465 Shares 7777 views

Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn: przyczyny, objawy i metody leczenia

Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn – choroby zapalnej, której towarzyszy uszkodzeń błony śluzowej pęcherza moczowego. Choroba przechodzi z silnym bólem brzucha i ostry ból podczas oddawania moczu. Więc jakie są przyczyny procesu zapalnego?


Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn i jego przyczyny

Natychmiast warto zauważyć, że zapalenie pęcherza – choroby nietypowy dla silniejszej płci. Dlatego niektórzy ludzie są zainteresowani w kwestii, czy istnieje zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn?

Oczywiście, podobnie jak proces zapalny jest możliwe. Z drugiej strony, zapalenie pęcherza moczowego jest znacznie częstsza u kobiet, ze względu na pewne cechy anatomiczne. Fakt, że cewka moczowa u mężczyzn długich i krętych, tak często opóźnia rozprzestrzenianie się infekcji.

Przyczyną zapalenia pęcherza jest często infekcja – może to być przenoszone drogą płciową czynników chorobotwórczych i niespecyficzne warunkowo chorobotwórcze mikroorganizmy. czynniki ryzyka to zapalne choroby układu moczowo-płciowego , jak również zastój moczu, które może być spowodowane, na przykład, kamieni lub obecność ciała obcego. W niektórych przypadkach stan zapalny rozwija się w wyniku przyjmowania niektórych leków, silny krocze przechłodzenia, spożyciu niektórych trucizn i toksyn. Czasami przyczyną jest intensywna reakcja alergiczna.

Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn i jej objawów

Głównym objawem zapalenia pęcherza jest silny ból podczas oddawania moczu cięcia. Dodatkowo, stany zapalne towarzyszą często parcia opróżnienia pęcherza, chociaż próbka moczu, w tym samym czasie często spada.

Ale nawet w spoczynku, pacjenci cierpią z powodu ciągłego bólu w okolicy łonowej, które często daje do penisa, moszny lub przedłużony do całego obszaru pachwiny. Od czasu do czasu na tle rozwoju zapalenia pęcherza mimowolnego oddawania moczu.

Warto zauważyć, że mocz staje się mętny. W najcięższych przypadkach można zauważyć krew. Z drugiej strony, proces zapalny towarzyszy ostrym złe samopoczucie, gorączka, osłabienie, gorączka, zmniejszenie niepełnosprawności.

Warto zauważyć, że zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn, nieleczona może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji. W szczególności, obserwuje się często rozsiane ściany pęcherza moczowego, przy czym tracą sprężystość i rozciągliwość – stąd objętość jest znacznie zmniejszona. Ponadto, proces zapalny może rozprzestrzeniać się na tkankę znajdującą się dokoła zbiornika (paratsistit) i prowadzić do rozwoju odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego?

W żadnym przypadku samoleczenia. Tylko lekarz wie, jak wygląda leczenie zapalenia pęcherza moczowego u mężczyzn. Antybiotyki są stosowane w tym przypadku, jeśli istnieją dowody na organizmy chorobotwórcze. Najczęściej antybiotykoterapia polega na pobraniu nitrofuranów i cefalosporyny. Ważne jest stosowanie niektórych leków ziołowych, w szczególności „Kanefron” lek, który działa jako uroseptikov.

W czasie leczenia pacjent wymaga leżenia w łóżku, pić dużo płynów i dieta. Z diety należy wykluczyć alkohol, przyprawy, kwaśnych pokarmów, ostre i słone potrawy, gdyż tylko zwiększać obciążenia na układ wydalniczy. Jest to dość skuteczny popłuczyn pęcherza moczowego poprzez antyseptyczne rozwiązań.