532 Shares 7514 views

Pierwsze oznaki choroby nerek na które należy zwrócić uwagę

Według statystyk, różne choroby nerek wpływa do 3,5% ludności Federacji Rosyjskiej, a większość z nich – to kobiety. Ten fakt może być wyjaśniona tylko właściwości fizjologicznych kobiet struktury ciała. Jednak ludzie są często zdiagnozowano chorobę nerek, która w ich przypadku są trudniejsze do wyleczenia.

Objawy choroby nerek u osób dorosłych, zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą być bardzo zróżnicowane i nie są ograniczone tylko mrowienie lub ból w części pasa, który jest anatomicznie zlokalizowanej nerkę. Najczęstsze objawy choroby, które powinny skłonić można nazwać niezwykły kolor i zapach moczu, znaczny wzrost temperatury ciała i ciśnienia krwi, jak również ogólne osłabienie, suchość w ustach, ciągłe pragnienie i utrata apetytu. Ponadto, w wyniku badań laboratoryjnych w moczu mogą być wykrywane i białko krwi. Może to wskazywać naruszenia w nerkach oraz w rozwoju ich procesu chorobowego. elementy zewnętrzne chorób urologicznych są obrzęk twarzy, kończyn oraz gromadzenie się płynu w jamie brzusznej.

Ponadto objawy choroby nerek mogą być wyświetlane w przypadku liczby dziennych norm odpływu moczu. Stawka dla osoby dorosłej zdrowej – 2 litry moczu dziennie. Ale niektóre choroby nerek mogą powodować zwiększenie tej liczby, lub odwrotnie, zmniejszy się. Dlatego takie jak objawy pragnienia boku, może być spowodowany przez nadmierne wydalania przez nerki ciekłych. Wszystkie z powyższych objawów choroby nerek powinny być okazją do zajęcia się do lekarza-urologa. On, w momencie zdiagnozowania, przepisać odpowiednie leczenie. Nie można ignorować objawów choroby nerek, a nawet więcej, do samoleczenia.

W praktyce medycznej, wszystkie problemy urologiczne można podzielić na trzy grupy, z których każda ma swój własny, charakterystyczny oznaki choroby nerek:

  1. Procesy zapalne w nerkach. Należą odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie kłębuszków nerkowych, niewydolność nerek, urosepsit, paranephritis;
  2. Nerka edukacja obcy. Ten piasek i kamienie;
  3. Utrudniony przepływ moczu. Zdarza się wodonercze, wielomocz, ostrego zatrzymania moczu i bezmocz.

Wszystkie objawy zapalne choroby nerek towarzyszą takie objawy ogólne, takie jak gorączka przerywany ponad 38 stopni, wymawiane nocne poty, kolor skóry jest nienaturalny kolor ziemisty lub żółtaczka, utrata apetytu, częste bóle głowy, zmęczenie, nudności i wymioty, wysokie ciśnienie krwi. W tym przypadku pacjent doświadcza stałego bóle ból w okolicy lędźwiowej. On trudno jest chodzić, przesuwać, obracać ciało na bok, bo ból jest odczuwalny w każdym ruchu.

Powstawanie piasku i kamieni w nerkach – choroba jest bardzo podstępna i trudna do zdiagnozowania. Objawy tej choroby mogą nie być widoczne przez wiele lat, pacjent czuje się zadowalająco i nie ma żadnych szczególnych skarg na stan jego zdrowia. Dopiero znacznie później, w tworzeniu dużych ilości piasku i dużych kamieni w nerkach, osoba zaczyna odczuwać ból, charakterystykę procesów zapalnych. Ból jest bardzo dotkliwie odczuwane przez badania palpacyjnego, która jest sondowanie nerkę. Mętny moczu u tych pacjentów może być bardzo nasycony, prawie barwę, gdyż znajdujące się w nim krwi.

Objawy utrudniony przepływ moczu różni się w zależności od typu choroby. moczu nie płynie w ogóle bezmoczem pęcherza jako wynik wielu sposobów, na przykład, zmiany chorobowe, proces zapalny miąższu nerek lub w wyniku trudności w przepływie moczu. Bolesne oddawanie moczu często małe porcje charakterystyczne dyzurii. W ostrym zatrzymaniem moczu występuje wyginając ból w jamie brzusznej z obowiązkowego charakterystycznym namową towarzyszy niezdolność do zaspokojenia popytu.