155 Shares 4505 views

Salamanca (Hiszpania): historia, zabytki, zdjęcia

Salamanca (Hiszpania) – jest to najpiękniejsze miasto Starej Kastylii, który zakochał się w turystów do specyficznych struktur architektonicznych budowane kilkaset lat temu. Ludzie nazywali go trochę Rzym. Istnieje wiele miejsc o znaczeniu historycznym nie tylko dla Hiszpanii, ale także dla całego świata. Turyści uwielbiają to miejsce, szczególnie tych, którzy nie mogą żyć bez studiowania cech architektonicznych krajów i miast. Nadszedł czas, aby zapoznać się z piękną Salamance!

Trochę o geografii miasta i ludności

Salamanca (Hiszpania) znajduje się w zachodniej części kraju, 212 km od Madrytu, jeśli po kierunku północno-zachodnim. Miasto jest stolicą prowincji o tej samej nazwie i należy do autonomicznego regionu Castilla y Leon. Przybliżona liczba ludności 170.000 osób.

Aby dowiedzieć się, jak Salamanka pojawiła się na mapie świata

Miasto jest najstarszym ze wszystkich, na terytorium Hiszpanii. Jego historia zaczyna się w III wieku pne, kiedy to miejsce było niewielką osadą plemienia celtyckiego, podbite przez Hannibala. Kolejne nazwy miast naraz Helmantika (lub Salmantika) jest punktem na drodze „Srebro” Rzymian. Dowodem prawdziwości tego faktu zachowany most nad rzeką Tormes.

Gdy Maurowie zostali wydaleni z terenu (co nastąpiło w 1085), Salamanca (Hiszpania) zaczął być przekształcone: katedra zostały zbudowane i kilka kościołów w stylu romańskim. Mówiąc o architekturze miasta, odgrywa kluczową rolę w nowoczesnej formie, warto zauważyć, że stosowanie złotego kamienia, który zaczął być używany w budowie XIII wieku, współcześni ludzie mogą cieszyć się Cechą charakterystyczną tych niepowtarzalnych kreacji.

Ale XIII wiek był przełomowy nie dlatego złotego kamienia. W tym czasie król Alfonso IX podpisać dekret o budowie uniwersytetu, na którym prawie 800 lat turyści podróżują do Salamanki, a które dziś chcą się uczyć tysiące studentów, ponieważ w tym czasie nie były wykształcone Cervantesa i Lope de Vega.

Uniwersytet został zbudowany w 1218. I chyba tylko dzięki niemu miasto tak szybko ewoluowały, aby nadążyć z instytucją edukacyjną. Były lata, dekady, poleciał wieku, Salamanca wzrosła: były nowe budynki dla różnych celów, klasztorów i kościołów. Później, w 1400 roku miasto otrzymało tytuł kluczowy kulturalnym centrum kraju, dzięki ponownie na uniwersytet.

W 1985 roku, cała stara dzielnica popełnił Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Salamanca w Hiszpanii – unikalne miasto, którego niepowtarzalny wygląd.

Krótki opis miasta

Ponieważ miasto nazywa się mały Rzym, to znaczy, że rola Tybrem tutaj wykonuje Tormes. Tylko na prawym brzegu rzeki i słynnej, wspaniałej, pięknej Starówki. W centralnej części znajduje się obszar zwany Plaza Mayor. Otoczyć jego barokowe budynki, które nadają elegancji rzeźby, rzeźby i płaskorzeźby wybitnych osobistości Hiszpanii. Istnieje również główne budynki miejskie, takie jak ratusz i gminy oraz zakładów rozrywkowych – sklepy, kawiarnie i restauracje. Od Plaza Mayor przez Stare Miasto są 2 główne ulice (Salamanka, Hiszpania) – jest Rua Mayor i San Pablo.

Na południe od centrum placu stoi dzielnicy uniwersyteckiej. Główny budynek, zbudowany w XV wieku, wykonana w stylu gotyckim, a fasada jest dosłownie usiane różnych mitycznych bohaterów, symbole i obrazy scen religijnych.

Dalej – Stare i nowe katedry. Chociaż ten ostatni nie można zaliczyć takie – został wzniesiony w XVI-XVIII wieku. Stary zbudowany w XIII wieku, został zaprojektowany w stylu romańskim. Nowe niezwykłe, że miesza renesans i gotyk, tworząc coś wspaniałego i fascynujący.

Naprzeciwko katedry stoi pałac w stylu klasycystycznym – jest Palacio de Anaya XVIII-wiecznym budynku. On jest teraz zajęty z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu. Również nie daleko od kampusu, który zajmuje prawie całe centrum miasta, można zobaczyć Muzeum Salamance w pałacu Casa Abarca XV-wiecznym budynku, Casa de las Conchas (Casa de las Conchas) oraz College La Kleresiya.

W północnej części Starego Miasta przyciąga Klasztor Convento de las Urszulanek XVI-wiecznym budynku. Imponująca rozrywka House of the Dead (Casa de las Muertes), którego fasada ozdobiona jest kamiennymi czaszek, a kościół San Marcos z kolekcją gotyckimi freskami, który ma kształt okrągły.

Salamanca (Hiszpania): atrakcje

Miejsca, które trzeba odwiedzić:

 • Central Plaza Mayor w stylu barokowym.
 • Central Market Mercado de Salamanca.
 • Casa de las Conchas, zbudowany w 1193 w stylu gotyckim.
 • Salamanca (Campus) University.
 • Stare i nowe katedry.
 • Dominikański klasztor San Esteban.
 • Puente Romano, zbudowany za panowania Trajana.
 • Strażnicy Clavero XV-wiecznym budynku.
 • Monterrey Pałac, zbudowany w 1539 roku w plateresque stylu.
 • House of the Dead w stylu gotyckim zbudowany w XVI wieku.
 • Fine Arts Museum of Salamanca.
 • Obszar Columbus.

Uniwersytet w Salamance – powodem popularności hiszpańskiego miasta

Wiele znanych uniwersytetów w Hiszpanii. Salamanca nadal znacznie wygrywa w tej kwestii w porównaniu z innymi miastami. Jej głównym szkoły i ogromna biblioteka przynajmniej wielkości dużego pliku, ponieważ nie ma prawie tysiąc.

Uczelnia 16 wydziałów:

 • biologia;
 • farmaceutyczne;
 • archiwalnym;
 • teologia;
 • rolny;
 • nauczanie;
 • prawnej;
 • Filologia;
 • filozofia;
 • nauki przyrodnicze;
 • gospodarczego;
 • Historia;
 • geografia;
 • sztuki;
 • psychologia;
 • Medyczny.

Ale dziś, choć szkoły i nadal szkolić specjalistów z różnych dziedzin wiedzy (tj – 88 specjalności), jest to ważna wartość historyczna i architektoniczna niż naukowe. Nawiasem mówiąc, w połowie 2004 roku liczba ludności kampusu było 28155 osób, co stanowi około jednej szóstej wszystkich ludzi mieszkających w Salamance.

Jak się tam dostać?

W mieście Salamanka (Hiszpania), można dotrzeć na bezpośredni lot z Moskwy, ponieważ nie posiada własne lotnisko. Można również lecieć do Madrytu, a stamtąd udać się do Starego Miasta pociągiem lub autobusem. Ta ostatnia opcja jest przydatna dla tych, którzy chcą poznać stolicę Hiszpanii, a następnie z prowincji.

Za radą doświadczonych turystów?

Podróżnych, którzy byli w tym pięknym miejscu, że planuje wyjazd jest trudne, ponieważ miasto – to ogromne muzeum. Do odkrywania wszystkich atrakcji powinni spędzić co najmniej dwa pełne dni, planując przybliżony czas zwiedzania. Od 13 do 16 godzin od Siesta – tym należy pamiętać.

Druga wskazówka – kupić mapę miasta. Z jej zwiedzanie tańsze, gdyż kosztuje 23 euro, a jeśli płacisz „na miejscu”, trzeba będzie przeznaczyć minimum 36 euro.

Nie bój się wziąć taksówkę – to tani tutaj. Ale, oczywiście, jeśli trzeba ruszać w transporcie, autobus będzie bardziej ekonomiczne.

Hotele w mieście Salamanka (Hiszpania)

Są to zarówno prestiżowe hotele i dość tanie schroniska. Zakwaterowanie w hostelu będzie kosztował średnio 1000-1500 rubli dziennie, a hotel – około 4-6 tysięcy, w zależności od lokalizacji i „gwiazdy”. Jednym z najbardziej udanych opcji jest Microtel Placentinos – ma dobre opinie, położony jest w centrum miasta, a cena pokoju zaczyna się od 2300 rubli.

Salamanca (Hiszpania) zdjęcia, które zostały przedstawione w artykule – to prawdziwy raj dla miłośników stylu romańskiego i gotyku, jak i dla ludzi, którzy lubią uczyć się z przeszłości, odwiedzając różne kraje zabytków. Jest to miejsce, w którym można utonąć, podziwiając motywy bizantyjskie plateresque wyjątkowy, opalizujący w złotym słońcem kamienia, z którego zbudowano wiele budynków, niepowtarzalnym pięknem kopuły kościołów i malowane ołtarze. W ogóle, Salamanca – miasto, które chcesz odwiedzić przynajmniej raz w życiu!