437 Shares 9622 views

Znamiona u niemowląt, znamiona grupa sposoby leczenia

Znamiona u noworodków – jest pocałunek fortuny lub pojawienie się problemów. Urodzić się dziecku od pierwszych dni życia jest otoczony wysokim uwagi matki. A gdy ciało dziecka ona zauważy jakieś plamy lub inne defekty skóry, zaczyna się martwić o zdrowie noworodka.


Ten lęk jest zrozumiałe i godne pochwały. Ale nie wszystkie znamiona u noworodków są niebezpieczne. Spójrzmy na najbardziej powszechnych wariantów zaburzeń skórnych u niemowląt od pierwszych dni życia i starszych.

Można podzielić znamiona u noworodków do następujących grup:

– naczyniowego. Płaski lub porażka górujący czerwono-fioletowa, różowy lub jasnoczerwony.

– pigment. Inna struktura i wielkość brązowe przebarwienia skóry.

– Warty. Wznoszący proliferacji szarego lub brązowego koloru o keratynowych powierzchni.

Obecnie nie wiadomo, gdzie są znamiona i moli na powierzchni ciała, a emitować dziedziczny składowe i cechy organizmu. Pewne warunki mogą stymulować zmiany w tych patologiach.

nowotwory naczyniowe

Czerwone znamię lub naczyniaka w sposób naukowy w swojej strukturze jest skrzep lub plątanina nieprawidłowych naczyń. Dlatego też jej czerwone zabarwienie o różnej intensywności. Ten łagodny guz jest wrodzone lub powstać w przyszłości. Może on zajmować rozległe obszary. Wtedy wielkie znamię jest na całej nogi lub ramienia (hemangiomatozy).

Sporo znamion naczyniowych niemowląt znika samoistnie po pewnym okresie czasu. Ale są naczyniaki, które zaczynają wzrastać w rozmiarze. Wtedy, oprócz niedogodności kosmetycznej mogą pojawić się poważne problemy. Naczyniowy znamię na szyi, stając się na tyle duże, aby zakłócić i zranić odzież. W rezultacie wystąpienia krwawienia. W niektórych przypadkach, rozległy obrzęk mogą zakłócać normalnej pracy innych organów. W tym przypadku konieczne jest usunięcie tej choroby. Ponadto, w przypadku naczyniaka zawsze jest ryzyko powikłań zakrzepowych.

guzy pigmentowych

Znamion pigmentowych u noworodków – łagodny nowotwór. Wizualnie, pochodzą one w różnych rozmiarach i kształtach. Niektóre z nich są płaskie, a inne są uniesione nad powierzchnią.

Wśród tych moli są tak zwane „dobre” znamiona, które z biegiem czasu nie zmieniają kształt i formę. I istnieje tak zwany „zły” edukacja. Są one albo trwale rannych lub zdegenerowana. Te ostatnie są powodem pojawienia raka skóry (czerniaka), a zalecane w celu szybkiego usunięcia. Jako dziecko, takie sytuacje są bardzo nieliczne. Zasadniczo zwyrodnienie występuje u dorosłych pod wpływem określonych warunków.

przyrosty warty

moli warty występują u noworodków występuje rzadko. Stają się nad powierzchnią, mają napalone tekstury. Uważany za najbardziej niebezpieczne pod względem narodzin. Taka edukacja jest prawie zawsze zalecane do usunięcia.

Sposoby usuwania znamion

Jeśli zajdzie potrzeba, aby usunąć znamię, możliwe jest przeprowadzenie różnorodnych metod:

– fizyczny. Wykorzystuje działanie mechaniczne. Ten chirurgiczne, laser lub fale radiowe usuwanie, niszczenie elektryczny (elektrokoagulacja).

– chemicznie. Właściwości stosowanych substancji. Ten kwasowość lub zasadowość usuwania, kriochirurgię (zamrożenie w ciekłym azocie).

Niektóre wady skórki nie związane znamion i są oznaką konkretnej choroby. Aby dowiedzieć się dokładnie, jakiego rodzaju chorób są na skórze noworodka należy skonsultować się z lekarzem, a nie domyślać się. Specjalista powie, co jest konieczne, aby uniknąć sytuacji, które zachęcają moli do odrodzenia.