424 Shares 6933 views

Co i jak leczyć katar u dzieci 6 miesięcy

Każda mama jest bardzo zdenerwowany w czasie, gdy jej dziecko zachoruje. Aby prawidłowo zdiagnozować i dobrać odpowiednie leczenie, rodzice powinni szukać pomocy u lekarzy. Szczególnie ważne jest, aby to zrobić, gdy dziecko ma mniej niż jeden rok. Rzeczywiście, w tym wieku, że dziecko wciąż nie może powiedzieć, co przeszkadza mu, gdzie boli. W tym artykule dowiesz się jak i co leczyć katar u dzieci 6 miesięcy. Dowiesz się, że istnieje kilka taktyka w korekcji patologii. Będziesz także być w stanie znaleźć powody, dla których nie jest przeziębienie u dziecka 6 miesięcy.


pediatrzy opinia

Absolutnie wszyscy pracownicy służby zdrowia są zdania, że zanim do leczenia 6 miesięcy katar u dzieci do lekarza. Rodzice mogą odwiedzić pediatrę lub uzyskać skierowanie do lekarza specjalisty – otorynolaryngologii. Lekarze zbadają na podstawie skargi prawidłowo zdiagnozować. Następnie dziecko otrzyma pomoc, która zazwyczaj wymaga użycia skomplikowanych leków.

Pediatrzy twierdzą, że klasyczny katar u ludzi trwa do jednego tygodnia. Jeśli w tym samym czasie korekcja jest stosowana, okres ten może zostać zmniejszona. Jednak u dzieci sytuacja jest nieco inna. W wieku sześciu miesięcy do obrony immunologicznej dzieci nie zostały jeszcze dopracowane. Dlatego warunek ten nie powinien być dozwolony dryfować i nic nie robić. Nieleczone zapalenie śluzówki nosa może okazać przyczyną przewlekłych patologii.

Katar w dziecko 6 miesięcy: co leczyć?

Zanim powiesz o narzędziach, które pomagają wyeliminować ten warunek, warto przypomnieć, że wybrana metoda korekcji zależy od przyczyny tego objawu. Tak, jest to objaw. Po pojawieniu się przeziębienia – nie jest chorobą, lecz jedynie jej manifestacji. Konieczne jest zatem, aby zbliżyć się do leczenia bardzo poważnie i walczyć ze źródłem nieżyt nosa.

Lekarze poinformował, że fundusze dla korekty przeziębienia są teraz bardzo dużo. Jednak ich stosowanie nie zawsze jest właściwe w danym przypadku. Komora rozwijają wzrosła śluzu z nosa może być z następujących powodów: alergie, choroby wirusowe, bakteryjne uszkodzeń, stan fizjologiczny, i tak dalej. Ustalić, co było przyczyną przeziębienia, może być tylko wykwalifikowany technik. Zgodnie z diagnostyki i leczenia właściwego powołuje. Rozważmy główne typy przebiegu wydarzeń i dowiedzieć się, jak leczyć katar u dzieci 6 miesięcy.

sopelki fizjologiczny

Jeśli nastąpił wyciek z nosa u dziecka 6 miesięcy niż ją leczyć? Przyczyną tego stanu może być zwykła fizjologia. Podczas pobytu dziecka w łonie matki dziecko jest otoczone płynem owodniowym. Woda jest obecna w wielu swoich narządów. Po urodzeniu tego śluzu pozostaje w uszach, nosie i gardle. W przypadku stwierdzenia dużej liczby niej, która nie pozwala okruchy oddychać samodzielnie, a następnie w prawo w sali porodowej to płyn jest zasysany z potężnymi odkurzaczy. Jednak w większości przypadków tak nie jest. Z paruje i pozostawia śluzu w czasie na własną rękę. W tym mama słyszy jak nos pomruków dziecka. W większości przypadków, kobieta jest obwiniany na zimno. Jednak leczenie tego stanu wymaga. O kilka tygodni dziecko normalnego oddychania.

Warto zauważyć, że w większości przypadków fizjologiczny sopelki nastąpić w okresie od dwóch tygodni życia i do czterech miesięcy. Jednak może to być prawdą, że rozwinęły się w ciągu sześciu miesięcy. Aby wyjaśnić diagnozę powinien zobaczyć się ze specjalistą.

Korzystanie z mlekiem matki – dobro czy zło?

Jak leczyć katar u dzieci 6 miesięcy? Jeśli zadasz to pytanie do naszych babć, można usłyszeć niemal jednomyślnej rady. Starsze pokolenie uważa, że musi radzić sobie z nosa pomogą squelch mleka. To właśnie w ten płyn zawiera dużo komórek odpornościowych, że mama odeśle ją okruchy. Że przy tej okazji mówią eksperci?

Lekarze bezwzględnie zabraniają korzystania z mlekiem matki w leczeniu nieżytu nosa. Lekarze stwierdzili, że może to prowadzić do poważniejszych problemów. Oczywiście, mleko matki jest bogate w różne składniki odżywcze. Jest w stanie chronić dziecko w okresie przeziębień i pomaga mu immunitet do radzenia sobie z chorobą. Jednak stosować ten lek tylko przez usta. Lekarze powinni karmić dziecko z mlekiem, aby nie zakopać go w nos. To moc jest w stanie włączyć kwaśny i tworzyć środowisko jest doskonałym warunkiem rozwoju zakażeń grzybiczych. Dla młodszych dzieci warunek ten jest szczególnie niebezpieczny.

reakcje alergiczne

Leczenie przeziębienia u dziecka 6 miesięcy może obejmować stosowanie leków przeciwhistaminowych. W większości przypadków jest to patologia w tym wieku nie rozwijają. Jednakże, jeśli mama lub tata ma takie objawy, mogą być dziedziczne. Pojawienie alergicznego nieżytu nosa w tym wieku być może z powodu niedożywienia lub spożywanie dużych ilości alergenów potomnych. Nawet banalne wyżej zakropleniu mleka w nos często powoduje podobne efekty.

Aby leczyć katar alergicznego charakteru w tym wieku dziecka na dwa sposoby. Zazwyczaj lekarze przepisują leki przeciwhistaminowe odbiór wewnątrz i ich lokalnego wykorzystania. Pierwszy typ to „leki”, „Citrine Suprastin”, „Tavegil” i tak dalej. Wszystkie z nich są dostępne w formie tabletek. To nie jest bardzo wygodny do stosowania u dzieci. Ponadto, rodzice się liczyć dawki leku i podzielnych tabletek na kilka części. Jest to bardziej wygodne użycie takich kompozycji jako „Fenistil Zyrtec” i „”. Są one wytwarzane w postaci kropli do podawania doustnego. W dodatku, takie kompozycje mogą być zalecane w celu poprawy oddychania jako „Avamys”, „Tafen”. "NASONEX". Inne leki obkurczające naczynia nie są zwykle odpowiednie do leczenia alergii, a ich długotrwałe stosowanie może prowadzić do uzależnienia.

wirusowe patologia

Jeśli nastąpił wyciek z nosa u dziecka 6 miesięcy niż ją leczyć? Wraz z rozwojem choroby wirusowej w niemowlęcia są często obecne, i inne objawy. Tak, można zwiększyć temperaturę ciała. W badaniu krtani ujawniła zapalenie migdałków i ich wzrost. Powieki od wewnętrznej strony zostanie zabarwione czerwone zapalnie wygląd.

Temperatura i katar u dziecka 6 miesięcy muszą być zabezpieczone przez lekarza. W większości przypadków gorączki, lekarze przepisują następujących leków: „Nurofen”, „Panadol”, „Tsefekon” i inne. Mogą być stosowane jako potrzebne, ale powinny być zgodne z podanym w instrukcji dawkowania. Bezpośrednio wyznaczony takich kompozycji do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, jak „interferon”, „” „Irs Grippferon-19”, „Derinat”. Wszystkie z nich posiadają działanie immunomodulujące i przeciwwirusowe. Ich stosowanie powinno być prowadzone ściśle według instrukcji Zgodnie ze wskazaną dawkę lekarza.

porażka bakteryjna

Jeśli dziecko jest 6 miesięcy, kaszel i katar może być oznaką infekcji bakteryjnej. W wielu przypadkach zwiększa temperaturę ciała. Jednocześnie może posiadać więcej niż pięć dni. To, co odróżnia od zakażenia bakteryjnego zakażenia wirusowego.

W leczeniu tego typu przeziębienia, lekarze zazwyczaj użyć dwóch metod: przyjmowanie leków doustnie lub przez ich stosowania miejscowego. Pierwszy typ leków obejmują „Amoksycylina”, „Flemoksin”, „azytromycyna” „Sumamed” i inne. Aby rozwiązać ten patologią nosowych takie kompozycje są przypisane jako „Izofra”, „Protargolum”, „Polydex”, „Sialor” i tak dalej.

płukanie zatok

Jak leczyć katar u dziecka 6 miesięcy? Pamiętaj, aby oczyścić drogi nosowe śluzu. Jak wielu rodziców uświadomić sobie, w tym wieku dzieci nie mogą dmuchać nos sam. Jest zatem konieczne, aby korzystać z aspirator. Obecnie w każdej aptece można znaleźć podobne urządzenia. Mogą być różnych typów. Jednak wszystkie respiratory mają wspólny cel – aby usunąć ze śluzem wylewka dziecięcych i sopelki.

Do podawania donosowego płukanie lekarze zalecają tego preparaty „akvamaris”, „Akvalor” lub roztwór soli fizjologicznej. Można przygotować kompozycja soli, jeśli jest to konieczne. Do mycia nosa, trzeba wprowadzić kilka kropli leku do każdego otworu nosowego dziecka. Po tym, za pomocą pompki wodnej w celu usunięcia całego płynu. Jeśli to konieczne, powtórzyć procedurę. Irygacji nosa dziecka zaleca się w miarę potrzeb. Ale nie angażować się w ten sposób, ponieważ można wysychają błony śluzowej. Po przemyciu, można podawać w dowolny postacie dawkowania do nosa, które wyznaczony przez lekarza.

Zastosowanie obkurczających naczynia

Jeśli dziecko (6 miesięcy) bez kataru lub temperatury per se, może to prowadzić do trudności w oddychaniu. Większość dzieci w tym wieku są nadal piersią lub jedzenia mieszanki z butelki. Zatkany nos jest po prostu nie pozwalają im prawidłowo przeprowadzić posiłek. Dlatego producenci produktów farmaceutycznych stworzyły środki walki z takiego oznaczenia.

Użyj leki obkurczające błonę śluzową bardzo ostrożnie. Nie należy przekraczać dawki podanej w instrukcji. Ponadto, stosowanie leków nie powinno trwać dłużej niż jeden tydzień. Inaczej uzależnienie od leków. Zazwyczaj, pediatrzy i otorynolaryngologów wyznaczają następujące kompozycje: "Nazivin", "Vibrocil", "Snoop", "Otrivin" itp …

Wdychanie na przeziębienie

Ostatnio bardzo często przepisywane wdychania lekarzy w leczeniu kaszlu i przeziębienia. Spravitbsya z odprowadzeniem śluzu w nosie i rozwoju procesu zapalnego pomogą leki, takie jak „Derinat” i „interferon”.

Do inhalacji trzeba mieszać kilka kropli leku w roztworze soli. Umieszczenie leku w specjalnym pojemniku, w ciągu pięciu minut dziecko wdychać. Takie procedury mogą być wykonywane maksymalnie dwa razy dziennie. Jeśli to konieczne, można użyć inhalatora jako środek zapobiegawczy. Aby to zrobić, należy powtórzyć procedurę raz w tygodniu.

Reasumując

W trakcie czytania tego artykułu dowiedziałeś się, jak leczyć dziecko katar szybkie 6 miesięcy. Należy pamiętać, że stosowanie preparatów leków powinny być uzgodnione z lekarzem. Konieczne jest również, aby wiedzieć, że w wieku dwóch zabronione jest stosowanie leków w leczeniu nieżytu nosa w postaci aerozolu. Niektórzy producenci zalecają przy wszystkich swoich leków, po sześciu latach. Jeśli wyznaczony jako lek, który jest wytwarzany tylko w postaci aerozolu (na przykład „Izofra”), należy najpierw wlać kompozycję do łyżką, a dopiero stamtąd za pomocą pipety do kroplówki leku na dziecko nosa. Szybkiego powrotu do zdrowia dla Twojego dziecka!