414 Shares 2676 views

Zwrot evroprotokol w wypadku: formalności, maksymalna wygrana

Ostatnio rosyjscy kierowcy byli w stanie wyciągnąć mały wypadek bez wzywania policji ruchu drogowego. Dokument, który w tym przypadku obejmować, zwany evroprotokol. Rozważyć różne niuanse, które są z nią związane, w tym sposobu wydawania i otrzymać zwrot pieniędzy na evroprotokol.


pojęcie

Evroprotokol – dokument, który pozwala radzić sobie z sytuacją małym wypadku bez wzywania policji ruchu drogowego. Zatem przyspieszony proces rejestracji, po którym uczestnicy wypadku można bezpiecznie kontynuować podróż. Wprowadziła ona na celu ułatwienie życia dla uczestników wypadku i kierowców innych pojazdów poruszających się po drogach.
Aby skorzystać z tego prawa, należy najpierw zbadać informacje w tej sprawie. Wtedy błąd w działaniach i przygotowanie dokumentu są zminimalizowane, a zatem zwrot evroprotokol otrzymać bez problemów.

Rozważmy najpierw niuanse związane z rejestracją. Tak więc, jeśli nie było kolizji, konieczne jest:

 • zatrzymać pojazd i umieścić specjalny znak, aby wskazać, że wśród innych użytkowników dróg;
 • zrobić zdjęcia z wypadku, do opisania i naprawić szkody, o ile to możliwe, aby ocenić, ile będzie kosztować naprawa;
 • uzyskać informacje na temat uczestników i świadków wypadku znaleźć, jeśli to możliwe.

Z pierwszej akcji – stop – jasne. Ale ze zdjęciami mogą pytań.

Zdjęcia, filmy i inne czynności, które mogą pomóc

Do obrazów przydatnych do firmy ubezpieczeniowej, muszą zrobić to dobrze. Będziemy uczyć się tego w sposób bardziej szczegółowy.

 1. Po pierwsze, zrobić kilka zdjęć wypadku obrazu, mocowanie pod różnymi kątami.
 2. Następnie usunąć ślady hamowania bliższy góry.
 3. Następnie sfotografowany uszkodzenia.
 4. Kadry powinien dostać numer Państwa drugiej partii do wypadku.
 5. Przed zorganizować wypadkowi dla evroprotokol, zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej i poinformować o tym incydencie. W tym przypadku, jeśli oczekiwać, aby uzyskać maksymalną ilość 400 000 rubli, lub blisko niego, instrumenty z którego można robić zdjęcia i filmy muszą być zgodne z wymaganiami określonymi przez rząd. Wypadek z kolei należy ustalić system nawigacji satelitarnej.
 6. Jeśli kolizja byli świadkami, starają się zebrać ich dane kontaktowe. Wskazania potrzebne jeśli trzeba wstać, co się stało. Ale to nie jest koniecznością.

wymagane warunki

Evroprotokol mogą nie wydać we wszystkich przypadkach. Ustawa określiła szczegółowe warunki, na jakich taka procedura jest dozwolony. Zwrot evroprotokol uzyskano kiedy tam razem wszystkie wymagane warunki. Podajemy je krótko.

 1. W wypadku nikt nie powinien cierpieć.
 2. Zderzenie miało miejsce tylko pomiędzy dwoma pojazdami.
 3. Kierowcy zgadzasz się z warunkami i roszczeń złożonych przez siebie.
 4. Wyszli z miejsca wypadku po rejestracji evroprotokol wypełnić i podpisać dokument misia.

Jeżeli co najmniej jeden z następujących elementów nie pasuje do danej sytuacji, zadzwoń na policję ruchu, lub uzyskać ubezpieczenie, nie można. Ponadto, należy pamiętać, a odszkodowanie za evroprotokol ma swoje granice.

Procedura działania

Rozważmy sytuację, która spełnia wszystkie warunki do samodzielnej rejestracji. Mamy przed sobą dokument, który musi być wypełniony.
Rozważmy najpierw ogólne cechy niej.

 1. Dokonywanie evroprotokol jest możliwe tylko z długopisem.
 2. Jest to jeden z uczestników, ale w specjalnych głośników sprawiają nagrywania zarówno kierowców.
 3. Odwrotna strona każdego wypełnione oddzielnie.
 4. Po kompilacji formę cięcia, a każdy uczestnik otrzymuje jeden egzemplarz.
 5. W każdym z nich namalowane kierowców.
 6. Wszelkie korekty po separacji nie są ważne.
 7. Aby powiadomić uczestnik wypadek ubezpieczalnia podano trzy dni od chwili wypadku.
 8. Należy również zrobić zdjęcie i wideo. Materiały te są rejestrowane w ciągu jednej godziny po zdarzeniu. Zasada ta jest zawarta w konstrukcji kadłuba w bieżącym roku.

aplikacja

Krótko mówiąc, mamy już omówione warunki, na jakich emitowane evroprotokol w wypadku. Rozróżniamy ich możliwości.

 1. Żadna z osób nie powinny ucierpieć w wypadku. I to dotyczy nie tylko użytkowników samochodów biorących udział w katastrofie, ale także pieszych.
 2. Tylko zderzenie dwóch samochodów jest dokumentem bez konieczności wezwać policji drogowej. Jeśli wypadek udział trzy pojazdy, lub, wręcz przeciwnie, tylko jeden, konieczne jest, aby zadzwonić do inspektora. To samo dotyczy przypadku, gdy jeden z dwóch pojazdów mają przyczepy.
 3. Innym ważnym warunkiem jest to, że zarówno jedna i druga strona do wypadku powinien mieć politykę OC. I konieczne jest, aby sprawdzić, czy kierowca działał.
 4. Uczestnicy wypadków nie powinno być różnic w okolicznościach, co się stało. Więc wskazane jest, aby sprawdzić, czy nie zakończyć każdy z nich evroprotokol coś o co nie jest uzgodnione.
 5. Szkody spowodowane przez zaledwie pojazdów silnikowych. Jeśli własność publiczna jest uszkodzony, niezależny projekt wypadku jest niemożliwe.
 6. Wszystkie uszkodzenia, które są zdeponowane samochód, trzeba opisać w szczegółach. To właśnie z tej płyty, firma ubezpieczeniowa spodziewa się zapłacić.
 7. Ponadto, jeden z uczestników wypadku należy przyznać do winy bezwarunkowo. Oznacza to, że nie powinno być żadnych dodatków i niejednoznaczne wypowiedzi.

Należy rozumieć, że wszelkie, nawet drobne błędy w wypełnieniu mogą powodować awarie evroprotokol przez firmy ubezpieczeniowe. Więc jeśli są wątpliwości, to lepiej zadzwonić policjantów ruchu drogowego.

zrobienie

formularze zgłoszeniowe są wydawane przez firmę ubezpieczeniową, w którym umowa została wykonana na CTP. Jeśli z jakiegoś powodu nie zostały one w lewo, można skontaktować się z ubezpieczycielem, która wydała nowy zestaw.

Wykroje są obustronne. Są one podzielone na dwie kolumny, które są wypełnione bezbłędnie. Z jednej strony są udostępnianie informacji na temat uczestników wypadku, świadków, miejsca i okoliczności wypadku, szkody przyczynia się do pojazdu i innym. forma uwalnia się następnie i oddzielnie napełnić przeciwny kierunek.

przód

Przejść bezpośrednio do wypełnienia. Pozycje po prawej stronie jest wypełniona bardzo ostrożnie. wszystkie niezbędne dane, informacje o ubezpieczeniach, a szczegółowo opisane szkoda powinna być podana. Zastanów się, jak zrobić te punkty, w których uczestnicy wypadku umożliwiają maksymalną liczbę błędów.

 1. W pkt 13 odzwierciedla schemat incydentu. Nie powinno być sporządzone nie tylko pojazdy w chwili wypadku, ale także wymieniono nazwy ulic i dróg są wyświetlane w pobliżu nieruchomych przedmiotów, sygnalizacja świetlna, znaki drogowe i tak dalej.
 2. Szkody ustalone w pkt 14. Napisać wszystko, co jest widoczne gołym okiem. Należy upewnić się, że kierowca nie jest przypisana do części, które są rozkładane do wypadku. Jeśli uszkodzenie nie jest widoczne, zostaną one ustawione po wypadku, gdy oglądany przez specjalistów w warsztacie.
 3. W akapicie 16. opisując okoliczności, w których kolizja stało. W tej kolumnie zaznaczyć wszystkie szczegóły. Sytuacja w tym przypadku jest analizowany i opisane bardzo wyraźnie.
 4. W pkt 17 programu padającego przedstawiają.
 5. W pkt 18, strony podpisania dokumentu.

Po tej postaci jest podzielony na części, a wypełnienie w przeciwnym kierunku.

odwrotna strona

Wszystko to jest opisane na odwrocie, nie wykazują siebie. Ta część jest zakończona przez siebie samych kierowców. Jeśli zepsuć postać, weź drugi i ponownie napełniony. Jak już wspomniano, korekty na nim nie powinno być. Jeśli druga strona nie chce się wypełnić w wypadku evroprotokol prawidłowo, należy natychmiast wezwać policji drogowej, ponieważ takie działania są nie do przyjęcia.

Wszyscy kierowcy, którzy politykę OC musi być na swoim miejscu i formie evroprotokol które dają firmę ubezpieczeniową. Dodatkowo, pożądane jest, aby zostały wydrukowane na samych evroprotokol próbka kierowców. Następnie, jeśli jest sytuacja nadzwyczajna, łatwiej jest poruszać się i wypełniają dokument po raz pierwszy bez błędu.

Stopień uszkodzenia

Obecnie ustawodawca ustalił maksymalną kwotę odszkodowania za evroprotokol. Jest to na ogół od 50 000 rubli. Jednak istnieją pewne wyjątki.

 1. Tak więc, w sumie to tylko 25 000, jeżeli co najmniej jeden z uczestników polisą ubezpieczenia wypadkowego CTP zawarta przed dniem 2 sierpnia 2014 r.
 2. Ale jeśli wypadek miał miejsce w Moskwie, Sankt Petersburgu oraz w miejscach, limit na evroprotokol staje się coraz bardziej i wynosi 400 000 tysięcy rubli. Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, gdy pojazd jest wprowadzany w systemie „ERA GLONASS”. Jeśli nie, to czekać na wypłatę ponad pięćdziesiąt tysięcy nie jest konieczne.

Istnieją przypadki, gdy podczas kontroli okaże się, że szkody spowodowane w wyniku wypadku przekracza kwotę ubezpieczenia. Wtedy kierowca jest sprawcą wypadku, wypłaci pozostałą kwotę z własnej kieszeni. Jest to najbardziej żenujący moment. Umieszczenie podpisu na dokumencie, to rzeczywiście uznaje taką możliwość.

Szczególnie należy uważać z chińskimi robione maszyn. Często się z nimi dzieje, kiedy nawet po lekkim kolizji przy niskiej prędkości pojazdu szkody wyrządzone poważne. Często zdarza się, że nie jest od razu. Tak więc, nie wystarczy wiedzieć, jak się zachować w danej sytuacji, a co istnieją przepisy evroprotokol. Ważne jest, aby zrozumieć ewentualne uszkodzenia, który jest stosowany do samochodu.

W co może być problemem

Weźmy pod uwagę niektóre niuanse, które powinny być wzięte pod uwagę przy sporządzaniu evroprotokol.

 1. Jeżeli sprawca wypadku jest zarejestrowany w innym państwie członkowskim i ma zieloną kartę The evroprotokol wykonany jest w zwykły sposób.
 2. Jeśli formularz zawiera informację, że uczestnicy wypadku, istnieją różnice w wypadku, dokument firma ubezpieczeniowa będzie unieważniony. Następnie dostać zadośćuczynienia za evroprotokol staje się bardzo problematyczne.
 3. W przypadku rozbieżności muszą powodować policjantów ruchu drogowego.
 4. Wypłata ubezpieczenia nie dostanie, jeśli dokument nie wskazuje winnych. Jednakże, zdjęcia i video materiały mogą uratować sytuację.

Działania po rejestracji

Po tym zdarzeniu, a rysunek evroprotokol działania uczestników w następstwie wypadku.

Ofiara, w ciągu pięciu dni roboczych od firmy ubezpieczeniowej wysyła pakiet dokumentów, aby otrzymać zwrot pieniędzy na evroprotokol. Obejmuje on:

 • Formularz zawiadomienia o wypadku;
 • wniosek o odszkodowanie, która jest wypełniona w jakiejkolwiek formie (można użyć modelu dostarczone bezpośrednio przez firmę ubezpieczeniową, w razie potrzeby);
 • mediów z informacją o tym, wypadkowe (może to być karta pamięci z możliwością nagrywania wideo lub zdjęcia – wtedy należy zauważyć, że wszelkie zmiany lub edycji danych nie jest wykonywana).

Sprawca powinien również odwiedzić firmę ubezpieczeniową lub wysłać formularz wypowiedzenia. Nie powinno zacząć naprawiać samochód w ciągu 15 dni po kolizji. Ale jeśli chcesz szybko dokonać napraw, zanim ten samochód dostarczyć do wglądu przez firmę ubezpieczeniową innego uczestnika wypadku lub wydostać pozwolenie na remont.

Problemy z płatnościami i sztuczki kierowców

Jeżeli ubezpieczyciel, po rozpatrzeniu materiałów dostarczonych mu przez poszkodowanego, odmawia naprawienia szkody lub wysokość szkody na evroprotokol, liczył na poszkodowanego, jest znacznie niższa, może pozwać firma ubezpieczeniowa do sądu. Funkcja ta jest ustalona w ustępie 5 artykułu 23 Kodeksu cywilnego proceduralnego Federacji Rosyjskiej. Z tego twierdzenia odnoszą się do magistratu.

Ale zdarza się, gdy użytkownicy dróg będą tworzyć sztucznych warunków rejestracji wypadku bez wzywania pracowników wypadek. Jeśli ktoś ma zadrapań lub innych uszkodzeń ciała, to lepiej nie ryzykować i wezwać inspektora, a jeśli to konieczne, a karetka. Jeśli nie, może wystąpić bardzo nieprzyjemne konsekwencje.

wniosek

Tak więc, jeśli jesteś zaangażowany w wypadku, a poruszono kwestię rejestracji wypadku wybrać, czy to świadomie. Zastanów się do wskazówek zawartych w artykule.

Należy dodać, że w okresie stosowanie evroprotokol procent składek ubezpieczeniowych otrzymanych w wyniku rejestracji w taki sposób, wynosi nie więcej niż dziewięć procent wszystkich przypadków awarii. Niewielka liczba wypadków, w których uczestnicy zdecydowali o składzie dokumentów bez konieczności wzywania policjantów ruchu drogowego, ze względu na fakt, że kolizja rzadko udaje się obiektywnie ocenić szkody.
Winny jest zawsze ryzyko, że będą niewystarczające do pokrycia szkody maksymalną evroprotokol wypłat. Wypadek to będzie katastrofalne, jak to jest konieczne do pokrycia pozostałej kwoty z własnej kieszeni.