376 Shares 7699 views

Co temperatura powinna być w mieszkaniu zimą i latem

Dzisiaj, jak również i przez cały czas jednym z ważnych kryteriów w życiu człowieka jest wygoda jego środowisku, którego częścią składową jest korzystny zachowanie temperatury w domu o każdej porze roku. Człowiek, bez względu na pogodę za oknem, chce wrócić do domu i czuć się nie tylko jako solidnego twierdzy, ale także zrelaksować się w najbardziej odpowiednich warunkach temperaturowych.


Zacznijmy latem. Co temperatura powinna być w mieszkaniu w tym okresie? Zgodnie z przepisami powinien wynosić + 23-25 stopni w 40-60 procent wilgotności względnej powietrza i prędkością 15 metrów na sekundę z obowiązkowego obecności w instalacjach wentylacyjnych. Hałas, nawiasem mówiąc, nie powinna przekraczać wartości 30-40 decybeli.

Jesienią, gdy temperatura otoczenia zaczyna spadać, aby utrzymać komfortową temperaturę przychodzi do ogrzewania domów ratunkowy. Ponieważ większość populacji korzysta z usług systemu centralnego ogrzewania, usług publicznych przed rozpoczęciem sezonu grzewczego wydać mycie i testowania ciśnienia. Jest probówki i rurę do szczelności i wytrzymałości wykonanych w celu uniknięcia wymiany awaryjnego sezon ich powierzchni, jak również dla normalnego funkcjonowania chłodziwa.

Kiedy zaczyna się zimna pora roku? Rozporządzenia regulujące świadczenie usług publicznych dla konsumentów do ogrzewania, wyraźnie wskazano, że jeśli w ciągu 3 dni od temperatury powietrza na zewnątrz wynosi poniżej 8 stopni, następny od ostatniego zarejestrowanego dnia sezonu grzewczego zaczyna

I od razu powstaje pytanie: Jaka temperatura powinna być w bateriach? Wprost proporcjonalna do temperatury zewnętrznej. Im wyższa punktacja, tym niższa, odpowiednio, temperaturę akumulatora. Przy średniej dziennych wahań temperatury od +1 do + 2 °, lekko ciepłego o temperaturze 40 ° C powinna być zasilana z baterii. Jeżeli okno szaleje mróz, temperatura wody w nim i może osiągnąć nawet 90 °. Jeśli chodzi o poza sezonem, to istnieją żadne normy i każdy może być ogrzewana, ponieważ może.

Jedno wynika z drugiego: co temperatura powinna być w bateriach zależy od tego, temperatura powinna być w mieszkaniu.

Temperatura powietrza mierzona jest w każdym pokoju, na swojej wewnętrznej ściance jest w odległości 1,5 m od podłogi i od ścianki zewnętrznej w odległości jednego metra.

Jaka powinna być temperatura w mieszkaniu w zimie w kamienicy, reguluje ciach (norm i przepisów sanitarnych). Zgodnie z dokumentem normatywnym, reżim temperatura powinna być następująca: 20 stopni w rogu pokoju, 18 stopni w salonie i 25 stopni w łazience. Co temperatura powinna być w mieszkaniu, teraz wiesz. Nawiasem mówiąc, na klatce, wartość ta powinna wynosić 16 stopni, wewnątrz windy +5 stopni i 4 stopni w poddasze.

I znowu, co temperatura powinna być w mieszkaniu, w przypadku pobytu w jej noworodka? Nie wyższej niż 22 stopni, a metabolizm dziecka intensywny, dużo ciepła, tak, że dziecko nie jest pocenie się, że jest to komfortowa temperatura 18-20 stopni dla niego, a on jest ubrany, za darmo.

I tak ważny szczegół: komfortowe środowisko życia jest nie do pomyślenia bez ciepłej wody, które konsumenci, według standardów regulacyjnych usług świadczonych przez cały rok, z dołączonego woda powinna być ściśle w zakresie temperatur pomiędzy 50 i 75 stopni.

Wskazane jest, aby nigdy nie poruszył kwestię nieprzerwanego dostarczania ciepłej wody przez cały rok, a także o tym, co powinno być temperatura w mieszkaniu w zimie. Kwestie te powinny tonąć w zapomnienie, a składniki komfortu dla każdej osoby, która ma być postrzegany jako dana.