był w trudnej sytuacji finansowej.

Później nasz bohater stał się instytucją uczeń nazywa Gymnasium poeticum. Kierownictwo szkoły był pod takim wrażeniem zdolności młodego człowieka, który pozwolił mu studiować muzykę spoza gimnazjum w Caspar Prentsa. Ta ostatnia była źrenica Kaspar Curley. W 1673 roku, muzyk zajął miejsce drugie organista z katedry św, który znajduje się w Wiedniu. W 1677 roku, nasz bohater udał się do Eisenach. Tam stał sąd organista Ioganna Georga, który był książę Sachsen-Eisenach. Wkrótce poznał rodziny Bach.

sława

W pracach organów 1930, który stworzył Johann Pachelbel, stał się regularny bieg. W szczególności, „I zstąpił z nieba na ziemię” – chóralnym preludium, co jest dzisiaj bardzo popularne w Niemczech.

tworzenie

Nasz bohater przez całe życie towarzyszy muzyka. Johann Pachelbel stworzył ponad 200 dzieł organowych. Byli najbardziej znany za życia kompozytora. Muzyk jest również autorem licznych duchowych świeckich dzieł w różnych formach są wariacjami na klawesyn i apartamentów, koncertów, motety, Magnificat arii wokalnych. Większość utworów kameralnych napisany w formie partii.

Muzyka pokazuje wpływ nasz bohater yuzhnonemetskih i włoskich kompozytorów. To prawdopodobnie działa studiował Ioganna Kašpara Kerley. Jego wpływ można odnaleźć najbardziej wyraźnie. Muzyk przejął doświadczeń z Frobergera i niektórych kompozytorów francuskich. Nasz bohater jest najbardziej zainteresowany w formie wariacji. Pierwszym dziełem kompozytora, który został opublikowany zbiór wariacji chóralnych.

clavier

Większość narządów kościelnej muzyki naszego bohatera jest stosunkowo prosta. Pedał nie używa. Wynika to po części z tradycji luterańskiej. intonuje śpiew towarzyszy dźwięk instrumentów muzycznych domu. Prace naszego bohatera często może towarzyszyć taki sposób, że mogą być wykonywane bez specjalnej klawiatury pedału. Johann Pachelbel jej podejście w dużej mierze ułatwia zadanie aranżerów. Również łatwość niektórych pracach jest wyjaśnione przez odpowiednie organy jakości, które są dostępne.

Niektóre prace zostały napisane z wykorzystaniem białego menzuralnego notacji. Taki system był powszechny w XV wieku. Jednak podczas XVI XVII. został stopniowo zastąpiony przez klasyczny zegar notacji pięć linii. Głównym organem ciała wytwory kompozytor stanowią kompozycje liturgiczne: siedemdziesięciu kant i preludia a ponad 95 fug. Johann Pachelbel, zazwyczaj używany 3 lub 4 głosy. Chóralne melodii w swoich pismach wyraźnie widoczne.

Kompozytor w wykorzystaniu wprowadził nowe nietypowe formy muzycznej. Jest to mała fuga chóralna. Frazy melodie wyłaniają się stopniowo.

W 1693 roku kolekcja, która składała się z ośmiu utworów chóralnych został opublikowany. Kompozytor napisał ponad 95 małych i fug Magnificat. Zwykle towarzyszy śpiewając lub grając na organach poprzedza go. W ten sposób sygnał został ustawiony. Kompozytor wykorzystał drugą opcję. Duża część jego fug są oparte na oryginalnych melodiach. Są one pogrupowane w odpowiednich grupach na podstawie 8 progów kościelnych.