804 Shares 2104 views

retrodeviation macicy: Przyczyny i leczenie

Wiele kobiet w obliczu problemu niczym retrodeviation macicy. W większości przypadków taka nieprawidłowość zostanie znaleziony podczas rutynowego egzaminu miednicy. Jest rzeczą naturalną, że pacjenci są zainteresowani informacjami na temat przyczyn, objawów i ewentualnych konsekwencjach choroby.


Co jest macicy retrodeviation

To patologia występuje we współczesnej medycynie jest stosunkowo częste. Jest to związane ze zmianą w normalnym położeniu macicy. Pod wpływem pewnych czynników jego korpusu różni się w jelitach, a szyjka – pęcherz, tym samym tworząc zagięcie do tyłu pomiędzy nimi.

Warto zauważyć, że taki patologiczny stronniczość jest często wrodzona, rzadko rozwija się w dzieciństwie i okresie dojrzewania. U dorosłych kobiet może również występować w niespecyficznej zginania macicy, ale uważa się za rzadkie i mogą być związane z ciążą lub porodem.

Główne rodzaje chorób i ich przyczyn

Natychmiast zauważyć, że macicy retrodeviation mogą być ruchome (pomimo błędnego Bend, trzonu macicy pozostają ruchome i zachowały swoje cechy fizjologiczne) lub stałe (nieprawidłowy skręt utworzony przez tworzenie zrostów pomiędzy różnymi częściami układu rozrodczego, mocując w ten sposób macicy w położeniu ).

Komórka formy retrodeviation zwykle rozwija się w wyniku osłabienia mięśni aparatu zawieszającego (nie trzymać w pozycji macicy). W tym przypadku, mięśnie dna miednicy zachować tonu, bo inaczej byłoby zaobserwować wypadanie narządu.

Rozwój patologii często wiąże się z genetycznych cech konstrukcyjnych układu płciowego, na przykład, długi szyjki stożkowych, wrodzoną krótką tylnej ścianie pochwy.

Na zakręcie w dzieciństwie może być utworzona przy stałym wysiłku fizycznego i ciężkiej pracy nastolatka. U dorosłych kobiet patologia często związane z ciążą i przebiegu procesu generycznych.

Jeśli chodzi o stałej retrodeviation, jego pojawienie się w większości przypadków wiąże się z zapalenia narządów miednicy.

Jakie są objawy towarzyszą patologii

W większości przypadków, patologia nie manifestuje i zdiagnozowane przez przypadek. Z drugiej strony, niektóre kobiety są nadal obecne pewne oznaki macicy retrodeviation. Jakie są objawy? Naturalnie, pogorszenie związane z eksploatacją systemu reprodukcyjnego:

  1. Niektórzy pacjenci mówią nieprawidłowości miesiączkowania.
  2. Izolacja w czasie miesiączki może być zbyt ciężki lub odwrotnie, jest zbyt skromny.
  3. Czasami, z powodu silnego zginania karku miesiączkowego krew zaczyna gromadzić się w zagłębieniach układu rozrodczego, któremu towarzyszy silny ból i wygląd bardzo nieprzyjemnym zapachu.
  4. Do innych objawów mogą obejmować przeciągnięcie ból w jamie brzusznej, czasami z tyłu.
  5. Choroba wpływa na jakość życia seksualnego – często obserwuje się zmniejszenie libido, brak orgazmu.

Wygląda bardzo różny obraz kliniczny dla stałych form patologii na tle procesu zapalnego:

  1. Pacjenci z tej diagnozy są znacznie bardziej prawdopodobne, aby narzekać na silny ból.
  2. Objawy to gorączka, nietypowy wygląd wydzieliny pochwowej ze złym zapachu, a czasem zanieczyszczeniami ropa.
  3. Niektóre kobiety cierpią z powodu bólu podczas stosunku.

Sposoby diagnozowania

Standardowe badanie ginekologiczne wystarczy zauważyć odchylenie jako macicy retrodeviation. Ponadto, doświadczony lekarz może powiedzieć od razu, jeśli Bend traktowane typu mobilnej lub stacjonarnej.

Oczywiście, nadal wykonywać dodatkowe badania. Na przykład, dostarczenie testów standardowych (krew, mocz, wymazy z pochwy) pozwala na wykazanie istnienia procesu zapalnego. Czasami wykonywane USG lub kolposkopii, zwłaszcza jeśli podejrzewa się obecność guza.

macicy retrodeviation Leczenie

Jednolitej, aby wyeliminować tę chorobę, niestety, nie istnieje. Wybór terapii zależy od Przyczyny macicy zginać jego kształt obecności współistniejących chorób. Niewielka zmiana położenia trzonu macicy (zwłaszcza gdy chodzi o rodzaj taboru) i nie mogą wymagać leczenia. Niekiedy lekarz zaleca stosowanie odpowiedniej diety, ćwiczeń i specjalne regularne kontrole. Dość często zginać to dostosowała się w czasie ciąży.

Z drugiej strony, czasami ginekolog zaleca leczenie ortopedyczne. Zmniejszenie pierwsze kolanko a następnie wprowadza się do specjalnego krążka (wykonane z mosiądzu, z gumy lub kauczuku twardszego). Urządzenie to znajduje się częściowo w sklepienia tylnego macicy, częściowo w pochwie, utrzymując w ten sposób w położeniu szyjki. Co miesiąc (czasem częściej) pacjent powinien przyjść do zaplanowanej kontroli. Podczas inspekcji krążka została zmieniona na nową, a lekarz mówi, pojawiających się zmian w anatomii układu rozrodczego.

Schemat leczenia wygląda zupełnie inaczej, gdyby stałym patologii. Retrodeviation macicy w sposób wskazujący na obecność zapalenia i powstawania zrostów, ale ze względu na sobie krążki, nie tylko nie pomaga, ale także pogorszyć sytuację. Aby rozpocząć, przeprowadzono przeciwzapalne, i, jeśli to konieczne, i leczenie przeciwbakteryjne. Gdy ostrość zapalenia ustąpi, kobiety są przepisywane fizjoterapii, w tym diatermii, jonoforezy, kąpiele błotne, masaż miednicy i tak dalej. D.

W najcięższych przypadkach, aby wyeliminować potrzebę schylania się operacji. Co do zasady, procedura jest przeprowadzana przez małe przebicie w ścianie jamy brzusznej – chirurgia jamy brzusznej, w tym przypadku nie jest wymagane.

Retrodeviation i ciąża

Niektórzy ludzie uważają, że ciało macicy retrodeviation barierę dla ciąży. To nie jest do końca prawda, ponieważ wiele zależy od postaci choroby i stanu ogólnego pacjenta. Według statystyk, większość kobiet z telefonu retrodeviation całkiem zdolnym zapłodnienia. Co więcej, wiele z nich położenia macicy poprawił się w czwartym miesiącu ciąży.

Z drugiej strony, zbyt silne zakręt, zrosty, przewlekłe zapalenie ogniska czasami prowadzić do niepłodności i poronień. Przewidzieć konsekwencje macicy gięcia niemożliwe.