581 Shares 3565 views

Pielęgnacja i uprawa. bratki

Kto nie wie, kwiat z czułym nazwą „bratek”? Roślina ta można znaleźć w prawie każdym ogrodzie, a nawet na kwietniki miejskich są one po prostu związana mieszkańców. Ale, jak każda roślina, dla bratków też istnieją pewne warunki, które muszą być spełnione przez dłuższy okres kwitnienia i gatunków roślin ozdobnych.

Obchodzi uprawę. Bratki – rośliny ogrodowe

Bratki lub tricolor fioletowy, być może – jeden z ulubionych kolorów od dzieciństwa. Te kwiaty są wysoko cenione ze względu na jego zdolność do kwitnienia, kiedy wiele roślin wiosennych iść tylko do wzrostu. Są one dość odporne na przymrozki wiosenne i bezpretensjonalny do położenia punktu.

Sadzonek. uprawa

Bratki dość łatwa w uprawie metodę siewek. Aby to zrobić, należy przygotować z wyprzedzeniem specjalnych pojemnikach, wypełniając je mokrym podłożu. Składa się z arkuszami lub gleby torfu i kompostu. W przygotowanej gleby stanowią małe bruzdy, które rozprzestrzeniają się delikatnie nasiona roślin, a następnie lekko posypać ziemi i wciśnięte. Sadzonki widoczne przez około dwa tygodnie. Po pojawieniu się trzech lub czterech liści siewek są osadzone w osobnych doniczkach. Sadzenie młodych roślin w ogrodzie może być nie wcześniej niż miesiąc. nie zapomnij przed przesadzania do ogrodu, że kiełki wymaga hartowania. Około tydzień przed sadzeniem kwiaty zaczynają stać na zewnątrz, pozostawiając pierwszej pół godziny, a następnie zwiększenie czasu na godzinę każdego dnia.

Nasiona. uprawa

Bratki mogą być uprawiane na dwa sposoby: upraw jednorocznych i wieloletnich. Aby rośliny kwitną wiosną, nasiona zaczynają siać pod koniec lutego. Jeśli dopasować metodę uprawy roślin wieloletnich, nasiona kwiatów powinny być sadzone w czerwcu.

Prawidłowa pielęgnacja i uprawa

Bratki – roślina jest dość odporna na mróz. Dlatego najczęstsze ogrodnicy błędem sadzenie sadzonek w okresach wcześniejszych niż zalecana. Stwarza to ryzyko, że młode rośliny zamrożenia lekko i zacząć boleć. kwitną, zwykle pod koniec lata. Dając całą swoją siłę w procesie kwitnienia, młode rośliny spotkać zimą całkowicie osłabiona i często nie przetrwać, po prostu vymerzaya.

Istnieją dwa sposoby bratków Rozmnażanie: nasiona i sadzonki. Druga metoda jest stosowana w maju lub czerwcu, kiedy kwiaty są już w otwartym polu. Ponieważ są one cięte małe pędy, które muszą mieć 2-3 węzeł. Sadzonki są sadzone w ziemi w niewielkiej odległości od siebie, obficie podlewane i rozpylana tak długo, jak nie zakorzenić. Dopiero w przyszłym roku zacznie kwitnąć bratki.
Uprawa z nasion – droga bardziej popularne. Korzystając z tej metody, możemy osiągnąć wcześnie kwitnących roślin, a ponadto pozwala na być posadzone w ogrodzie silne sadzonki. Jednak, gdy reprodukcja nasion roślin krzewy rosną dość mocno, ale to łatwo zaradzić.

Bratki, pielęgnacji i uprawy, które są przeprowadzane prawidłowo, należy nagradzać was z długim i obfitym kwitnieniem. Takie kwiaty – tylko ozdobą ogrodu.