718 Shares 2411 views

Turf – opinie. Jak położyć darń? Sztuczny trawnik rolki

Zadbany zielony trawnik może być prawdziwą atrakcją każdej strefie podmiejskiej. Jednak jej uprawa – proces wystarczająco długo. Nie tak dawno temu, kierowcy ciężarówek mają wielką szansę na zdobycie dekoracji w ciągu zaledwie kilku godzin. Wszystko to musi zrobić – kupić darń. Recenzje nich większość właścicieli terenów podmiejskich są bardzo pozytywne.


Jak rosną murawy?

Te trawniki stworzyć firma specjalizująca się w projektowaniu krajobrazu. Ostateczny produkt jest warstwy darni, zwijane w zwoje. Grown trawę na dwa lata. Pod koniec tego okresu, maszyn specjalnych na boisku. Są one równomiernie cięcia bardzo cienką górną warstwę torfu. Na ciasno skręcone systemu korzeniowego w tych pasmach mieć około 2-2,5 cm, a sam trawy. – 5,4 cm walce mają standardowe wymiary. – 0,4h2 m może ważyć od 15 do 25 kg.

W przypadku, gdy cała trawa ma ten sam kolor, to jakość murawy. Producent monitoruje również brak chwastów. Ponadto, przez potrząsanie ziołowe takie zespoły nie łamią się na kawałki, pozostając integralną internecie dzięki ścisłej korzenie splocie.

Jak obliczyć właściwą ilość rolek?

Rolka norma ma powierzchnię 0,8 m2. Na 1 m2 części strefy muszą 1,25 cewki. Obliczyć odpowiednią ilość tych zespołów nie jest zbyt trudne. Tylko powierzchnia działki należy pomnożyć przez 1,25. Ponadto, do otrzymanego związku należy dodano 5%, jeżeli powierzchnia SOD ponad pięćset, i 10% mniej. Dziesięć procent dodaje się, a jeśli nie to kręte drogi lub miejsc na powierzchni.

Ile będzie mój darni

Trawniki rolki (na 1 m. 2 – 50-300 rubli) – zabawy dość drogie. Do kosztów należy dodać zioła i koszt dostawy i montażu. Jednak taki spektakularny dekoracji, oczywiście, konieczne nabyły go. Mała powierzchnia może być pokryta nawierzchnią i na własną rękę, co pozwala zaoszczędzić pewną kwotę.

Rodzaje walcowanych trawnikach

Dziś można kupić wiele różnych rodzajów trawników. Najbardziej popularne są następujące:

1. Standardowy. Takie trawniki mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Że wersje standardowe zazwyczaj leżał w domach prywatnych w kraju. W tym przypadku, trawnik jest najczęściej uprawiane bluegrass.

2. Sport. Hazardu lub terenów sportowych powinny być dokładnie deski darń. Recenzje dobre to. Te trawnikach widać nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także, na przykład, na boisku kompleksów sportowych.

3. Park. Jak widać z nazwy te są idealne do trawników miejskich parkach. Ich główną cechą jest prostota. Rośliny na trawnikach te mogą być przez długi czas bez podlewania.

4. elit. Jest to najwyższa klasa Parterre trawniki. Opcja ta jest bardzo piękne, jest kosztowne i wymaga szczególnej opieki.

przygotowanie terenu

Przed ułożeniem trawnika teren trzeba starannie przygotować. Użyźniania gleby oraz wypoziomowane. Dokonać powinno przejść. Faktem jest, że rolki SOD mogą być przechowywane przez okres nie dłuższy niż trzy dni. Idealnie, trzeba położyć trawnik kupił w ciągu jednego dnia po cięciu. W tej samej sprawie, jeśli do tego z jakiegoś powodu nie jest możliwe, rozwinąć rolki i umieścić je w stosy w ciemnym miejscu. W celu zapobieżenia trawę przed wysychaniem, konieczne jest pokrycie „maty” wilgotną ściereczką.

Jak położyć darń?

Po przygotowaniu terenu może przystąpić do najważniejszego etapu. Rozmieszczone warstwy darni delikatnie rozłożone w układzie szachownicy. Gdy jest to konieczne, aby zapewnić, że krawędzie sąsiednich elementów nie poszedł do siebie, ale wystarczająco blisko w kontakcie. Dodatkowe elementy powinny być cięte za pomocą ostrego noża lub po prostu odciąć łopatę. Gdy cała powierzchnia terenu zostanie zamknięte szwy, dostać dywan trzeba naciskać mocno na ziemi. Ubijak wykonać specjalną rolkę. Ta operacja jest konieczna, aby zapewnić, że korzenie trawy na całej powierzchni trawnika jest w kontakcie z ziemią.

Technologia układania murawy, jak widać, szczególna złożoność nie jest inaczej. W ostatnim etapie, konieczne jest wylać wszystkie połączenia między warstwami mieszaninę żyznej gleby i piasku.

Podlewanie po zainstalowaniu i pierwszym koszeniu

Oczywiście, przede wszystkim powinny być podlewane murawy. Recenzje tej naturalnej powłoki jest również pozytywna, ponieważ wymaga szczególnej troski. W lecie będzie wystarczająco jeden podlewania tygodniowo. Jednak zaraz po posadzeniu, zwilżyć trawnik jest wymagane na codzień. W pierwszym dniu wypełnić powierzchnia powinna być tak dokładnie jak to możliwe. W następnym dniu, w którym ilość wody zużywanej może być nieco zmniejszona. Codzienne potrzeby podlewania trawnika dla tygodni po posadzeniu. Pozwoli to trawa zakorzenić szybko. Pierwszy koszenie odbywa się siedem dni po ułożeniu.

Wiosna Lawn Care

Rolki trawnik z rękami zawartych na stronie, oczywiście, wymagają okresowej konserwacji. Trawa nie wystarczy tylko woda i kosić. Wiosną, pod koniec marca, gdy śnieg topnieje na trawniku mogą być formowane kałuże. Do ich czyszczenia należy wykonać napowietrzanie, murawa przebijający widelec. W kwietniu wydać dressing nawóz złożony. Po wyschnięciu warstwy górnej powierzchni trawnika musi być uważnie, starając się nie uszkodzić korzeni i nie wyciągnąć trawę, grabi grzebień. Usuwa wszystkie suche i zgniłe liście i pędy, a utworzona przez zimę, „czuł”. Między innymi pozwala to czesanie normalizować podstawową warstwę powietrza na parkingu.

W maju wydać pierwsze cięcie trawnika. Koszenie odbywa się w taki sposób, że długość trawie po to było co najmniej 5-6 cm. Krótka fryzura w tym okresie może prowadzić do śmierci okładce trawy, ponieważ roślina nie jest jeszcze zbyt przyjść do życia po zimie.

Jak dbać o trawnik w lecie

Lato wyrównana wysokość trawy powinna wynosić co najmniej 4 cm, w przeciwnym przypadku chwastów trawnikowych bramkę. Fakt, że wystarczająco wysoka trawa po prostu nie pozwolić im się rozwijać. Koszenie powinno być wykonywane tylko kosiarkę z ostrymi ostrzami. Głupi nie jest cięte i oderwać trawę. W rezultacie, jej górna część jest umierający, a trawnik staje się brzydki odcień brązowy.

Po każdej fryzury, które w okresie letnim odbywają się raz na 5-7 dni, trawnik należy podlewać. Najlepiej to zrobić w godzinach wieczornych. W tym przypadku, wilgoć ma czas do wyschnięcia moczyć grunt pod gęstą warstwą pędów traw.

darń lato, co opinie mówią o celowości niosek na stronie, wymaga karmienia. Spędzić go w sierpniu. Ponadto, pod koniec lata trawnik powinien być wolny od chwastów. Za bardzo skuteczną metodą leczenia selektywnych herbicydów.

Spadek pielęgnacja trawników

We wrześniu trawnik „naprawa”. Obszary zbyt zarośnięte chwastami, bielone i rozcieńczona, cięte i obsiane trawą pustostanów lub zamknąć je z nowych rolek. W październiku trawnik podawany fosforanów potasu nawozów. Najnowszy cięcie odbywa się na początku listopada. Trawy przed zimno powinna wzrosnąć nieznacznie (2-3 cm, to znaczy tak, aby jego wysokość była co najmniej 5 cm).

Jak dbać o trawnik zimą

W niskich temperaturach, należy zachować ostrożność tak, że pokrywa śnieżna na miejscu była jednolita. Chodzić po trawniku, aż trawa nie jest wystarczająco długi, aby być pokryte grubą warstwą śniegu, to nie jest zalecane.

sztuczna murawa

Jak widać, do pielęgnacji trawników, mimo że zajmują dużo czasu, ale technicznie nie jest zbyt skomplikowane. Trawa powinna być cięte, podlewane i czesanie. Jeśli jednak niechętnie do czynienia z tym wszystkim nikt nie może myśleć o zakupie takich dekoracje na powierzchni, jak sztucznej murawy rolki. Wszystko, co musisz zrobić – to prawo położyć pokrywę. Ziemia pod nim może być stałe lub piasku i żwiru.

Układania prętów wyprodukowanych z 15 cm, a następnie nakładania krawędzi jest przycięta w celu dopasowania ich styk. Dalsze krawędź obracając się, pod pasek łączący kierowane do powlekania klejem. Po tym, szwy są walcowane na wrotkach. W następnym etapie sztucznej trawy z piaskiem i obudzić grzebienia. Ostatni etap: – wypełnienie granulatów kauczukowych. Po tej operacji jest kompletna, trawa zostaje ponownie czesane.

Oraz naturalne i sztuczne murawy – doskonała dekoracja dla strefy podmiejskiej. I choć warto, a on i inni dość drogie, jeśli masz możliwość zakupu jednej z tych opcji jest zdecydowanie warto.