103 Shares 4313 views

Zapobieganie aborcji. przerywania ciąży komplikacji

Zapobieganie aborcji danej kwestii, które przede wszystkim muszą przynieść prawdę ludzkości o negatywnych skutkach aborcji dla fizycznego i psychicznego samopoczucia kobiety. Jest to niebezpieczna procedura, która zagraża nie tylko zdrowia, ale także życie.


Ciąża – radość czy tragedia?

Ciąża – radosne i oczekiwane wydarzenie w życiu większości ludzi. Wiadomości o rodzącym życia u kobiet inspirować, dawać poczucie radości i szczęścia.

Często jednak zdarza się, że wiadomości o oczekiwaniu na dziecko jest zupełnie inne emocje. Priorytety często są ułożone inaczej: karierę, niewłaściwy wiek, nie udało miłość, samotność, lęk przed trudnościami doprowadzić do tego, że bezcenny dar natury jest po prostu zniszczone.

Często przyczyną niechcianych ciąż polega na tym, że nie wszystkie środki antykoncepcyjne zostały spełnione. Zastosowanie niewłaściwych metod ochrony (na przykład metoda biologiczna), brak nawet przy użyciu najnowocześniejszych środków antykoncepcyjnych niemożność ich stosowania (w przypadku gwałtu).

Czasami kobieta stan zdrowia zapewnia, że ciąża ma być przerwane. Pozbyć się dziecka przez aborcję.

Ta pochopna decyzja często prowadzi do tragicznych skutków, negatywny wpływ na cały przyszłego życia kobiety.

Sposobów, aby pozbyć się niechcianej ciąży

Termin, który pozwala na przerwanie ciąży poprzez aborcję – 22 tygodni. Istnieją 4 sposoby, aby pomóc pozbyć się płodu. Należą do nich: zakończenie medyczną ciąży, aborcji z użyciem narzędzi, aspiracji próżniowej i metod ludowych.

Wszystkie metody aborcji mają swoje wady i brzemienne w skutki, jak ta procedura jest nienaturalne dla organizmu kobiety. Wszystkie z powyższych procedur (oprócz popularnych metod, do których na ogół zalecają, aby nie używać) mogą być wykonywane tylko w placówce medycznej. Należy pamiętać, że im wcześniej poronienie nastąpi, tym bezpieczniej dla kobiety byłaby procedura.

Pozbycie się ciąży przez leki

Najbardziej łagodna metoda jest uważana za metodę medycznej aborcji. Konsekwencje tej procedury nadal pozostawiają negatywny wpływ na zdrowie kobiet. Mimo, że macica nie jest ranny, ciało kobiety jest najbardziej narażony na działanie tego hormonu. Odwołując się do tego sposobu, że w bardzo wczesnym stadium (do 8 tygodni ciąży).

Procedura składa się z otrzymywania specyficznego leczenia przepisanej przez lekarza, które przyczyniają się do śmierci płodu. Nie jest konieczne, aby przypisać sobie własne leki. Biorę lek kobieta musi być pod nadzorem lekarzy, ponieważ pieniądze są bardzo silne, i specjaliści kontroli jest koniecznością.

Krwawienie, które może trwać do dwóch tygodni, to jest wskazanie, że pigułki odniosły skutek.

Nie zapominajmy, że w przypadku korzystania z metody medycznej aborcji, konsekwencje są nieuniknione. Przyjmowanie tych leków może przyczynić się do niepowodzenia hormonu w organizmie. A także istnieje ryzyko niepełnego uwolnienia komórki jajowej, która następnie pociągać za sobą aborcję chirurgiczną.

aborcji próżniowej

Metoda próżniowa aborcji – jest pozbycie się niechcianego płodu za pomocą specjalnego urządzenia, aspiratora próżniowej. Metoda ta jest stosowana do 5 tygodni ciąży. Wstrzyknięto do pochwy urządzenia, tworząc podciśnienie na macicę, zarodek ułatwia oddzielenie od błony śluzowej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Po tym zabiegu, lekarz bada kobietę, a jeśli USG wykaże, że zapłodniona komórka jajowa nie została całkowicie usunięta, kobieta oczekuje drugiej aborcji. Ta metoda aborcji jest obarczona ból brzucha, w całkowitej naruszenie hormonalne, zaburzenia miesiączkowania.

Aborcja przez interwencji chirurgicznej

Do przerwania ciąży, aborcja jest wykonywana przy użyciu znieczulenia ogólnego. Specjalne narzędzia lekarz otwiera macicy i zeskrobać embrion, usuwając go z macicy.

Aborcja – nienaturalny charakter procesu. Dlatego też, bez względu na to, jak wysoko wykwalifikowanego specjalistę lub przeprowadzić tę operację, i bez względu na okres, to jest zrobione, negatywne konsekwencje są nieuniknione. Z tego typu aborcji ewentualne uszkodzenia szyjki macicy, sama, rozległe krwawienia i niepłodności. Oto częściowa lista możliwych negatywnych konsekwencji tej operacji.

Dlatego zapobieganie aborcji

zdrowia reprodukcyjnego kobiet – ważnym tematem medycyny krajowym i światowym. Wszystko ze względu na fakt, że w ostatnich latach znacznie wzrósł odsetek poronień, które mają negatywny wpływ na regulacji płodności. Niestety, jest to sztuczne przerwanie końcowych większości ciąż w tym kraju. Co to prowadzić? Poronienia mogą prowadzić nie tylko do naruszenia zdrowia kobiety, ale także śmiertelne. Zdaniem ekspertów, regularnie odbywają się takie procedury odpowiadają za około 50% wpływu ekonomicznego budżetu ogólnego naszego zdrowia. Aborcja – jest złożoną operacją, a nie jest to prosta procedura, jak wielu myśli.

Co mówi prawo o aborcji

Zgodnie z prawem, każda kobieta w ciąży ma prawo sam podjąć decyzję: rodzenia czy nie. Aborcja jest dopuszczalna w okresie 12 tygodni (spektakl społeczny) i do 22 tygodni – jeśli masz problemy z kobietami o charakterze medycznym.

Wskaźniki społeczne do popełnienia aborcji:

  1. Początek ciąży z powodu gwałtu.
  2. Pozostając w ciążę w więzieniu.
  3. Śmierć męża lub jego niepełnosprawność w okresie ciąży.
  4. Pozbawienie praw rodzicielskich matce.

Wśród schorzeń, które prowadzą do aborcji choroby psychicznej matki, choroby serca, różyczki, fizyczna niedojrzałość matki oczekującej, wyginięcia funkcji rozrodczych.

Szkoda poniesiona przez kobiecego organizmu po aborcji

Wszelkie aborcji dla zdrowia kobiet – powikłanie. Przerwanie ciąży za pomocą sztucznych środków niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji.

Zanim zdecydujesz się na taki krok, każda kobieta, nawet po wielu latach może pojawić się robić dobrze rozważyć i zastanowić, ponieważ konsekwencje aborcji po samej operacji.

Odłóżmy moralną część problemu. Aborcja – jest zagrożeniem dla całego organizmu kobiet, ryzyko chorób układu rozrodczego, wpływ na los.

Wszystkie metody przerywania ciąży może spowodować, że kobiece ciało jest nie tylko obrażenia fizyczne, ale również psychologiczne.

Po aborcji, kobiety często doświadczają dyskomfortu psychicznego. Taka sytuacja może spowodować łzy, strach, nieuzasadnione zmiany nastroju, stres, a nawet myśli samobójcze. W medycynie istnieje nawet termin „syndrom post-aborcji”, co powoduje bóle głowy, wahania ciśnienia, serca, zaburzenia układu pokarmowego.

Kiedy aborcja, macica cierpi najbardziej. Uszkodzenie ciała prowadzą do krwawienia podczas zabiegu i powodują erozję, zapalenie, rak, choroby, a nawet kilka lat po operacji. Ale najgorsze, że według wszelkiego prawdopodobieństwa niepłodności po zabiegu aborcji jest bardzo wysoka.

uraz szyjnego prowadzić do utraty elastyczności ciała, a to zagraża przyszłości w przypadku ciąży, poronienia i przedwczesnego porodu. Najbardziej macicy urazem jest obarczona pęknięcia korpusu w następnej ciąży. Czynniki te znacząco zmniejszyć szanse kobiety do aborcji, pomyślnego przebiegu kolejnej ciąży i zwiększają ryzyko zaburzeń u płodu i ciąży pozamacicznej.

Aborcja: opinie po zabiegu

Należy zauważyć, że oficjalne statystyki potwierdzają – 57% ciąż kończy sztuczne przerwanie. Do 15% kobiet narzeka powikłań po przejściu operacji, 7% nie będą mogli zostać rodzicami.

Wiele kobiet żałować że się aborcji. Opinie zostały poddane tej operacji nie jest najbardziej optymistyczne. Poza faktem, że procedura ta jest bardzo bolesne, to nie zawsze może spowodować pozytywne. Zaostrzenia po aborcji są odczuwalne przez wiele lat. Statystyka mówi, że uprzednio zdrowych kobiet po aborcji skarżył przewlekłych chorób narządów płciowych, prawie połowa pacjentów, lekarze zauważyć oznaki wtórnym jajowodów niepłodności.

Popularne działania dla zapobiegania aborcji

Istotą tych działań jest zmniejszenie liczby aborcji, pomóc kobietom, którzy są w trudnej sytuacji, aby uniknąć powikłań po operacji.

Najbardziej popularna metoda – właściwy planuje zajść w ciążę podczas korzystania z najnowszych metod antykoncepcji. Tylko lekarz może pomóc znaleźć odpowiednie narzędzia ochrony, które nie tylko zapobiegają ciąży, ale również będzie doskonałym profilaktyki chorób, które są przenoszone drogą płciową.

Nowoczesne metody planowania rodziny obejmują stosowanie spermetsidov, doustne środki antykoncepcyjne, prezerwatywy, wkładki wewnątrzmaciczne, metody okresowej abstynencji, dobrowolnej sterylizacji medycznej.

Planowanie ciąży zapewni optymalny czas pomiędzy urodzeń według cech wiekowych każdej kobiety.

Jak zmniejszyć wskaźnik aborcji

Zapobieganie aborcji należą dostępności informacji na temat metod antykoncepcji oraz sposobów uniknięcia niechcianej ciąży, całe wsparcie dla każdej kobiety, która zdecydowała się na dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów dla tych, którzy decydują się pozbyć płodu, monitorowanie stanu zdrowia pacjenta po aborcji.

Ogromną rolę w ograniczaniu aborcji należący do pracy wychowawczej. Metoda ta odgrywa ważną rolę w pracy z młodzieżą, tak aby informacje o niszczących skutków aborcji, metody zapobiegania i jak uniknąć niechcianej ciąży powinny być w pełni dostępne dla wszystkich, bez względu na status ekonomiczny, wiek i status społeczny.

Zapobieganie aborcji powinny być prowadzone w szkołach, uniwersytetach, szpitalach, za pomocą radia, telewizji i internetu dla każdej kobiety jasno wiedział, co jej zagraża ich przyszłości. Po tym wszystkim, wynik jest często lekkomyślne zachowanie kobiety doświadczają poczucia winy, zwłaszcza jeśli poronienie nastąpiło w pierwszej ciąży, ale nowy i życzenia takie nie mogą wystąpić. Przerwanie ciąży – jest to bardzo poważny krok, który może być rozwiązany, ale wszystko dokładnie rozważyć i zważyć.