96 Shares 2250 views

Boli angażować się w seks po porodzie: możliwych przyczyn, zabiegi i porady

Każda normalna kobieta po porodzie czuje prawdziwą euforię. Po tym wszystkim, występowała swój główny cel – dać nowe życie, urodziła człowieka. Czasami jest jakiś niepokój, uczucia …


Ból, fizyczny i moralny

Ale w miarę upływu czasu, martwić zastąpić radości i przyjemności z macierzyństwa. Cały czas poświęca na dziecko, nie oszczędzał się, dzień lub noc. I to jest na próżno. Przygotowanie do porodu do zajścia w ciążę w ciągu 9 miesięcy, a wreszcie narodziny – to wielki stres dla organizmu, i to zakładając, że wszystko pójdzie dobrze.

Tak często kobieta ma do czynienia z problemami, nie tylko psychologiczne, ale również charakter fizjologiczny. Ona dostaje zmęczony, wyczerpany, często prowadzi do załamań nerwowych, a tu człowiek wskazuje na należne mu sympatii i miłości są każdorazowo bardziej natarczywie.

A nawet jeśli wspominamy o pomoc dziadków, więc pielęgnować dziecko, podczas gdy jego żona, aby poświęcić czas na siebie, że nie zawsze jest to możliwe. Kobiety są często nieprzyjemne i bolesne, aby angażować się w seks po porodzie, czuje się bardzo nieswojo. W tym momencie ważne jest, aby poczuć moralne wsparcie męża, a nie krytykę. Zjawisko to przeraża obojga małżonków, a ten problem powinien zostać rozwiązany. Ale najpierw trzeba znaleźć przyczynę dolegliwości.

Choć nie byliśmy od charakteru problemów psychicznych i emocjonalnych, analizować tego źródła. U kobiet, dla których prokreacja jest priorytetem w moim życiu, na poziomie podświadomości, jest fałszywe zrozumienie, że po urodzeniu dziecka nie jest konieczne, aby zwrócić uwagę na męża w warunkach intymnych.

Ona stała się matka – główny cel został osiągnięty. Dlatego jest napięte w dowolnym stosunku próbie, jest to jeden z głównych powodów, dlaczego po porodzie było bolesne uprawiać seks. Taki stan rzadko idzie przez siebie, często w celu rozwiązania problemu może być tylko psycholog.

Ostra rozczarowanie ze swojego wyglądu

Podczas rozrodczym kobiety najsilniej przybrać na wadze, mają cellulit, rozstępy, rysy twarzy ulegają zmianie. Taki wygląd nie podoba się nikomu, rozstępy nie mogą być usunięte, aby szybko schudnąć, too. Załóż wewnętrznego „blok”, co może powodować, co jest nieprzyjemne i bolesne, aby radzić sobie z seksem po porodzie.

Przyczyny bólu medyczne

Podczas porodu pochwy pojawiają się mikrourazy, która potrzebuje czasu, aby uzdrawiać. Lekarze ostrzegają o tym i zaleca powstrzymanie się od współżycia seksualnego przez 1-1,5 miesięcy. Kobieta powinna być przywrócona, wszystkie narządy niezbędne, aby powrócić do poprzedniego stanu, mięśnie pochwy i macicy wziąć znajomy dźwięk. Po cięciu cesarskim lub nacięcie krocza może wymagać trochę więcej czasu, aby leczyć rany, około 2 miesiące.

Wciąż świeże w pamięci cierpiącej kobiety, która musiała zostać przeniesiona podczas porodu, a także gdyby nie było powikłań złamań szwów. Istnieje obawa, ból, strach rozwijających się kontaktów seksualnych.

Jest to bolesne uprawiać seks po porodzie: przyczyny

Poważnie utrudnić proces odzyskiwania różni zakażenie poporodowy:

 • mykoplazmoza;
 • kandydozy;
 • ureaplasmosis;
 • chlamydia;
 • bakteryjne zapalenie pochwy;
 • opryszczka narządów płciowych.

Ból jak pieczenie, swędzenie i absolutorium ropnej nie może nastąpić tylko podczas stosunku. W takim przypadku przepisywania antybiotyków lokalnie, jeśli matka jest karmienie piersią, i doustnie, po odstawieniu dziecka od piersi.

Przynosi dyskomfort:

 • biedny szkolenie kobiet (sztywność, brak napędu);
 • Niezdolność do wypoczynku;
 • tłoku jelit i pęcherza moczowego (często nie jest kobieta czuje);
 • osłabienie mięśni i więzadeł.

Szwy i procesy zapalne

Podczas stosunku, może kolidować ze szwami które przy zerwaniu krocza lub nacięcia krocza. Ostry ból pojawia się na skutek nadmiernego suchości pochwy i sromu fałdy rozrzedzania. To może spowodować podrażnienie skóry, zastosowanie konwencjonalnego mydła lub innych preparatów zawierających środki chemiczne. Zdarza się, kiedy w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy po porodzie, to boli uprawiać seks tak, a szwy nie przestają się przejmować, to trzeba iść do lekarza.

blizny po porodzie są prawie niewidoczne, ale to nigdy nie zaszkodzi zbadać siebie i zobaczyć wygląd genitaliów. Może rany nie goją, więc martwi. W tej sytuacji, leczenie powinno być pilne, lub rozpocząć obszerny proces zapalny, który będzie prowadzić do poważnych powikłań. szwy zewnętrzne czasem szczypta nerwy, powodując dyskomfort.

Nawet jeśli mąż jest domagają się spełnienia wszystkich jego „chcę”: namiętne pieszczoty, najgłębszej penetracji, w szybkim tempie – trzeba się zatrzymać i wyjaśnić, co przynosi dyskomfort. Przecież on nawet nie wie, że to boli mam seks po porodzie, bo nie o tym myśleć. To zawsze jest możliwe, aby osiągnąć konsensus.

Ból podczas seksu przyczyn:

 • zapalenie narządów miednicy z powodu zastoju krwi;
 • zapalenie macicy i jej przydatków.

Terapia obejmuje fizjoterapię i leki.

Ze względu na zmiany hormonalne zmniejszenie produkcji estrogenów i są uwalniane po wzbudzenia naturalnego smaru. Teraz istnieje wiele możliwości rozwiązania tego problemu za pomocą delikatnego sztucznych środków smarnych. hormony naturalne przywrócone w czasie, głównie po zaprzestaniu karmienia piersią.

Krwawienie podczas seksu

Czasami jest nie tylko bolesne, aby angażować się w seks po porodzie, ale może pojawić się krew podczas intymności. Nie należy bać – to jest wyrwaniem zakrzepów krwi, które zostały utworzone po uzdrowieniu macicy i pochwy. I to tak dobrze, że krew płynęła.

Przez krwawienia może również skutkować partnera haste czy aktywność seksualna rozpoczęła się wcześniej niż 6 tygodni, gdy macica nie miał czasu, aby dojść do siebie po porodzie.

Tarcie podczas stosunku przez nieuleczone blizny często powoduje krwawienia. Jeśli nagle stają się bardzo bolesne uprawiać seks po porodzie i udał się obfite krwawienie nie zatrzymuje, trzeba natychmiast wezwać karetkę, to może być z powodu powikłań położniczych.

Rozdarty więzadła i problemy z kręgosłupem

Po przerwaniu więzadeł seks nie przynosi przyjemności, ale przynosi nieznośny ból. Gdy powodem jest to, że jest straszny dyskomfort w jamie brzusznej. Tam umieszczone krzyżowo-macicy więzadeł, które wspierają macicy w jamie miednicy. Takie problemy trzeba poinformować ginekologa. On wyznacza zakres terapeutyczny leków i procedur. A także powiedzieć, dlaczego po seksie urodzenia bolesne. Będzie doradzać jak zmniejszyć dyskomfort.

Kobiety wiedzą, poczucie, że w ciągu ostatnich tygodni ciąży z powrotem ból jest nie do zniesienia i chcę rodzić jak najszybciej pozbyć się dyskomfortu. Ponieważ istnieje maksymalne obciążenie na dolną część pleców i kręgosłupa w tym czasie. Jest rzeczą naturalną, że nogi iz powrotem w okresie poporodowym przez długi czas, boli, a takie choroby mogą stać się przyczyną dolegliwości podczas stosunku.

Ważne jest, aby kochać swoje żony

Oczywiście, po życiu rodzinnym urodzenie dziecka pozostaje taka sama, nie może to ma również zastosowanie do stosunków seksualnych. istnieje zbyt wiele zmian. Ważne jest, aby uniknąć problemów wynikających przechwycony małżonka całkowicie.

Intymność powinna przynieść wzajemne przyjemność, a jeśli jeden z partnerów jest nieprzyjemne, to jest złe. Kobieta odczuwania bólu podczas seksu, uniknie intymności, co miało negatywny wpływ na jej życie osobiste. W każdej trzeciej pary, zgodnie z danymi, problemy występują w porodzie intymnej kuli. Pytanie, które są zarówno wyjście z tej sytuacji.

Ktoś wraca do swojego dawnego życia po 2 miesiącach, ręka w rękę po przejściu testu. Inni wolą grać w ciszy i przejdź do opieki nad dzieckiem, nawet nie myśląc o tym, dlaczego po porodzie zaszkodzi mieć seks, bo wszystko w życiu seksualnym nie jest wykluczone. Ale jakieś problemy fizjologiczne i psychologiczne należy zająć się natychmiast i odwrotnie. Staje się miłością i troską rodziców dla dziecka, trzeba mieć wiedzę i wierny małżonków.

Po urodzeniu, seks bolesne. Co robić?

Czasami zamiast tradycyjnych pozach może spróbować innych, w których ból zniknie. Należy również wykluczyć możliwość popadnięcia nieuleczone zakażeń ran. Nadmierne obciążenie w tym okresie kobieta nie potrzebuje, zarówno fizyczne jak i moralnym. Gdy wszystkie powikłania, gdyby były za 1,5 miesiąca możliwe jest, aby powrócić do normalnego życia seksualnego (a nawet konieczne), aby szybciej odzyskać kobiecego ciała.

Nic nadprzyrodzonego i nieuleczalne, że boli angażować się w seks po porodzie, nie. Ważne jest, aby zwracać uwagę na ich zdrowie i bliscy rozumieją. Nie ignoruj pomocy krewnych pielęgnacji dziecka, aby móc się zrelaksować.