129 Shares 1227 views

Pieprz: odmiany i uprawa

Pieprz dotyczy ciepłolubne rośliny. Ale hodowcy przyniósł ponad 200 odmian, z których niektóre przynosi znakomitą uprawy, nawet w trudnych warunkach Syberii i Uralu. Jest to nie tylko odmiany przeznaczone do uprawy w szklarniach. odmiany pieprzu wcześniej z powodzeniem uprawiana na otwartej przestrzeni. Dziś w Rosji strefowego ponad trzy tuziny odmian słodkich i dwa tuziny odmian z ostrą papryką.

Słodka papryka odmiana jest inny i są cenione wysokiej zawartości witamin i soli mineralnych. Mają doskonałe właściwości odżywcze i smakowe. Pepper nie ma sobie równych wśród warzyw na zawartość kwasu askorbinowego w dojrzałych owoców.

Wczesne odmiany pieprzu mają dość długi okres dojrzałości technicznej owoców (od momentu pojawienia się zbiory) – 85-100 dni. Krzewów pieprz kompaktowe, mają średnią wysokość (wysokość krzewu w przedziale 1,0-1,4 m) i gęstą roślinność. Najbardziej popularny w krajach WNP otrzymała ocenę Agapovsky, Atlanta, Dobrynya, Ruza F1.

Odmiany te owoce mają kształt graniastosłupa, gładką powierzchnię i slaborebristuyu. Niektóre gatunki mają masę urodzenia 280 g przy długości 15 cm mogli zaszczepić Selectors odporność na wiele odmian znanych wirusów. – wirus mozaiki tytoniu i ziemniaka.

Bardzo wrażliwe na światło pieprzem. Prawie wszystkie odmiany w nie zbyt krótki dzień robi się lepiej. Jednak największą wadą jest przeciwwskazane pieprz światło – znaczna część pieprz kwiaty nie są zapłodnione i upadku.

Woda w dużej ilości pieprzu jest najbardziej potrzebne w okresie owocowania. W wielu pąki i jajników spadek niewystarczającą wilgoci.

Słodka papryka w większości przypadków uprawianych sadzonka metody, za wyjątkiem południowych regionów, gdzie nasiona wysiewa pieprz pomidory znacznie wcześniej – pod koniec lutego.

Przy ustalaniu rozmieszczenia sadzonek uważają, że rosły na miejscu poprzedniego roku. Najkorzystniejszą miejscem jest obszar, w którym wcześniej uprawiane dyniowatych i rośliny strączkowe lub kapustę lub. Nie zaleca się rozwijać po psiankowatych i pieprz bliskich ogórków. Każdy stopień niższe wydajności na skutek takich prekursorów, a ryzyko chorób pieprz jest wielka.

Papryka posadzone w vysokoplodorodnyh i luźnych gleb, które wykopali głęboki i mają glina piaszczysta lub gliniastą strukturę. Papryka słodka, hot – odmiany są sadzone w łóżkach, najbardziej oddalone od siebie – w ten sposób unika zapylenie krzyżowe.

Długo przed posadzeniem sadzonek pieprzu (jesień) w obszarze poniżej tej rośliny jest przygotowanie gleby. Aby to zrobić, należy potasowych i fosforanowych nawozów ostrożnie wykopany w ziemi, oraz część sprężyny nasyconych nawozami zawierającymi azot. W glebie gliniastej dodać zgnił obornika, torfu lub trocin zgnił.

Gdy gęste glebach gliniastych dodać piasku. Kiedy duża ilość piasku w glebie w miejscu dodaje humus i trociny, popiół z drewna, superfosfatu i siarczan potasu.

Papryki (odmiana występuje) jako siewki nasadzone po mróz gdy temperatura gleby powyżej 15 ° C, wynosi około połowie czerwca. Pepper nie wymaga głębokiego sadzenia – jest nawet szkodliwy. Sadzonki posadzone w ziemi na pierwszy prawdziwy liść.

Ponieważ temperatura powietrza w nocy, nawet w czerwcu, nie zawsze są stabilne, sadzonki w ciągu pierwszych 5-7 dni folii portowej, tworzywa sztucznego lub papierowych torebkach.

Po przesadzeniu do gruntu potrzebują nawożenia. Wszystko produkować co najmniej dwa karmienia. Jak stosowany drobno pokrojone liście z mniszka lekarskiego, pokrzywy, babki dziewanny i jesion, którą miesza się w zbiorniku, i woda jest wlewana. Mieszaninę podawać przez 7-10 dni. Jak się okazuje opatrunek, który nasycenia gleby wokół pieprzem. Jest możliwe zastosowanie nawóz rozcieńczony wodą (1: 10), lub mocznik nitrofosfatu. Bardzo często stosuje się do karmienia ptaków (kurczak) nawozu w stosunku 1:12.

Jeśli chcesz się rozwijać uprawy Horsham uprawy warzyw takich jak papryka, odmiany powinny być dobrane starannie i upewnij się, że są zgodne z powyższych technik rolniczych.