474 Shares 3197 views

Leczenie leczenie ludowe shchitovidki: alternatywą dla leków jest!

Zaburzenia hormonalne są poważnym problemem XXI wieku. Eksperci nazywają główne przyczyny chorób tarczycy:


– niedobór jodu / jego nadmiar (drugi powód jest mniej powszechny);

– wpływ promieniowania (szczególnie pilny dla krajów WNP, najbardziej dotkniętych wypadkiem w Czarnobylu);

– procesy autoimmunologiczne w ciele;

– czynnik ryzyka genetycznego;

– dysfunkcja regionu hypothalamic-przysadki mózgowej.

Zaburzenia endokrynologiczne mogą rozwinąć się w trakcie przyjmowania leków, a także interwencji chirurgicznych. Patologiczne procesy rozwoju hormonu tarczycy (TSH) są niezwykle niebezpieczne dla młodych kobiet, ponieważ często diagnozą wtórną jest niepłodność.

Normalizacja produkcji hormonów tarczycy jest dość kosztownym procesem, wymaga długoterminowego spożycia leków zawierających jod i innych leków, czasami konieczna jest interwencja chirurgiczna. Nie wszyscy pacjenci są dobrze tolerowani przez leczenie lekami chemicznymi, żołądkiem, wątrobą, wpływa na alergię leków.

Alternatywą dla kompleksowego leczenia lekami syntetycznymi jest leczenie gruczołów tarczowych środkami ludowymi. Nie zapominaj jednak, że przed zastosowaniem jakiegokolwiek sposobu leczenia potrzebujesz porady od kompetentnego specjalistę. Idealnie – połączenie przyjmowania leków z przepisami i leczenia gruczołów tarczycowych z ziołami.

1. Owal broth – starożytny środek odurzający, używany do korekcji niedoboru funkcji tarczycy od czasów dr PA. Popova. Możesz wypić stały napój z uszu owsa i zabrać go codziennie za pół filiżanki. Wywar z owsa doskonale usuwa żużle z organizmu, normalizuje aktywność układu autoimmunologicznego i endokrynnego. Okładki na karku są przydatne z bawełnianej szmatki zwilżonej w wywar.

2. Zielona herbata – prosty, niedrogi i długo kochani napój jest również przydatny w chorobach układu endokrynologicznego.

3. Odwar z wróbla zmniejsza produkcję hormonu stymulującego tarć. Zaleca się stosowanie trzech razy dziennie, zgodnie z szklanką bulionu, przygotowaną z 2 łyżek wróbla na litr wrzącej wody.

W leczeniu gruczołu piersiowego przydatne są takie zioła jak mięta pieprzowa, owoce głogu, kłącza waleriana, macierzysta. Lekarz określi konieczną dawkę i okres przyjmowania, w zależności od rodzaju choroby.

Leczenie zabiegów ludowych shchitovidki wymaga prawidłowej diety. Tarcza tarczyca cierpi z powodu braku witamin z grupy B, a także wchłanianie jodu przez witaminę A. Korzystne jest podanie orzechów włoskich, gryki, soli jodowanej, ciemnego pieczywa, kapusty morskiej, owoców morza, kiwi, dojrzałych persimmonsów.

Leczenie zabiegów ludowych shchitovidki może być przeprowadzone i nieco dziwne sposoby. Niektórzy utwardzeni doradza się nosić naszyjnik z ząbków czosnku. Czosnek od dawna słynął z magicznych właściwości, które przyczyniają się do wzmocnienia odporności. Dla innych, którzy nie doświadczają dyskomfortu po ostrym zapachu czosnku, nosić naszyjnik poraniony w nocy, lub gdy pacjent jest w domu, w samotności.

W leczeniu chorób układu autoimmunologicznego bardzo korzystne jest powietrze morskie, bogate w jod. Ale ponieważ opalanie dla osób z chorobami tarczycy jest przeciwwskazane, leczenie gruczołów tarczowych środkami ludowymi zaleca wyjazdy do morza, do centrów zdrowia w miesiącach niskiej aktywności słonecznej: wiosną i jesienią. Trzeba chodzić przez co najmniej 2 godziny, rano i wieczorem.

Jak traktować shchitovidku ludowe środki – to zależy od ciebie, ale właściwego odżywiania, reżim dnia, odpoczywają na morzu w każdym przypadku skorzystają tylko, zwiększyć wewnętrzną siłę ciała, normalizować sen, co z kolei przyniesie korzyści stan umysłowy człowieka. Jak mówią w ludziach: "Większość chorób nerwowych!", Więc nasz spokój i wewnętrzna harmonia są gwarancją naszego zdrowia. Zadbaj o siebie i swoich bliskich, bądź zdrowy!