336 Shares 4498 views

Jak rosną rzepę w otwartym polu: cechy, konserwacji, sadzenie i odmiany

Aby uzyskać informacje o tym, jak rozwijać rzepę, nasi przodkowie wiedzieli, kilka wieków temu. Po tym wszystkim, to roślina roślinny znany ludziom od ponad czterech tysiącleci. Już w tym czasie ludzie nie tylko wiedział, jak uprawiać rzepę, ale również używał go jako jeden z podstawowych artykułów spożywczych. Jednak wraz z pojawieniem się znaczenie tego zbioru roślin okopowych ziemniaki nieznacznie spadła. W Rosji było przyniósł w XIV wieku z Grecji.


Wybór odmian

Dla większości z nas, tego warzywa jest związany z spłaszczonym roślin okopowych starych rosyjskich bajek. Ma złoty żółty kolor i twardą gładką powierzchnię. Gatunek ten jest jednym z najbardziej popularnych w naszym kraju. Ludzie nazywali go „wosk”. Ogrodnictwo to nie tylko ważne, aby wiedzieć, jak rozwijać rzepę w otwartym polu. Równie ważne jest, aby wybrać odpowiedni gatunek.

W naszym kraju rośnie, nie wszystkie odmiany tego korzenia rośliny. Zazwyczaj uprawiane rzepa otrzymał rosyjskich hodowców. Ten rodzaj Pietrowski. Chociaż niektóre części ogrodu rośnie dobrze i japońska gejsza. Oprócz tych dwóch odmian zalecanych przez Państwowego Rejestru, w naszym kraju jest uprawiana jako następujących gatunków – Majowy zelenogolovuyu żółty, biały fioletovogolovuyu Milanese, Golden Ball, Śnieżki i innych.

Optymalne warunki do uprawy rzepy

To warzywa korzeniowe jest światło-kochający rośliny. Ci, którzy są zainteresowani jak uprawiać rzepę, należy wiedzieć, że jest to roślina, która wymaga długiego dnia. Dobre oświetlenie – jeden z podstawowych warunków jego prawidłowego rozwoju. Że robi to w korzeniu rośliny zgromadził tak użyteczne witaminy C. A ci, którzy dobrze wiedzą jak uprawiać rzepę, jesteśmy przekonani, że zwiększone zapotrzebowanie na kulturę oświetlenia prezentuje głównie w początkowym okresie wzrostu.

Optymalna temperatura do hodowli i wzrost korzenia szczeliny wynosi od piętnastu do dwudziestu stopni. Ci, którzy są zainteresowani jak uprawiać rzepę w otwartym polu, trzeba wiedzieć, że niższy tryb może powodować rozwój cali. Dla normalnego wzrostu roślin jest również potrzebne wystarczającą wilgotność gleby i powietrza. Szczególnie wymagających kulturę do gleby podczas kiełkowania i podczas powstawania liści. Eksperci, którzy wiedzą jak uprawiać rzepę w otwartym polu, uważają, że terminowe podlewanie w tym czasie ma pozytywny wpływ nie tylko na rośliny, ale smak.

funkcje

Rzepa zawsze wymaga azotu. To musi być podawany do roślin przez cały okres wegetacji. Azot zwiększa białka w owocach. Jednak wszystkie powinny być środek, gdyż nadmiar azotu z hodowli wzrasta okres wegetacji, oprócz zachowania jakości oraz zmniejszenie jakości korzeni. We wczesnych etapach hodowli i wzrostu roślin jest konieczne i fosforu żywienia. Ten pierwiastek śladowy stymuluje rozwój korzeni, zwiększa odporność na niekorzystne warunki oraz zwiększonej zawartości cukru. Akumulacja w węglowodany, białka roślinne i kwasu askorbinowego znacznie przyczynia potasu. Ogólnie, dla normalnego wzrostu i rozwoju roślin żadnych istotnych pierwiastków śladowych takich jak bor, wapń, miedź, magnez, mangan, itp. E. nie wyjątkiem, oraz rzepy.

Gdzie rosną kultury?

Najbardziej odpowiednim do tego rośliny są piaszczysta glina lub gliniaste gleby, uprawiane torfowisk. Jednakże, rzepa złe ruchy i gleby o wysokiej kwasowości. Gatunek Rośliny o płaskich korzeniowe mogą być sadzone w cienkiej warstwie gleby – do osiemnastu centymetrów.

Ci, którzy są zainteresowani jak uprawiać rzepę w kraju, należy wiedzieć, że najlepsze prekursorów tej kultury są pomidor, ogórek, kukurydza, dynia, fasola i ziemniaki, na podstawie których nawóz organiczny zostało wykonane. Nie należy położyć na silnie zakwaszonych obszarach kultury, zwłaszcza po kapuście.

lądowanie

Rzepa rośnie w ogrodzie nie jest zbyt trudne. Najważniejsze – aby wiedzieć, niektóre z funkcji. Ponieważ rzepa jest przedwczesne kultura może być zasiane kilka razy w jednym sezonie. Do użytku latem nasion powinny być obsiane na wiosnę. Upraw będzie gotowy w sześćdziesięciu czy siedemdziesięciu dni. Na jesieni siewu jest dopuszczalne w lipcu i do przechowywania zimowego – na początku sierpnia.

Kiedy wiosną siew grunt trzeba przygotować od jesieni. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie głębokiej jesieni kopanie i dokonać niezbędnych nawozów. Wraz z nadejściem wiosny na miejscu lądowania przeprowadza głębokie rozluźnienie – do dwudziestu centymetrów. Następnie pozostała część nawozu jest ponownie wprowadzony. Na letnim sadzenia ziemi muszą być wykopane na głębokość do dwudziestu centymetrów, a przed siewem obficie podlewane w wysokości piętnastu do dwudziestu litrów na metr kwadratowy.

Rzepa można sadzić na płaskiej powierzchni w lecie, a na grzbiecie lub grzbietami na wiosnę. Mezhduryadovoe odległość powinna wynosić nie mniej niż trzydzieści centymetrów. Rzepa może być uprawiana drugi lub trzeci rzut po zastosowaniu kompostu. Ale jeśli materia organiczna przed sadzeniem nie wezmą udziału, potem orki pod humusu powinny być podane w wysokości od dwóch do trzech kilogramów na metr kwadratowy.

Nawozy fosforowe i potasowe wykonane jesienią i leczenia agregaty przedsiewne. Nawozy azotowe trzeba zrobić sprężynę. Przybliżone dawki dziesięć do piętnastu g mocznika na metr kwadratowy, taką samą ilość chlorku sodu i trzydzieści do czterdziestu g superfosfat. Jeśli to konieczne, należy przeprowadzić wapnowania.

Jak rosną z nasion rzepy?

Materiał do sadzenia powinny być podejmowane tylko w ubiegłym roku. Większość świeże nasiona – jest kluczem do dobrych zbiorów. Mówi żadnego agronoma, kto wie z pierwszej ręki, jak uprawiać rzepy. W domu, przed sadzeniem należy przygotować nasiona do siewu. Proces kalibracji wymaga zanurzenia oraz materiału siewnego. Dla wygody i równomierność wysiewu nasion lepszej mieszanki piasku lub mieszaniny superfosfatu. Na zaznaczonym ryadochkam powinny rowki w dwóch centymetrów głębokości, które jako właściwe powinien nawilżają.

Wysiewu rzepy stopy w następujący sposób: Około jednego grama na metr kwadratowy na głębokości rozwiązaniu jeden lub dwa centymetry. Materiał do sadzenia może być umieszczony w sposób gruntu i Hill – dwie lub trzy części w otwór, po decymacji.

pielęgnacja

Zazwyczaj pędy pojawiają się na czwartego do siódmego dnia po posadzeniu, w zależności od temperatury. Jak dbać o sadzonkę obejmuje obowiązkową usuwanie skorupy gleby. Aby to zrobić, odbyła małe, trzy do pięciu centymetrów, pielenia. Na cały czas hodowli przenosi się z trzech do pięciu rzędów uprawy. Zanim na rośliny utworzą trzy prawdziwego liścia jest przeprowadzane przerzedzenie. Odległość między krzewami w rzędzie powinna wynosić od sześciu do ośmiu centymetrów, podczas gdy rośliny letnie – do dziesięciu.

Przecinka najczęściej prowadzi się w fazie dwoma liśćmi. Odpowiada on za około dwadzieścia dni po wschodach. Między roślinami powinny być pozostawione do odległości pięciu centymetrów. Kiedy przerzedzenie powtarza się, to wzrasta do dziesięciu. Aw trzeciej – do piętnastu centymetrów. Jeśli zbiory przeprowadzono metodą Hill, konieczne jest, aby pozostawić tylko najsilniejszą roślinę, usuwając całą resztę.

Ci, którzy wiedzą jak uprawiać rzepę, powie, że ta kultura jest bardzo ważne, pielenie. Na łóżku nie może pozwolić wzrost chwastów, ponieważ korzenie to zdeformowane, a ich jakość jest zmniejszona. Suma powinna być trzy płytkiej uprawy na sezon. W tym przypadku zakład jest lepiej lekko Spud. Glebę w ogrodzie powinno być zawsze wilgotne. Normalne kwoty za metr kwadratowy do dwudziestu litrów wody. Ponadto eksperci zalecają podlewanie zastępcę z rozluźnienia.

Ogólnie rzecz biorąc, główne etapy rosnących rzepy są uważane za zapewniające optymalną gęstość roślin, wystarczającą wilgotność, czystości i zwalczania szkodników w glebie, zwłaszcza w locie kapusta i krzyżowych pcheł.

Zbiór i przechowywanie rzepy

Korzeń do spożycia letnim selektywnie powinny być czyszczone, gdy osiągną średnicę 6-8 centymetrów, a jesienią i zimą – w czasie przed mrozem. Roślina jest konieczne, aby wyciągnąć z gleby i natychmiast wyciąć liści. Uważa się dobrą wydajnością z dwóch do pięciu kilogramów na metr kwadratowy. Rzepa zima bardzo dobrze utrzymane. Optymalna temperatura przechowywania wynosi 0-1 stopni od temperatury i wilgotności – 90%. Korzenie trzeba wlać mokry piasek lub torf, choć pewnym zbiorze i przechowywać w plastikowych workach.

Pest Control

We wczesnych etapach dorastania do powstania dwóch pierwszych prawdziwych liści, czyli w ciągu dziesięciu dni po wystąpieniu rostochku największym zagrożeniem dla kultury są kapusta mucha i krzyżowych pcheł.

W celu zwalczania szkodników Zaleca się, aby pierwszy etap wytwarzania takich preparatów, „Bazudin” i „Medvetoks”. I od pcheł crucifer dobra pomoc oznacza „iskrę”. Jeśli nie podjąć odpowiednie środki, w ciepłej i suchej pogody szkodnik ten jest w stanie całkowicie zniszczyć zarazki. Zaleca się wobec pcheł crucifer zawsze utrzymać stronę z optymalnym siewu mokre.