261 Shares 1011 views

szyjki biopsji stożka.

Kluczowanie konizacja -ginekologicheskaya szyjki, która jest stożkowym wycięciu patologicznych tkanki z kanału szyjki macicy w kształcie stożka. Usuwanie tkanki odbywa się wewnątrz części nie tylko patologiczne, ale również część zdrowej tkanki jest zrobione, w celu wyeliminowania ewentualnego regenerację innych tkankach. Biopsja szyjki macicy stożek – rodzaj biopsji medycznej, ponieważ po usunięciu ich tkanek wysyłane są do badania histologicznego, w celu potwierdzenia diagnozy.

konizacja macicy stosowany jako sposób leczenia i diagnostyki in dysplastycznych procesów szyjki. Nieporozumieniem jest to, że wskazany przez erozję konizacja. Najczęściej erozja dobrze reaguje na leczenie zachowawcze i nie wymaga konizacja. Jednakże, jeżeli zidentyfikowane w kolposkopii nieprawidłowych komórek w zakresie erozji, to może pacjent potrzebuje konizacji.

Po biopsja stożek przeprowadzono, i przeprowadzono badania tkanek patologicznych, możliwe jest, aby postawić ostateczną diagnozę. Czasami po konizacja nie będzie wycięcie nieprawidłowych komórek i mogą nadal rozmnażać. Aby zapobiec takiej sytuacji, kobiety powinni obserwować ginekologa raz na 6 miesięcy, a przeprowadzenie kolposkopii diagnostycznego. Następnie konizacja należy przeprowadzić ponownie, po pewnym czasie ponownie ujawnia nienormalnych komórek.

konizacja szyjki macicy dość powszechne kluczowanie w ginekologii, które w większości przypadków zapobiec złośliwej transformacji komórek. Ale istnieje wiele przypadków, gdy po konizacji pacjenci wykazywały diagnozę raka szyjki macicy (raka). W tej sytuacji pacjentów zaleca usunięcie macicy – histerektomii.

Jeśli po konizacji zdiagnozowano raka głębokie kiełkowania w otaczającej tkance, konieczne jest przeprowadzenie kursu chemioterapii i radioterapii. Metody te pomagają spowolnić proces wzrostu guza i zapobiegania przerzutom.

Biopsja stożek może być przeprowadzone na trzy sposoby:

  1. Marginesy wycięcie skalpel – najczęstszym sposobem i bardzo pierwszy.
  1. Laserem karbondioksidnogo. Uważa się, że sposób ten charakteryzuje się minimalnym urazu i brakiem komplikacji.
  1. Pętla electrosurgical wycięcie – jedna z najnowszych metod konizacji, ale również bardzo skuteczny.

Jednak należy zauważyć, że pomimo wszystkich zalet lasera oraz sposobu pętli one skomplikować dalsze diagnozy. W rzeczywistości, po wycięciu na krawędziach w taki sposób, że zamyka się i zniszczone, a zatem nie jest możliwe, aby określić pozostałe nieprawidłowych komórek w szyjce.

Następujące zakłócenia po konizacji:

– krwawienie w pierwszym tygodniu (bardzo niebezpieczny objaw, ponieważ w niektórych przypadkach może prowadzić do śmierci)

– brązowy upławy w ciągu 1-3 tygodni po konizacji

– zaburzenia cyklu miesiączkowego

– bólu w dolnej skurcze brzucha

– bezpłodność z powodu zwężenia kanału szyjki

– wczesne otwarcie szyjki macicy podczas porodu

– gorączka

Ciąża po konizacji szyjki macicy może nastąpić po upływie sześciu miesięcy, jeśli nie ma żadnych komplikacji. Pacjenci po konizacji czasie ciąży powinny być monitorowane bardziej dokładnie i ściśle odnosić się do swoich uczuć. Konieczne jest przeprowadzenie cytologia 1 raz na miesiąc. Narodziny po konizatsitsii często prowadzone przez cesarskie cięcie (ale to nie jest uważane za bezwzględne wskazanie), ale jeśli kobieta nalega na niezależnej pracy oraz innych przeciwwskazań nie ona, pod ścisłym nadzorem położnych i lekarzy może być wykonany bez dostawy jest cesarskie cięcie.