337 Shares 9163 views

Jak pozbyć się ataków paniki raz na zawsze. Lekarstwo na ataki paniki

Wszyscy zapewne znają słynną frazę Renata Litvinova: „Jak straszne żyć …”. I to jest prawda, do pewnego stopnia, który jest tylko oglądać wiadomości i zobaczyć, co dzieje się na świecie! W związku z tym, że najczęstsze przyczyny skarg do psychiatry i terapeuty są ataki paniki, które są coraz bardziej zaczynają uczęszczać Rosjan (obecnie prawie 5% obywateli rosyjskich cierpią z tego). W tym artykule chcę zrozumieć, jak radzić sobie z tego rodzaju problemu.


Co to jest?

Tak więc, konieczne jest najpierw zdefiniowanie pojęć i zrozumieć to, co jest przed zastanawianie się, jak pozbyć się ataki paniki. atak paniki (lek – epizodyczny napadowy lęk) – to niekontrolowane, niewytłumaczalny i zupełnie niespodziewany atak lęku, który powstaje bez żadnego powodu, a zawsze towarzyszy gwałtowne pogorszenie stanu ogólnego.

chorych

Warto zauważyć, że nawet pamięć o ataku już powoduje niepokój pacjenta. W rzeczywistości, to jest trochę śmierć, ponieważ często niektóre kanały percepcji informacji i komunikacji ze światem zewnętrznym są zamknięte, a człowiek sam spróbować poradzić sobie z tą sytuacją. W tym czasie pacjent ma dość dziwne uczucie, jakby jego umysł i ciało są rozdzielone, a to jest jeszcze gorzej. Ta osoba absolutnie nie może odpowiedzieć na leczeniu ludzi ich nie słyszeć i myśleć tylko, że śmierć jest nieunikniona.

O przebiegu

ataki paniki może trwać od pięciu minut do jednego dnia. Co do powtórzeń, to pytanie jest różna dla każdego. Ktoś może występują kilka razy dziennie, ktoś – raz na tydzień, a nawet miesiąc. Jednak należy stwierdzić, że z każdym nowym atakiem będzie się rozwijać szybkość, czas trwania ataków będzie coraz bardziej nasycony. Trzeba poświęcić kilka słów i lęki. Tak, oni są bardzo różne, ale w większości przypadków ludzie boją się umrzeć, aby wyglądać źle w oczach innych albo oszaleć. Interesujący jest fakt, że nie ma na świecie dwóch identycznych lęków. Jako przykład, strach metrze: kto boi się ataków terrorystycznych, które mogą pojawić się tam, ktoś -udushya, a ktoś – Tylko tłum. Jednak najważniejsze jest to, że często nie ma atak paniki bez wyraźnego powodu, jak to było, „z powietrza”, gdy organizm czerpie siłę ze stanów umysłu.

Co robić?

Oczywiście, ludzie, którzy cierpią na takie zaburzenia psychiczne, chcą dowiedzieć się, jak pozbyć się ataków paniki na dobre. Co muszę zrobić? Zgodnie z jego medycznych ideałem mimo to połączenie psychoterapii (współpracuje ze specjalistą) i podejmowanie pewnych leków. Tylko zestaw środków, aby pomóc osiągnąć sukces i pozbyć się ataków. W tym przypadku, tablet będzie rodzajem deską ratunku dla pacjenta, który zawsze będzie ktoś pod ręką i będzie w stanie „uratować” go w trudnym momencie (tu również w pracach autohipnozy, która jest również doskonale pomaga walczyć z atakiem). Pracować jako ekspert ujawnia przyczyny ataków paniki i poradzić sobie z tym nieprzyjemnym zaburzenia.

metody medyczne

Warto powiedzieć, że w praktyce medycznej istnieje lekarstwo na ataki paniki. W ten sposób, pacjent może odebrać co uspokajających rozładowania, t. E. środki, które usuwają nadmiar alarm. Jednak taki środek można przypisać i pisać tylko lekarzem. Należy pamiętać, że zabronione spożywanie alkoholu i palenie tytoniu podczas leczenia tymi lekami, należy również określić, czy można prowadzić samochód. Ważne jest, aby pamiętać, że dawka musi być ściśle przestrzegane, w przeciwnym razie można poważnie zaszkodzić własnego ciała. Minus tych leków jest to, że są one podobne do leku i może być uzależniające.

zioła

Ci, którzy nie chcą brać leki na receptę z atakami paniki, można zaoferować leczenie ziołami i tradycyjnych metod. Przede wszystkim, można ćwiczyć techniki waleriana – dwie tabletki pod język – ma działanie uspokajające. Ta sama zasada działa rumianek, melisa, nostrzyka, Motherwort i liści brzozy. Co jeszcze można zapoznać się z ludzi, którzy są zainteresowani w jaki sposób pozbyć się środków zaradczych ludowej ataki paniki? Musimy pamiętać, że zioła mogą być warzone w pożądanej dawki i brać nie tylko jako lekarstwo, ale także jako profilaktyczne. Jednak zawsze należy poinformować lekarza o metody podejmowane w celu zwalczania tego problemu. W tym przypadku, można też kupić leki w aptece, są podobne w zasadzie działania z uspokajających, ale bez recepty:

 • „Normoksan” – lek, który zawiera wszystkie te same waleriany.
 • „Grandaxinum” – bardzo słaby środek uspokajający, który nie powoduje stan senność osoby.
 • "Persia", "Novopassit" itd. – .. Wystarczy uspokajające.

Oprócz stosowania leków. można skorzystać z pomocy niektórych ćwiczeń i działań. Zbadajmy je szczegółowo.

Metoda 1 „Slow oddychanie”

Jak pozbyć się ataków paniki? Metody walki są różne. Jeden z nich, który spełnił oczekiwań i doskonale pomaga nawet w najtrudniejszych sytuacjach, – kontrolę oddechu. Istnieje kilka technik dość proste do mistrzowskich. Pierwszy z nich – powolny oddech. Jest to zastosowanie nawet w miejscu publicznym i zajmuje bardzo mało czasu. Istotą tego jest taki: gdy dana osoba czuje atak nadchodzi, musiał zmniejszyć liczbę oddechów na minutę do 8-10. Jednak po raz pierwszy, aby to zrobić nie jest tak proste, ćwiczenie wymaga wcześniejszego przygotowania, a nawet ćwiczenia. Co trzeba zrobić, aby opanować tę technikę, jaka jest procedura?

 1. Dobry skupić się na oddechu, czuję to.
 2. Musimy nauczyć się oddychać membranę zamiast żołądka: trzeba położyć rękę na brzuchu i wziąć monitor oddechu, że mięśnie te zostały ustalone w ruchu.
 3. Starają się wstrzymać oddech na około 10 sekund Nie powinno zyskać zbyt dużo powietrza, to musi wyglądać naturalnie.
 4. Wydech trzeba dokonać na rachunku trzech przed wdychaniem ponownie liczyć do trzech, a następnie wdychać. Byłoby miło, w takim tempie, aby oddychać przynajmniej minutę (podczas gdy sam przez może pomóc uporać się z burzą).
 5. Jeżeli po te manipulacje nie bój się z powrotem w dół, powtórz wszystko od nowa, wstrzymywania oddechu przez 10 sekund.

Wykonując 5-6 razy dziennie, można nauczyć się w pełni kontrolować oddech i samo sobie pomóc, gdy zbliża się atak bez żadnych leków leczniczych. Jest to jednak tylko jeden sposób mówi nam, w jaki sposób pozbyć się ataki paniki. I są inni.

Metoda 2 „torba papierowa”

Wiele osób musiało zwrócić uwagę na taki punkt w hollywoodzkich filmach, gdy osoba w trudnej sytuacji, oddychanie w papierowej torbie, a tym samym szybko się uspokaja. Tak – to stara się poradzić sobie z atakami paniki. Ale w jaki sposób pozbyć się ataków wykorzystujących tę metodę, co jest jego zasada? Wszystko jest prosty: chcesz ograniczyć dopływ tlenu i zwiększenie przepływu dwutlenku węgla (który wychodzi podczas wydechu z płuc). nie obawiać: w światło dostaje wystarczającej ilości powietrza do ich normalnego funkcjonowania. Plus metoda: nie wymaga wcześniejszego szkolenia, jak poprzedni. Wady: Nie można używać wszędzie, zwłaszcza w sektorze publicznym (który chce pokazać wszystkie swoje zaburzenia psychiczne?) Jaka jest kolejność działań w tej sprawie?

 1. Czując nadchodzącą ataku paniki, trzeba szybko przygotować papierową torebkę – tak że zmieści na szyi do nosa i ust, i tak mało, jak to możliwe, aby umożliwić przepływ powietrza.
 2. W pakiecie trzeba oddychać powoli i równomiernie, aż do tego czasu, aż do paniki nie będzie odwrotu.
 3. Jeśli ręka nie jest to pakiet, można oddychać w dłoniach, splecione nich tak zwane „kielich”.

Cóż, jak pozbyć się ataków paniki według tej metody, omówiliśmy tylko dodać, że zawsze lepiej jest nosić przy sobie zapasowy papierową torbę. Jednak ludzie mogą oddychać „kielicha”, mówiąc, że właśnie wtedy w głowie i czuł się trochę nieswojo.

Metoda 3: Rozproszenie

Innym bardzo skutecznym sposobem, aby pozbyć się ataków paniki i lęku – bok w chwilach ich podejścia. Jak można to zrobić?

 1. Noszony na ręku jasnym gumką. Kiedy dana osoba czuje, że atak nadchodzi, trzeba zmusić go wyciągnąć i bić ją po ramieniu. Ostry ból jest w stanie odciągnąć osobę, więc łatwiej będzie poradzić sobie z atakiem.
 2. Liczenie. Wiele osób pomaga tylko coś do rozważenia, gdy zbliża się atak. Aby to zrobić, można policzyć samochody, drzewa, a nawet ludzi. Warto powiedzieć, że jest to świetny sposób, aby pozbyć się ataków paniki w metrze lub w innym miejscu publicznym.
 3. Fantazje. Tak więc, lekarze zalecają, aby spróbować zaprezentować się w innym, cichym i spokojnym miejscu, w którym nie ma żadnych kłopotów i zmartwień. Psychicznie przeszedł tam można łatwiej przeżyć atak paniki lub nawet udusić go w zarodku.
 4. Myśli. Ci, którzy mogą bez problemów, aby spojrzeć na siebie z boku, lekarze powinni monitorować wszystko, co dzieje się w momencie zbliżania się do ataku paniki. To musi być traktowane jako objawy opisać je jakby do siebie, obserwując każdy z boku. To pomaga przetrwać trudne siutatsiyu, bo jesteś jak obserwatora, a nie uczestnika.

środki zapobiegawcze

Wiadomo, jak pozbyć się ataki paniki bez leków, warto wspomnieć, że jak dobrze przeprowadzić profilaktykę tej choroby. Można mieć różne uspokajające ziołowe napary i wywary zrzutu opisane powyżej, jak również pre-master różne techniki oddechowe i wypróbować je na sobie w chwilach spokoju. I, oczywiście, trzeba udać się do lekarza o pomoc. Zaburzenia psychiczne – to bardzo poważne, i radzić sobie z nimi na własną rękę jest bardzo trudne, a czasami niemożliwe. Ale wstydził się swojej choroby nie jest konieczne. Lepiej jest zbierać wolę w pięści, a wraz z Dr. spróbować rozwiązać ten problem.