549 Shares 6172 views

Urlop na Maderze: Opinie

Ile osób było na Maderze? Opinie o reszcie jest najbardziej korzystne, a turyści mówią o tym, jak raj rozrywką. Archipelag ten stracił na Atlantyku naprawdę wygląda Eden. A jego imię jest tłumaczone z portugalskim oznacza „las”. Wyspy zostały odkryte na początku XV wieku przez przypadek: portugalski statek pod dowództwem Zhoao Gonsalvesh Zarco potrącony przez burzę i wyrzucone na bajecznie pięknej wyspie wiecznie. Roślinność była tak bujna, że Portugalczycy odkrywać nowe możliwości, po prostu podpalić las. Ogień nie przestanie aż 7 lat.


Później jednak ludzie się obudził i zaczął korygować swoje działania. Teraz Madeira – Opinie na ten temat są podzielone – zielona wyspa, której nigdy nie widział. Dwie trzecie jego terytorium jest zajęte przez National Forest. Z górami kaskadami jasne strumienie spływały, hałaśliwe wodospadami, piana, tworząc jezioro, basenów i nadmorskich klifów i maleńkich wysp pełnych życia. Czasami dzika natura ustępuje uprawianych ogrodów botanicznych – miejscowych ludzi od ponad 300 lat, został zabrany do różnych egzotycznych roślin z całego świata, a teraz rosną banany, mango i cytrusów i kiwi.

Świat dwieście temu archipelag stał się bardziej znany ośrodek od lat. Członkowie rodzin królewskich, wybitnych polityków i celebrytów wolą pozostać na wyspie Madera. Tutaj można się przez cały rok: dzięki prądowi Golfsztrom, który przynosi mas wodnych od równika, u wybrzeży morza jest zawsze ciepłe. W styczniu, nigdy termometr strzałka spada poniżej 19, a także w lecie tego samego Gulfstream wygładza ciepła: 26.

Ale zapalonych beachgoers, którzy zebrali się na wyspie Madera, opinie ostrzegają, że każdy piasek nadmorskich lub kamyki tam wyspy – góry schodzą stromo w głąb wody. Wszystkie plaże są najbliższy kawałek sushi, Porto Santo, który słynie z piasku gojenia. Ale praktycznie każdy hotel ma ogromny basen – w celu kompensacji swojej frustracji. A obsługa jest doskonała: uzdrowiska, parki wodne, boiska sportowe – które po prostu nie oferują 4 i 5-gwiazdkowe hotele. Nawiasem mówiąc, można usunąć i prywatnych pokojach bez problemów.

Ci, którzy idą po raz pierwszy odwiedzić wyspę Maderę, Polecane wspiąć się na najwyższy punkt – szczyt Ruivo, odwiedzić rezerwat przyrody uszczelek Ilyas Desertas, udać się na wycieczkę do stolicy archipelagu – miasta Funchal, ale również nie zapominać o wsiach Curral das Freyash Camara -up-Lobusch Santana i Santa Cruz. W Funchal, nie przegap haftu muzeum katedry Clara burdadosh i Kamari nauczyć się gotować słynne wino o tej samej nazwie wyspy.

Madera urlop zostanie zapamiętany przez fakt, że archipelag jest zawsze coś do świętowania rzeczywiście. Festiwal przed Wielkim Postem w zakresie nie jest znacznie gorszy od Brazylijczyka. Pod koniec kwietnia, Festiwal kwiatów odbywa się, a we wrześniu – wino. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu znajdzie szerokie pole dla poruszenie działalności: nurkowanie, snorkeling, narty wodne, jazda konna, wspinaczka, windsurfing, kolarstwo górskie, niezliczonych szlaków turystycznych górskich.