768 Shares 3451 views

Kompleks Park "Manor Bogoslovka"

Ta trasa jest dla tych, którzy lubią architekturę drewna. Nawet jeśli widziałem wiele skansenów i kompleksem parkowym „Bogoslovka Manor” pokochasz. Znajduje się na granicy Petersburgu i regionu Leningradu, w dzielnicy Vsevolozhsk. Argumentował: dobrze zachowany zespół etnograficzne w Newskiego Lasu wyczarowuje myśli Kiży na Jezioro Onega. Jednak jest to bardzo charakterystyczny miejsce, aby zobaczyć, że nie można zapominać, powrót to możliwe!


mały Kizhi

Dvadtsatipyatiglavaya Kościół wstawiennictwem Matki Boskiej – coś bez czego sierotą „Manor Bogoslovka”. W regionie leningradzkim architektury drewnianej ma więcej niż trzy-wiecznej historii? Dla wielu, to odkrycie. Stone Town Petersburg został zbudowany w 1703 roku, w samym środku bagna. Wydawać by się mogło, że tak kłody tesu w takich warunkach nie będzie trwał długo. Ale nie!

Wcześniej świątynia była we wsi Anhimovo Vytegra cmentarzu. Krepa kaprysy natury nie daje więcej niż dwa stulecia (1708-1963). Aż pewnego dnia, nie, nie zgniłe – I spalone. Nie ma informacji: krótko przed incydentem ogień architekta A. czasie Opolovnikov zrobić pomiary i opisać strukturę szczegółowo (1956), jak już „sugeruje się” rekonstrukcja. Ogień ma połamane plany.

Mówi się, że kościół został zbudowany w ramach projektu śmiały zdobywca niegościnnych północnych przestrzeniach Petra Velikogo. Jeśli lubił być w tworzeniu swojego umysłu. I że Wstawiennictwo (1708) i wyzwolenie (1714 Ki?) Posiekane jeden gang.

Cenne dziedzictwo historyczne i kulturowe

W sprawiedliwości należy zauważyć: „Manor Bogoslovka” – wysokiej jakości replika, zbudowany z najbliższego zbliżenia do starej technologii. Pierwsze miejsce nazwano ethnopark martwych zabytków architektury drewnianej. Podstawą istniejących egzemplarzy – Próbki rosyjski architektura. Założyciele Celem było pokazanie, jak zróżnicowane rodzaje i formy domów jak była ewolucja rzemiosła budowlanego.

Do parku wybrać najbardziej malownicze miejsce z jasnym przeszłości i napełnił ją z kopii i rekonstrukcji, wzniesiony według badań naukowych. Tutaj można dowiedzieć się, jak wyglądać dom mieszkalny i budynki gospodarcze, ogrodzenia i warowne kościoły, tradycyjne dla tego regionu (mówimy o północnym zachodzie europejskiej części Rosji Północna).

Przypomnijmy, rosyjski Północna zajmuje cały region Leningrad, Mezhozere (terytorium między Ładoga, Onega, White Lake), Jezioro Onega (słynącego z tradycji kultury ludowej w regionie Karelia), w południowo-zachodniej części Archangielsk (Kargopol) i północno-zachodnim (Vytegore) Regiony Vologda.

Przez nie poślizgu

Na prawym brzegu Newy, gdzie wpada do rzeki Czarnej, pyszni „Bogoslovka dwór”. Jak się tam dostać samochodem? Trzy kilometry od miejsca, w którym obwodnica mają Kongres do nasypu października – i masz cele. Obracając kierownicę w kierunku wyjazdu Piotra, dalej prosto bez skręcania.

Kościół jest widoczny z daleka, bez okien szczątków. W pobliżu znajduje się dość duży parking. Gdy osiągnął swój cel, podróżujący zostawić samochód na drodze lub w jej pobliżu. W weekendy i święta, jest to możliwe, to miejsce będzie musiał patrzeć przez dłuższy czas – wycieczka osuszony dużo ludzi, prawie wszystko „na kołach”.

Do zamieszkania Obszar parku nie jest zbyt duże (długie ciemne rogi – wentylator). ocena lokalizacja jest zwarty. Ci, którzy nie lubią zbyt długo w ławce kościelnej, nie zamierza bronić usługę od początku do końca, do przeglądu na tyle godzin.

Gdy błogosławieństwo i wsparcie

Główne cele, które słynie z „Manor Bogoslovka” (zdjęcie w artykule), są, jak wspomniano powyżej, Kościół wstawiennictwem Matki Boskiej i odnowiony dom kupca Kostina z Zaonezhye (niektórzy twierdzą, że rolnik, mówiąc, że ciężko pracujący przedstawiciele osiedli zawsze miały przyzwoity posiadanie). Struktura próbki 1871 różni się idealne proporcje, obfitość dekorowany.

Podczas trasy, to mówi nam, że świątynia została odbudowana w nowym miejscu z błogosławieństwem Aleksego II (biskup Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarcha Moskwy i Wszechrusi, od 1990 do 2008 roku), przy wsparciu Vladimira Putina (wówczas premier).

krzyż uwielbienie zainstalowany w 2003 roku. Pierwszy stos w fundamentach świątyni rozległ się w październiku 2004 roku. Kamienie z założeniem kościoła, spłonął w 1963 Vytegorskom cmentarz, położył na fundamencie nowej świątyni, która rozpoczęła się wraz z budową kompleksu „Bogoslovka Manor”. Adres prosta: Leningrad, Pokrowski cmentarz (ostatnie słowo nie znajduje się cmentarz, jak wielu wierzy, że pochodzi od słowa „gość” – zatrzymać się na chwilę).

Środkami transportu publicznego

Ciekawostka: jeśli uważasz, prowadnice, drzewo nie jest nasycony składzie ognia, ponieważ oddychająca baza jest w stanie stanąć do trzystu lat. To powoduje niepokój w większości zwiedzających: wokół odkrytego świecach. Kościół jest ciepły, usługi prowadzone są przez cały rok. Ludzie przychodzą tutaj, aby się ożenić, przynoszą dzieci do chrztu. Każdy ma do ich domowego ogniska „Manor Bogoslovka”. Jak się tam dostać, chcą wiedzieć nie tylko doświadczonych kierowców, ale także „bez konia” ludzi.

Od stacji metra „Łomonosowa” odjeżdża autobus nr 476. Dwadzieścia minut – i jesteś w niezwykłej świątyni, wsłuchując się w dźwięk dzwonów, spacerując w pobliżu kaplicy. Wiele rodzin wierzyć, że wielkie trasy w weekend. Pouczające, zabawne. Można usiąść w bardzo małej, ale przytulnej kawiarni, spojrzeć w sklepie z pamiątkami.

Dobre na serce! Lepota!

„Manor Bogoslovka” – jest nie tylko funkcjonowanie Kościoła Prawosławnego. Solovki można zobaczyć krzyż kultu. Ta tablica pamiątkowa upamiętnione czas, gdy odbudowa kościoła w obrazie oryginału. Zbawiciela Kaplica została wybudowana zaledwie kilka lat temu (2009).

Tło jest w następujący sposób: ktoś znalazł skręconą kora, odwrócił się i zobaczył stworzone przez naturę (ręce nie artysty!) Oblicze Zbawiciela. Niesamowite odkrycie należało umieścić w swoje miejsce. I patriarcha Aleksy II pobłogosławił budowę małych pomieszczeń kultowych. Nie szczeka ikona wygodne, dobrze. Spalanie lampa, jak się wydaje, z całego serca dostrzec nieuchwytny razy połączenia.

Wspaniała kaplica powtarza kształt „siostry”, które stały się Kirillovo (Kargopol Okręgowego) w końcu XVIII – XIX wiekach. Dach dwuspadowy, galeria – chcesz brama do przeszłości, nie chcą opuścić.

podróż zimą

Już od dzwonnicy tamtejszym kościele. To było na cmentarzu Dolna Uftyugskom w odległym 1670 roku. Miał również „zapis dokumentalny” (wykonać pomiary) po dzwonnicy stał przez ponad dwieście lat. Dzięki tej „Manor Bogoslovka” dzisiaj otrzymała kolejny cenny eksponat starożytnego rosyjskiej architektury drewnianej.

Tam na dziedzińcu budynku cmentarza przypominającym salę jadalną, ozdobione faktury oraz innych rodzajów gwintów. Beauty! Warto pamiętać, że przestrzeń wyrastają korzenie w takich głębokościach historii, która oddaje ducha (jak podczas jazdy na nartach ze wzgórz – mieszkańcy Petersburga odwiedzić dzielnicę iw tym celu).

Ale nartach – za drewnianym płotem (przebudowy starego, przypominający te, które stały na Lyadinskom Spasskim i cmentarze w XVIII Kargopol). I przyjdziesz do Świętego Gates – nie ma innego życia bez zgiełku. Myślę, że wielu ludzi nie ma dosyć. Goście są w historycznym miejscu o każdej porze roku. Ten głęboko wierny i sprawiedliwy zainteresowany bogatego dziedzictwa kulturowego regionu.

Myśleliśmy, że to koniec? Start!

Wiele imprez doświadczony "Bogoslovka dwór" (St. Petersburg). Jak dostać się do niego, teraz wiesz. Oznacza to, że tylko trochę wolnego czasu, pośpiechu do miejsca, gdzie kiedyś z wdzięcznością przyjął dar duchowej córki królowej Elżbiety Fiodora Dubyansky, który w 1747 roku zbudował dwór Teologicznego … Pod względem wiedzy to dopiero początek!

Sam kompleks parkowy zostanie poszerzona. Kargopolskaya twierdza z dziedzińcami, nowego (starego) kościół, dwór Zinowjewa przystani. Coraz częściej można usłyszeć, że dziś bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby zachować i chronić dziedzictwo przeszłości. Nasz kraj może się pochwalić, którzy przekazują pamięć wieków.