754 Shares 8038 views

Jak rzucić osoby z głowy? Porady psychologa

Bez cierpienia nie da się uzyskać smak życia, aby nauczyć się doceniać i cieszyć się każdy szczegół. Testy hartowane znak, dać impuls do twórczego rozwoju, czułość do tworzenia zrozumienia cudzych doświadczeń, ale za każdym razem, w obliczu utraty relacji, każdy zastanawia się jak zapomnieć o osobie, którą kochasz. Psychologia przychodzi na ratunek, dając rady, pozwolić, aby zaakceptować sytuację.


miłość nadchodzi

Nawet relacja najbardziej delikatny i szczery może zakończyć, ponieważ ludzkie emocje są nietrwałe i nie zawsze da się wytłumaczyć racjonalnie. Kiedy ludzie się kochają i zaślepiony przez namiętności, nie są krytyczne dla pojawiających się problemów wewnętrznych, różnica w postrzeganiu edukacji, życia, niedostatki swojego partnera. Na pewnym sensie jest to niemożliwe, aby zbudować coś trwałego i trwały, i dlatego musimy być przygotowani na to, że prędzej czy później skończy. Różne badania „dać” pasję trzech do ośmiu lat. W jego miejsce musi przyjść wzajemnego szacunku, współpracy i intymności.

Ale nikt nie jest bezpieczny z faktu, że jeden z partnerów nie łamie się nowe uczucia do drugiej osoby, czy będzie to zaczynają odczuwać dyskomfort w obecnym związku. Łatwiej jest dla tych, którzy pierwszy wypadł z miłości, czy pierwsza część podjął decyzję. I jak zapomnieć byłego kochanka, który nie był gotowy do takich sytuacji, w których zmysły są wciąż żywe, bo to jest niemożliwe, aby przestać kochać w tym samym czasie za pomocą magii. Pierwszym i najważniejszym krokiem, który trzeba zrobić – to uznają prawo każdego do własnych wyborów i podejmować decyzje. Jest to niemożliwe, aby utrzymać na temat osoby, odwołując się do swych obietnic, swego czasu uznania i poczucia obowiązku.

Popularnym wyrażenie „walka o miłości” nie ma nic wspólnego z nacisku na partnera. Jest to raczej wezwanie do wyrażania swoich uczuć, że dana osoba była świadomość, że jest kochany. Ale do podjęcia decyzji, jak ważne jest dla niego, aby być sobą.

obiecujący związek

Na samym początku związku zawsze jest możliwość, aby je anulować, jeśli jeden z partnerów nie widzi perspektyw ich rozwoju. W tych powieściach często wyparcia osoby wrażliwe, z niską samooceną i strachem przed samotnością. Zamiast rozwijać – do pracy na zewnątrz wygląd, intelekt, zawodowej – człowiek aspiruje do odważnych rozwiązań. Nie ma wątpliwości co do osoby wyrzucić z głowy, jeśli zatrzymać się w czasie. Obiecujący relacje mogą być zarówno świadomy wybór: ośrodek lub biura romans, związek czysto seksualne, wzajemne korzystanie z siebie (nauczyciel-uczeń, szef-slave).

Zapewnia to bez względu na to, co niektórzy z partnerów nie będzie uzależniony i nie będzie cierpiał po rozstaniu. Istnieją przypadki, gdy takie relacje rozwijają się w prawdziwych uczuć, ale zawsze jest ryzyko, że ludzie mówią świadomie. Jednak zdarza się, zdarza się nieświadomie, jeśli jedna ze stron nie ustąpi w ignorując znaki daremności relacje, na których można zatrzymać:

  • Oczywiste braki z przyzwyczajenia lub z których partner nie jest gotów do wprowadzenia w nadziei na zmianę sytuacji i „reedukacji”.
  • Nierówność statusu społecznego, wieku, poziomu rozwoju.
  • Osoba może mieć do czynienia z problemem, jak zapamiętać kogoś bliskiego, jeśli rodzic lub innych znaczących osób przeciwstawiać relacji z nim.
  • Nierówny wkład w rozwój stosunków (emocjonalne, finansowe, osobiste).
  • Brak wspólnych interesów (innych niż płeć).

etapy cierpienia

Po rozstaniu osoba musi być gotowy do tego, że jest niemożliwe, aby wydostać się z relacji ze szczęśliwym uśmiechem. będzie musiał przejść przez wszystkie etapy żałoby, która jest zbliżona do pielęgnacji bliskiej osoby z życia, bo teraz mamy żyć bez wcześniejszego formatu komunikacyjnego. Jakie są kroki?

  • Szoku i odrętwienia. Zwłaszcza, gdy decyzja o separacji zastaot zaskoczenia. To może potrwać kilka dni.
  • Zaprzeczenie rzeczywistości. Zamiast rozwiązać problem, jak rzucać osoby z głowy, partner często próbuje dowiedzieć się związek, nie chcąc uwierzyć w to co się dzieje. Etap może trwać miesiąc lub dłużej.
  • Przyjęcie obecnej sytuacji i przeżyć prawdziwą groźbą utraty. Może ona trwać około sześciu miesięcy.
  • Łagodzenie cierpienia, ich odejście w zapomnienie w imię innych problemów i realiów życia.

Kluczowe mity

Jednym z głównych błędów ludzkich jest stwierdzenie, że czas goi. Jak to jest możliwe, aby przeskoczyć ważnych etapów żałoby, a to jest niemożliwe, aby nie czuć się smutno na sercu o utracie bliskiej osoby naraz. Jest to jeszcze jeden powód, aby nie trzymać wątpliwe eksperymenty na sobie podczas wchodzenia w związek bez przyszłości. Ale za każdym razem uczy przezwyciężyć ból i zachować je w głębokich podziemiach duszy, pozwalając osobie żyć i spełniać ich potrzeby. Nawet z upływem ostry ból tłumił krewnych i zanika w tle upływem terminu od sześciu miesięcy do jednego roku.

Drugim błędem jest przekonanie, że klin może tylko wbić klin, a zatem konieczne jest jak najszybciej biec do nowego związku. Po pierwsze, jest to nieuczciwe w stosunku do swojego partnera, który działa jako pewnego rodzaju pigułki i nie zasługuje, aby być wykorzystywane tylko dlatego, że ktoś przeżywa cierpienie psychiczne. A po drugie, jest to nieuczciwe w stosunku do siebie, bez konieczności przechodzenia przez wszystkie etapy żałoby, nie wyciągnąć stosowne wnioski o przyczynach zerwania, ludzie nadal będą stawać na tej samej prowizji ponownie rozwiązać problem jak wyrzucić człowieka z głową.

Zdradzieckie „jeśli tylko …”

Ulga przyjdzie tylko wtedy, gdy partner będzie w stanie zaakceptować sytuację i pogodzić się z decyzją drugiej strony. Co powstrzymuje to częściej? Paradoksalnie, nadzieja, wiara, że można jeszcze coś zmienić, aby zaradzić tej sytuacji, aby odtworzyć wydarzenia, słowa, czyny. Jeśli twój partner ma łagodny charakter, daje drugą szansę, potem trzeci, ale w końcu zarówno swój czas, nerwy i zniszczyć siebie. Często decyzja ta pozwala na drugiej stronie pierwszej „dolyubit” i radzić sobie z rozstaniem ze szkodą dla własnych interesów i uczuć. Pierwszy stało się łatwiejsze, a drugi pochodzi agresję i nienawiść do tego, kto jest po prostu używane. Zawsze łatwiej jest odejść niż zostać obsadzony w tej roli.

Jak puścić kogoś bliskiego głowie, aby nie siać zniszczenie wokół niego i nienawiści? Szanuj rozwiązanie partnera i nie próbować szukać sprawcy w rozstaniu. Uczucia iść, nie dlatego, że ktoś lepiej, a ktoś gorzej. To dlatego, że dwa z nich w stosunku niewygodne. Nie jest konieczne, aby zastanowić się nad tematem „jeśli …” i pęd do przeszłości. Należy skupić się na tym, co musi się zmienić w przyszłości.

Kto jest winny?

Zniszczenie relacji – to jest zawsze w gestii dwóch. Ludzie nie są w stanie lub nie chcą, aby przezwyciężyć trudności i nieporozumień. Uraza – Reakcje dzieci na niezaspokojone oczekiwania, ale partner nie może ponosić odpowiedzialności za coś, co nie w pełni sprostać oczekiwaniom obcego. Kiedy jest zakochanie się i opadają różowe okulary, każdy ma prawo decydować, w drodze do niego z tą osobą, czy nie. Niezdolność do zaakceptowania, co to jest – to nie jest miłość, a ludzki egoizm i osobiste ambicje. Jesteśmy partnerem zawsze mają wybór: zostać czy odejść. Pobyt – więc wziąć osobę z wszystkimi jego problemami.

Podczas każdej romantyczny związek stara się wyglądać lepiej niż jest w rzeczywistości, więc trzeba zwracać uwagę na tych momentach, jak dana osoba zachowuje się z innymi ludźmi. Jeśli poprzedni związek, on wychodzi, zachowuje się w sposób niegodny, możemy przewidzieć, co się stanie, gdy chłodny jego uczucia do nowej pasji. Aby przezwyciężyć urazy, nie mieszać się do przeszłości, motto powinno być hasło: „Nie pamiętam.” Pierwszym krokiem w tym kierunku – rezygnując sprawcę wyszukiwania w destrukcji relacji.

Ulubione zajęcia

Wspomnienia nękana nas, gdy nasza działalność została wstrzymana. Najlepszą rzeczą – jest przejście do pracy, hobby, lub w celu uzyskania dodatkowej edukacji. Głównym warunkiem przypadku być kochanym i zażądał kapitulacji. Dzień powinny być zaplanowane w taki sposób, aby nie mieć czasu na igraszki. Jeśli nadchodzący wypoczynku, które nie mogą być przeniesione, to najlepiej udać się na wycieczkę. Nowe wrażenia pobudzają mózg i powodować pozytywne emocje, które są tak niezbędne, aby być dla siebie, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób rzucić mężczyznę z głową.

Muzyka pomaga wiele o działaniu terapeutycznym. Pamiętaj, aby zaplanować wyjścia na koncerty ulubionych zespołów, aby filmy w ich najlepszych piosenek, aby omówić nowy album został wydany na forum. Wszystko to jest możliwe pod głównym warunkiem – aby pozbyć się nadziei na telefon, zmienna decyzji lub ukochanej nastroju. Może się zdarzyć, ale niech to będzie niespodzianka, gdy życie pokazuje, w jaki sposób partnerzy mogą się obejść bez siebie. A potem decyzja będzie musiała podjąć ten, kto w lewo. W międzyczasie usunąć korespondencji i przestają szukać w ostatnich słowach odpowiedzi na dzisiejsze pytania.

znajomych

W pierwszej fazie osoba może być trudne, aby po prostu wstać z łóżka i wyjść z domu. Chciałbym być sam i płakać. To jest normalne. W przeciwnym razie, jak można zapomnieć o osobie, którą kochasz? Psychologia opisuje przypadki, gdzie proces jest opóźniony, a ludzie tracą kontrolę nad sytuacją. W takich momentach potrzebujemy pomocy przyjaciół, aby być skierowane. Są one nie tylko w stanie słuchać i wspierać towarzysza, ale również przyczynić się do organizowania wypoczynku, bez wychodzenia niechcianego wolnego czasu. Prawdziwi przyjaciele nie będą podejmować decyzje dla osoby udzielającej pewną radę, a skupić się na poprawie samooceny, która jest pierwszym cierpieć.

Istnieje opinia, że należy pozbyć się wszystkich rzeczy, które przypominają nam o tym raz kochającej osoby. Czasami to sprawia, że dość bolesne, więc można po prostu złożyć wszystko w jednym pudełku lub skrzyni, wyjść na odległych miejscach. Czas leczy, do tego stopnia, że po pewnym okresie ostrej fazy ból mija, a człowiek jest w stanie podjąć decyzję, a nie na emocjach, czy nosić bransoletkę podawana raz lub nie. To będzie w dużej mierze zależeć od tego, czy nie znajdował siłę do partnera nie tylko zaakceptować sytuację, ale także przebaczyć drugiej osoby.

przebaczenie

Po kilku miesiącach w każdym stanie zadać sobie główne pytanie: co jest jego rozstanie zdenerwowany najbardziej. To nie zawsze jest przyczyną emocji jest miłość. To może być niechęć frustrację, lęk, samotność i chęć za wszelką cenę, aby osiągnąć pożądany – partnera z powrotem, na przykład. W tej chwili jest to już możliwe, aby porzucić zasadę „nie pamiętam”, ponieważ powrót do przeszłości nie przyniesie bolesne doświadczenia. Uczciwy rozmowa z siebie jest bardzo ważne, aby być gotowym do budowania nowych relacji, aby wyciągnąć właściwe wnioski z błędów popełnionych w przeszłości. Ostatnim krokiem powinno być odpuszczone raz bliskiej osoby, za to musi spróbować postawić się na jego miejscu.

W psychologii istnieje metoda terapii rodzinnej, zwana metoda permutacji Hellinger, który pomaga w budowaniu relacji małżonków. Jedną z zasad – jest próbą analizy działania i uczucia partnera. Metoda prowadzi do zaskakującego odkrycia: nawet przestał kochać partnera, sprytnie ukrywa swoje prawdziwe uczucia za maską obojętności i apatii, w duszy odczuwa poczucie winy, dyskomfort i niezadowolenie z siebie. On też dostał bolesną i trudną decyzję o separacji, więc nie ma innego wyboru, ale przebaczyć i zapomnieć o jedną osobę w tym życiu po prostu nie było po drodze. I przebaczenie jest nie tyle partnerem jak siebie samego, aby potępić niezbędną harmonię i spokój.

Dopiero po przejściu przez całą drogę, dana osoba jest gotowa czeka na niego za rogiem szczęścia.