491 Shares 1748 views

Dydaktyczne gry w grupie przygotowawczej. Zajęcia w przedszkolu

Dydaktyczne gry w grupie przygotowawczej są ważne dla przedszkolaków. Dzięki nim dzieci są łatwo przeszkoleni. Gry pomagają rozwijać, marzyć i zapamiętać materiał. Istnieją różne rodzaje gier dydaktycznych. Każdy z nich jest potrzebna do określonego celu. Czytaj więcej w artykule.

Rola gier dydaktycznych w rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym

Dzieci w grupie przygotowawczej są gotowe do szkoły. Dla ułatwienia szkolenia i edukacji dzieci w wieku przedszkolnym są oferowane gry dydaktyczne. Dzięki nim dziecko poznaje świat wokół nas, rozwijanie aktywności poznawczej, rozwiązuje problem szkolenia.

Gry edukacyjne są bardzo ważne w grupie przygotowawczej. Uczą dzieciom uwagę, wyobraźnię, myślenie. Nawet dzieci mogą być zainteresowane materiały obojętne wymagane.

Po wybraniu gry, dorośli muszą pamiętać, że muszą one w pełni rozwinąć przedszkolaków. Zaszczepić interesów dziecka i tworzy swoje umiejętności do różnych działań. Dzieci w tym wieku muszą nauczyć się nadrobić historie i analizować je.

Gry edukacyjne pomagają dzieciom rozwijać umiejętności poznawcze, słownictwo, rozwijać wszechstronne umiejętności (klej, rzeźbić, ciąć, i tak dalej. D.). Przed zajęciem jest konieczne do przeprowadzenia rozmowy z dziećmi, pokaż materiału wizualnego, wyjaśnić zasady gry.

Funkcje gier dydaktycznych

Edukacja – złożony proces. Jednakże, jeśli angażują się w formie zabawy, jest zainteresowanie dzieci. Psychologowie i pedagodzy odróżnić tych gier funkcje:

 • Rozrywka. Dziecko jest zainteresowany, budzi zainteresowanie lekcji.
 • Komunikatywna funkcja – jest normą zachowania, że dzieci uczą.
 • Samorealizacja. Dziecko uczy się wszystkiego, co go otacza. On jest codziennie coraz bardziej jest realizowany.
 • Terapeutyczny. Dzieci uczą się przezwyciężyć trudności, aby znaleźć kompromis z rówieśnikami, słuchać bardziej doświadczonych osób.
 • Diagnostyczna. Funkcja ta pomaga nauczycieli, psychologów i rodziców zrozumieć zasady i zaburzenia zachowania.
 • Korekta. Dziecko codziennie zmiana na lepsze. Dowiaduje się do pracy nad sobą i zobaczyć swoje błędy.
 • Socjalizacja. Uczy dzieci do komunikowania się w społeczeństwie.

Pedagog Makarenko twierdził, że za pomocą gier doprowadza wolę, kolektywizm i tworzą umiejętności praktycznych. Jeśli dzieci są zainteresowani spędzać czas w klasie, wtedy nie znudzi i utrzymuje swoją zdolność do pracy.

Celem gry dydaktyczne:

Grupa przygotowawcza przygotowuje dzieci do szkoły. Mają dużo nauchti. Dlatego wszystkie gry edukacyjne oferowane są w grupie przygotowawczej dla dzieci z celem. Po tym wszystkim, muszą zrozumieć i poznać przynajmniej najbardziej konieczne. Wychowawcy wyznaczać cele:

 • Wprowadzenie dzieci do materiału naturalnego.
 • Przedstaw przyrody nieożywionej.
 • Uczyć przedszkolaka do identyfikacji żywności dla zwierząt.
 • Konsolidację wiedzy o przyrodzie.
 • Pamiętaj, wszystkie sezony.
 • Rozwijać uwagę, pamięć i logiczne myślenie.
 • Dowiedz cechy zwierząt domowych i dzikich.
 • Zabezpieczyć dobrą postawę wobec innych i miłości natury.

Wszystkie powyższe cele potrzebują nauczycieli dla jednolitego i właściwego treningu. Grupa przygotowawcze są często oferowane do dzieci gier, związanych z teatrem. Dzięki nim przedszkolak objawia się jako osoba. On jest częścią roli i uczy się od jego charakteru przyjąć pozytywne cechy.

Gry dydaktyczne i ich plików w grupie przygotowawczej

W celu zapewnienia dziecku rozwijać się na wszystkich stronach, pisemnego planu. Składa się z wychowawcami do właściwego wykształcenia. kartoteka gier dydaktycznych w grupie przygotowawczej obejmuje wszystkie rodzaje zajęć. Ten rozwój, matematyka, ekologia, aplikacji, muzyki i więcej języków.

Dla każdej klasy jest określana przez cel. Jeśli chcesz uczyć świat, nauczyciel oferuje dzieciom bezpłatne rysunku, w którym dziecko rozwija wyobraźnię i pamięć. Z klas dzieci pamiętają, co widzieli przed i spróbować odtworzyć na papierze.

Dla rozwoju mowy, można wymyślić każdej grze, gdzie trzeba, aby wyrazić swoje myśli w słowa. Dzieci będą mogły wymyślić historię, a od niej stworzyć wydajności i przydziela role. Dzięki tej grze, dzieci uczą się nie tylko mówić, ale także komunikować się z rówieśnikami.

Na badanie pojęć matematycznych powinny być nauczane, aby kolor, orientację w przestrzeni, liczb, kształtów geometrycznych, Dean, szerokość, wysokość i więcej. Codzienne pedagodzy planowania gry dydaktyczne pomogą dzieciom w nauce materiału.

kartoteka gier dydaktycznych w grupie przygotowawczej pomaga nie tylko przedszkolaków, ale wychowawców. Dzięki nim nauczyciele zaangażowani z dziećmi, nauczanie, sprawdzanie umiejętności. W przypadku braku zgłoszenia, nauczyciele nie będą mogli dać przedszkolaki wiedzą, czego potrzebują.

Badanie środowiska korzystania z gier dydaktycznych

Nauczyciele muszą uczyć dzieci kochają naturę, aby zawierać go w czystym i opieki dla roślin i zwierząt. Dlatego, gry edukacyjne w przygotowaniu grup ekologicznych uzupełnić raz w tygodniu.

Gra dydaktyczna „Las pociąg”

Przeznaczenie: do konsolidacji i usystematyzować wiedzę dzieci na temat zwierząt, ptaków i owadów.

Materiał: Karty ze zwierzętami, ptaków i owadów; dwa kartonowe kolejki (przyłączone 3 samochodu).

Mentor oferuje wybór dwóch zespołu 3-osobowej. Dzieci powinny być pierwszy zakład samochodowy dzikie zwierzęta, w drugim – ptaki, trzeci – owady. Która drużyna zajmie szybciej – wygrana.

„Zwierzęta jeść?”

Cel: Aby utworzyć ideę władzy zwierząt domowych i leśnych.

Materiał: Karty ze zdjęciami zwierząt i żywności dla nich.

Pedagog wywiad o zwierzętach domowych i leśnych, występów zdjęć do nich. Wybiera dwa zespoły i rozdaje karty ze zwierzętami i jedzenie dla nich. Na przykład obraz z wiewiórki, zające, lisy, pies, papuga, orzechy, marchew, kuropatwa, kości, ziarna. Wszystkie te karty muszą być tasuje. Dzieci jak najszybciej musi znaleźć odpowiednie zdjęcie. Na przykład, białka z orzechami, królika i marchwi i t. D.

Każda gra dydaktyczna tworzy widok podrzędny światem zewnętrznym. Konieczne jest utrwalanie umiejętności w wieku przedszkolnym. Potem pójdzie do pierwszej klasy przeszkolony dziecka.

Rozwój wykształcenia mowy za pomocą gier dydaktycznych

Dzieci muszą być podane nie tylko do ekologiczności. Niezbędne gry edukacyjne na temat rozwoju mowy. Grupa przygotowawcza – jest to ważny okres od dziecka. Ze względu na słownictwo gry dla dzieci, nauczyć się mówić poprawnie, wyrażać i artykułować swoje myśli.

Teatr Lalek – to pierwsza gra, dzięki której dzieci rozwijają wyobraźnię i słownictwo.

Gra dydaktyczna „Znajdź dodatkowe słowo”

Cel: rozwijanie pamięci, Słownictwo, naprawić rzeczy.

Mentor nazywa 4 słowa. Na przykład, powłok, kurtka, płaszcz, ubranie. Zadaniem przedszkola dziecko, aby znaleźć dodatkowe słowa. Płaszcz, futro kurtka – to odzież wierzchnia. Ubierz nie jeden z nich.

Gra: „Kto wie więcej?”

Przeznaczenie: do konsolidacji i uczyć się słów, aby określić ich wartość.

Materiał: Karty zwierzęta, kwiaty, meble, itp …

Pedagog oferuje dzieciom do listy zwierząt. Woła: niedźwiedź, królik. Z kolei dzieci nadal. Następnie przejdź do kwiatów, warzyw, owoców, itd. D. Aby ustawić dość skomplikowany przemówienie na temat rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego nie karcić i czekał cierpliwie, gdy dziecko zapamięta nazwę. Dla dzieci zainteresowanych w grach edukacyjnych.

Grupa przygotowawcza: Matematyka

Gry edukacyjne pomóc dzieciom zapoznania się z pojęciami matematycznymi. Bardzo ciekawe i zabawne gry „dodatkowe zdjęcia”. Jest przeznaczony do badania liczb. Do gry, weź kartkę papieru formatu A4 i podzielić ją na równe kwartały. W prawym górnym rogu nakrętki odbierany 3 i 4 w dolnej liści. Narysuj górny lewy trzy zabawki, a pod nimi 3 roślinny. Dziecko musi nauczyć się myśleć logicznie. On będzie znaleźć dodatkowe zdjęcie (4 liścia).

Oferujemy gry „Lokomotywa”, że dzieci są bardziej wrażliwe. Dzięki niej dzieci będą w stanie szybko nauczyć się i zapamiętać geometryczne kształty.

Wycięte z kartonu dla przedszkolaków kilka owalu, koła, kwadraty, trójkąty, diamenty, a parowóz z pięciu wagonów. Podzielić dzieci na zespoły. Pierwsza lokomotywa, dołącz owal. Dzieciom zrozumieć, jak obliczyć ten dom. Ponadto, kwadrat, koło, trójkąt i diament. Która drużyna będzie demontować elementów niezbędnych do domów, a ona wygrała.

wniosek

Jak wspomniano wcześniej, dzieci muszą w pełni rozwijać. Zwłaszcza przedszkolaków. W związku z tym konieczne jest przeprowadzenie gier edukacyjnych w grupie przygotowawczej dla GEF (Federalny standardów edukacyjnych). Tylko wtedy, gdy istnieje szansa, aby nauczyć dzieci, wszystko, co trzeba wiedzieć w pierwszej klasie.

Gry dydaktyczne – prowadzące działalność. Tylko ze względu na nich przedszkolaki uczą się i poznają świat wokół nas. Pracować z dziećmi, postarać się o ich interesuje, i trzeba puścić ogrodzie opracowanego i inteligentne dziecko.