367 Shares 9366 views

Wodniak jąder u mężczyzn, dzieci: przyczyny, objawy, leczenie, zdjęcia w domu

Wodniak jąder – jest częstym schorzeniem, które występuje u dorosłych mężczyzn i dzieci. Dlaczego to się dzieje? Jakie leczenie jest wymagane? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w niniejszym artykule.

Opis choroby

Wodniak (wodniak inaczej) – patologia, wraz z gromadzeniem się płynu w jamie moszny. Jego wielkość może być w zakresie od 20 ml do 3 litrów. W zależności od przyczyny choroby wyróżnić dwie formy – komunikacja i izolowane. W pierwszym przypadku mosznę jest połączony z jamy brzusznej przez kanał. Komunikowanie wodniak formularz jąder u dzieci występuje częściej niż u dorosłych. To nie wymaga szczególnego traktowania i swoje miejsce w ciągu kilku miesięcy. Forma izolowane rozwija się w wyniku wytwarzania płynu jąder membran w nadmiernych ilościach. Jego występowanie może być poprzedzony urazem lub zapaleniem pachwiny.

mechanizmy rozwoju choroby

Główną funkcją skorupki – wytwarzania cieczy, co sprzyja jego swobodnego ruchu wewnątrz moszny. Pomiędzy produkcją i wydzielaniem jej wychwytu, istnieje pewna równowaga. Gdy jest naruszone płyn zaczyna gromadzić się w błonach, powodując rozwój wodniak jądra w prawo lub w lewo. W okresie prenatalnym, żelazo w dół do dolnego działu genitaliami. Jednocześnie porusza się tak zwany proces pochwy. Jego dziura jest stopniowo dokręcone. Jeśli tak nie jest, płyn zaczyna gromadzić. Zgodnie z tą zasadą wodniak rozwija się u małych dzieci.

U dorosłych mężczyzn, choroba zwykle charakter nabytych. Jego występowanie może przyczynić się kontuzji pachwiny, promieniowanie, choroby zakaźne. W XIX wieku jąder wodniak najczęściej diagnozowane w rzeżączki tła. Obecnie główną przyczyną choroby – szkoda. Mechaniczne działanie może być tak mała, że człowiek nie czuje żadnej zmiany. Anomalia jest zwykle objawia się w ciągu kilku dni po urazie. Początkowo tworzy mały uszczelnienie, które nie powoduje bólu. Następnie zwiększa rozmiary. Dopiero na tym etapie przez mężczyzn iść do lekarza.

Cechy wodniak u dzieci

Dropsy jajka powłoki, zwykle w wieku od 20-30 lat. U małych dzieci, patologia jest diagnozowana w jednej trzeciej przypadków, połowa z nich chłopców do lat 5. proces bolesny może trwać kilka lat. Zazwyczaj postanawia na własną patologii. wymagane jest co piąte dziecko w stu operacji.

Wodniak jądra u dzieci może wywołać pewne czynniki:

 • skłonności genetycznych;
 • choroby zakaźne;
 • uszkodzenia mechaniczne;
 • mała masa urodzeniowa;
 • Procesy zapalne, w moszny.

Najtrudniejszym rozważyć takie przypadki, gdy obrzęk utworzone po radykalnym leczeniu przepukliny pachwinowej obszarze. Młodsi pacjenci wymagają stałej kontroli i dwukierunkową badania ultrasonograficznego. Jeśli ilość edukacji i zapobiega dziecko szybko rośnie w rozmiarze, jak pokazano interwencji chirurgicznej. Dzieci są bardzo dobrze tolerowane przez operację, wiele wysiłku wymaga okresu rekonwalescencji. W tym czasie lekarze zalecają ograniczenie obciążenia i mobilności stawów nie są oddzielone.

Przejawy choroby u dorosłych i dzieci

Głównym objawem wodniak – wzrost moszny. Patologiczne zmiany można zaobserwować z jednej strony, a na obu. Wodogłowie nie jest zwykle towarzyszy ból dyskomfort, ale u młodych pacjentów, niewielki wzrost temperatury.

Wodniak jąder u mężczyzn, zwykle występuje w postaci ostrej. Nieleczony ona przekształcona przewlekłych. Ostre wodogłowie występuje nagle i może towarzyszyć objawy zatrucia (osłabienie, utrata apetytu). Postać przewlekła choroby charakteryzuje ciężkości moszny, zwiększenie jego wielkości w ciągu dnia, spadku w nocy. Płyn gromadzi się powoli. Jednak u niektórych pacjentów, jego objętości osiągnie poziom krytyczny. Ten wodniak niekoniecznie wpływa na jakość życia ludzi. On nie może się swobodnie poruszać, wykształcenie utrudnia oddawanie moczu, co prowadzi do zaburzeń spermatogenezy.

środki diagnostyczne

Kiedy początkowe objawy choroby powinny skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj diagnoza nie jest trudna. Lekarz musi zbadać moszny przez jasne światło (procedura nazywa przechodzącym). Jeśli to konieczne, należy przypisać dodatkowe testy:

 • US moszna i Skanowanie dwustronne naczynia. USG do określenia wodniak jądra, przyczyny, które spowodowały, to obecność guzów powrózka nasiennego.
 • Jeśli podejrzewasz, że proces zapalny jest przypisany do ogólnego i bakteriologicznego moczu. Wyniki badań pozwalają także lekarz, aby wybrać najbardziej skuteczny antybiotyk do dalszej obróbki.
 • Przebicie moszny jest zalecany do podejrzenia onkologii. Materiał otrzymany w trakcie badania, a następnie do badania już w warunkach laboratoryjnych.

Dropsy ważne, aby różnicować z chorobami takimi jak żylaków, przepuklin pachwinowych i zapalenie jądra.

wodniak leczenie u dzieci

Przed ukończeniem dwóch lekarzy wolą trzymać się z oczekującej zarządzania. Processus vaginalis większość dzieci sama wzrosła do pierwszego roku życia. Jeśli nie zdać wodniak jądra, objawy zwiększać z każdym dniem, możliwe jest leczenie zachowawcze. W takich przypadkach z postępowania w celu usunięcia nadmiaru płynu z błon przez nakłucie. Wszystkie zabiegi wykonywane są w szpitalu, tak aby nie nosić infekcji. Po osiągnięciu wieku dwóch lat jedyną opcją leczenia jest zabieg chirurgiczny.

Leczenie zachowawcze u dorosłych

Wraz z rozwojem wodniak jąder na tle zapalenie moszny dorosłych samców wiodącym trendem w leczeniu jest antybiotykoterapia. Ponadto pacjent poradził sobie zupełny odpoczynek i specjalne bandaże – jockstrap. W przypadku całkowitego wyleczenia tle tkanki jądra zostaną przywrócone, a krążenie krwi i przepływ limfy są znormalizowane.

wodniak leczenie w domu

Wielu rodziców martwić się o zdrowie dziecka, odwołać się do receptur tradycyjnych uzdrowicieli. Nie wyjątek w tym względzie jest chorobą jak wodniak jądra. Home leczenie jest możliwe tylko wtedy, gdy choroba nie towarzyszą nieprzyjemne odczucia. Należy także pamiętać, jest, aby skonsultować się z lekarzem. Oto kilka popularnych receptur tradycyjnej medycyny.

 • Konieczne jest, aby podjąć surowe ziele rumianku i mielone. Otrzymaną zawiesinę można stosować do dotkniętych miejsc 3-4 razy dziennie.
 • To zajmie łyżkę trawie matki i macochy zmieszanego z taką samą liczbą kwiatów słodkiej koniczyny leku. trawa musi być następnie parzona w szklance wrzącej wody i ścieków. Otrzymany infuzji może być przyjmowany doustnie 3-4 łyżki kilka razy dziennie.

Leczenie wodogłowia w domu jest dozwolone wyłącznie jako uzupełnienie leczenia podstawowego. Choroba zachorowalność wymaga bardziej poważne podejście – chirurgia.

Opcje dla interwencji chirurgicznej

Gdy leczenie zachowawcze jest nieskuteczne i zaostrzenie objawów wodniak jądra, leczenie jest chirurgicznie. Używane do tego celu:

 • Gidrotselektomiyu. W sumie istnieje kilka technik chirurgicznych. Wśród nich najczęściej stosowane metody zaproponowane przez Bergmana i Winckelmann. Podczas zabiegu, lekarz wykonuje nacięcie moszny, wodniak następnie jest usuwany. W zapobieganiu pooperacyjnej wznowy może trzeba zainstalować specjalną rurę drenażową. Jest ona usuwana w ciągu kilku dni, gdy obok rutynowych kontroli.
 • Biopsja aspiracyjna płynu. Ta metoda leczenia polega na usunięciu nadmiaru płynu przez nakłucie. Aspiracja nie jest powszechna, jak to ma w większości przypadków, tymczasowy efekt.

Endoskopowe leczenie wodogłowia otrzymał powszechne uznanie. Podczas zabiegu lekarz wykonuje kilka małych nakłucie w skórze, przez które następnie wprowadza narzędzia do zabiegów chirurgicznych. Endoskopowa chirurgia ma szereg zalet w porównaniu z innymi terapiami. Zajmuje mało czasu, charakteryzujące się brakiem blizny na skórze, i szybkiego wyzdrowienia.

Rehabilitacja po operacji

Po zabiegu, małe dzieci są szybko przywrócone. Ból jest zazwyczaj brak dyskomfort, środki przeciwzapalne ( „Paracetamol”, „Nurofen”) jest przypisana w razie potrzeby. W wieku szkolnym dzieci są zwolnione od treningu fizycznego na miesiąc. Pacjenci młodsi lekarze zalecają, aby wykluczyć aktywnych gier.

Co należy zwrócić uwagę dorosłych mężczyzn po operacji? Tacy pacjenci mogą wziąć prysznic po 48 godzinach. Od pewnego czasu, powinny ograniczyć aktywność fizyczną, nie uprawiają sport. Gdy silny ból w mosznie mogą być podjęte „ketoprofen” lub „Ibuprofen”.

Wodniak niebezpieczne?

Brak terminowego leczenia, lub ekspozycja na pewne czynniki mogą mieć negatywny wpływ na chorobę. Niebezpieczne wodniak jądra? Przyczyny choroby, dokonaliśmy przeglądu tuż powyżej, konieczne jest obecnie mówić o jej konsekwencjach. Wśród najbardziej powszechnych powikłań obejmują wrzód i gromadzeniu się krwi pomiędzy membranami. Jest to zwykle towarzyszy zatrucia organizmu, szybkiego rozprzestrzeniania patologicznego procesu otaczającej tkanki. W późniejszych latach wodogłowie jest obarczona męskiej niepłodności i zaburzeń erekcji. Zaburzenia te, niestety, praktycznie nieuleczalne. Dlatego ważne jest, aby monitorować stan i wygląd objawów chorobowych należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

zapobieganie chorobom

Co jest wodniak jądra? Zdjęcia można oglądać w patologii podręcznikach medycznych. Jednak wielu mężczyzn są bardziej zainteresowani w kwestii, jak uniknąć jej rozwój. Przede wszystkim, lekarze zalecają, aby chronić uraz moszny i uszkodzenia mechaniczne. W sporcie jest to niezbędne do korzystania ze szczególnej ochrony. Ponadto, ważne jest, aby radzić sobie z profilaktyki chorób zakaźnych i ostrego stanu zapalnego, nie zaniedbuj rocznego badania klinicznego. Bądź zdrowy!