813 Shares 9002 views

Pociąg Mediolan – Rzym: czas podróży, koszt biletów. Jak dostać się z Mediolanu do Rzymu

Wielu podróżnych przybywających do Włoch, uważają za swój obowiązek odwiedzić przynajmniej dwa miasta w kraju. Jest to starożytny i nowoczesny stolica – Rzym, a miasto mody, zakupów, opery i wspaniałej kuchni – Mediolan. Każdy z nich ma swoją historię, wakacje, zwiedzanie, kultowych miejsc. Istnieje wiele sposobów, aby dostać się z jednego miasta do drugiego. Ten samolot i autobus i wypożyczyć samochód lub nawet taksówkę. Ale chcemy rozmawiać o tym, jak być mały budżet, który nie może mieć prawo jazdy i nie mają zbyt wiele czasu. W związku z tym, ten artykuł będzie poświęcony jednej metody transportu. Ten pociąg Mediolan – Rzym. W północnych Włoszech pochodzi większość niezależnych podróżnych. W wielu tanich linii lotniczych do Mediolanu z całej Europy. Dlatego najpierw porozmawiajmy o tym, jak się do stolicy Włoch.


tak szybko, jak

Odległość między tymi dwoma miastami jest dość duży, więc kilka lat temu taka podróż trwała bardzo długo. Minęło pięć do sześciu godzin, aby dostać się od północy do stolicy. Po tym wszystkim, trzeba było jechać około sześćset kilometrów. Teraz pociąg do Mediolanu – Rzym pokonuje ten dystans w jakieś trzy godziny. Oczywiście, jeśli jest szybka. Takie pociągi istnieją tylko dwa rodzaje. Pierwszy z nich – to „Italotreno”. Jest uważany za najbardziej wygodne. Firma „Trenitalia” ma również szybkich pociągów. Ale są one droższe, ale mniej komfort. Ich pociąg zwany „Frecce”, czyli „strzałka”. "Italotreno" – prywatny przewoźnik. Faktem jest, że w 2012 roku włoskie koleje zostały zliberalizowane i prawo do transportu został wybrany z monopolistą. Byli firma „Trenitalia”. Ale konkurenci są już kilka lat osiągnął popularność jak najszybszych pociągów, a niskie ceny.

wzdłuż drogi

Jak dostać się na szybkim pociągiem do Mediolanu – Rzym? To bardzo proste. Te pociągi odjeżdżają z dworca głównego miasta „Milano Centrale”. Przybywają na głównej stacji kapitału „Roma Termini”. Ekspresowe pociągi podróży non-stop. Kompozycje „Italotreno” zrób to w rekordowym czasie – dwie godziny i czterdzieści minut. Inne pociągi szybkobieżne może przechodzić przez różne stacje. Na przykład, niektóre sposób ich lądowania na Florencji i Bolonii. Jazda jest bardzo wygodny w pociągach dużych prędkości. Droga przypomina wakacje. Oprócz podziwiania pięknej scenerii, masz możliwość korzystania z Wi-Fi. Nie ma klimatyzacji, znaki elektroniczne wskazujące prędkość i czas, a także od temperatury zewnętrznej. Prowadnice w postaci bardzo uprzejmy. Wygodne krzesła i toalety – czyste. Italotreno samochody „oprócz restauracji, znajduje się także kino.

Trenuj Mediolan – Rzym. harmonogram

Pociągi dużych prędkości oraz ekspresowe pociągi pójść do stolicy od szóstej rano do dziesiątej w nocy. Aby uniknąć błędów, tablice informacyjne na dworcu. Jeden z nich powie „Arriva”, który nadchodzi. Z drugiej strony, „Partentse” – odpadów. Tam zazwyczaj jest określona liczba pociągów, toru, gdzie jest on służąc, a nazwa stacji, stacji końcowej. Co do zasady, pociąg z każdej kategorii są w czasie. Opóźnienie może być w ciągu kilku minut. Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy pociąg Mediolan – Rzym – chociaż, jak każda inna – może być odwołany z powodu strajku pracowników linii kolejowej. Ale to jest, co do zasady, ostrzegł w tym tygodniu. I tu, na przykład, we Francji, można dowiedzieć się o strajku tylko jeden dzień, kiedy już nie mamy czasu, aby zmienić plany. Kompozycje regionalnych, mówiąc wprost, pociąg, czy nawet „Lokalne”, na tyle długo, aby przejść z Mediolan – Rzym. Pociąg, czas podróży, które mogą być sześć, a nawet dziesięć godzin (jeśli liczyć z transferów), przychodzi często do stacji kolejowej „Roma Termini” i stacji „Tiburtina”. Night Express przybywa "Ostienze".

Jak kupić bilety

Pociągiem do Mediolan – Rzym, konieczne jest, oczywiście, kupić dokument podróży. Bilety można nabyć w zwykły, klasyczny sposób – w kasie na stacji. Ale należy pamiętać, że trzeba będzie bronić wspaniałe miejsce. Jednakże, jeśli wiesz, jak używać broni, będzie to zaoszczędzić czas. Ale w dniu wyjazdu, bilety mogą być bardzo kosztowne. Ponadto, kierunek jest bardzo popularny. I istnieją przypadki, gdy turyści, którzy zamierzali udać się do Rzymu, do czynienia z sytuacją, w której Bilety są już na nich nie wystarczyło. Dlatego doświadczeni podróżnicy powinni dokonać takich zakupów w góry i za pośrednictwem Internetu. Następnie można „dostać” na sprzedaży i promocji, a także czas, aby kupić bilety w klasie ekonomicznej. Średnia cena na pociąg do jednej strony – około pięćdziesięciu do siedemdziesięciu euro. Jeśli kupujemy bilet w dniu wylotu, można płacić, a na sto procent. Dzieci do lat 14 mają pięćdziesiąt procent zniżki. Pociągi „Italotreno” nieco tańsze. Wycieczka do swoich samochodów o wartości 33 Yea, i jeśli zakup dokument podróży przez dwa miesiące z dyskontem, a następnie będzie płacić mniej niż dwadzieścia euro. Ale to nie może wrócić. W przypadku zakupu biletów on-line, to przychodzi do ciebie poprzez e-mail w postaci pliku w formacie PDF. Można go wydrukować i pociągiem. Ale bilet zakupiony w kasie, nie zapomnij, aby uderzyć. W przeciwnym razie dokument podróży jest nieprawidłowy.

powrót

Prędzej czy później trzeba wrócić do Mediolanu. Albo załóżmy, że chcesz, aby odwiedzić to dumne miasto w północnych Włoszech, znajduje się w stolicy kraju. Następnie trzeba trenować do Mediolan – Rzym. Cena i czas podróży w przybliżeniu taka sama, jak w drodze z północy Włoch w stolicy. Prędkość chodzenia lub regionalne bezpośrednie pociągi co godzinę między siódmej rano do ósmej wieczorem. Istnieje również nocny lot. odbiega ona od Rzymu prawie o północy i przybywający w Mediolanie po siedmiu godzinach.

opinie

A co zrobić turyści, którzy często muszą podróżować odległość Rzym – Mediolan? Jak się tam dostać – pociągiem, autobusem, samochodem? Większość podróżnych uwierzyć, że transport kolejowy jest jednym z najszybszych i najbardziej przyjazny dla użytkownika, nie tylko na tej trasie, ale w ogóle podczas podróży we Włoszech. Po tym wszystkim, klasa samochodu i cena zależy od dwóch czynników – czas trwania i ile wcześniej kupisz bilet. Komfort we wszystkich rodzajach pociągów dużych prędkości Włoski – doskonała. Od wolniejszych pociągów polecić podróżujący nocny express – mogą spać i nie muszą płacić za hotel. Z drugiej strony, są często związane z harmonogramem kolejowego. Jednak pociąg jest najbardziej popularny i używany Transport we Włoszech, zarówno dla mieszkańców i obcokrajowców.