334 Shares 3122 views

montaż skrzynki „IZH Planeta 5”: szczegółowe instrukcje i schemat rada

Zespół z pudełka „Iz-5 Planet” jest często przeprowadzane w jego naprawy lub wymiany. Ten węzeł nie jest niezawodny. Wynika to ze złej jakości elementów kończących, słabą montażu, złych wymagań dokładności produkcji łożysk, obudowy i inne mechanizmy. można znaleźć plusy. Po pierwsze, jest to tania produkcja. Po drugie, musi być naprawione przez strony. Zastanów się, co jest częścią i jak zrobić montaż polu „IZH Planeta 5” i uczyć się przydatnych wskazówek.


Najczęstsze problemy

Większość czasu uważany stracił motocykla lub złe zmiany drugi bieg. Może to być spowodowane na nieostrożnych stóp założycielskiego. Na przykład, gdy zestaw dużych obrotów na pierwszego transferu bez neytralke, gdy połączony z drugim rzutu prędkości zębnika występuje sprzyja intensywnej montażu na ścieranie. Dlatego nie zaleca się silnie „spin” pierwszej prędkości. Jeśli wszystkie te same problemy z drugą pozycję utrzyma, masz kilka opcji, aby je rozwiązać.

W niektórych przypadkach, najprostszym sposobem, aby pomóc bez całkowitego demontażu i ponownego montażu w oknie „IZH Planeta 5”. Musisz umieścić motocyklem po prawej stronie, a następnie usunąć kick-rozrusznik i przesunąć nogę z wałem. Następny zdemontować pokrywę skrzyni korbowej i sprzęgła kosz z tarczami.

Przy formułowaniu przekładnię występuje zaangażowanie pogorszenie zębów. To z kolei prowadzi do poślizgu i szarpać odrzucenie drugiej transmisji. Inną przyczyną może być zużycie łożysk wału pierwotnego. Od wibracji on pozostawia trochę w lewo, trzeba użyć młotka do usunięcia mu lekkie ciosy na swoim miejscu. Zabezpieczyć element w pozycji umożliwi instalację dopasowanie podkładki średnicy. Następnie uchwyt łożyskowy, a pozostałe części zostały usunięte zamontowane są w odwrotnej kolejności.

inne usterki

Zdarza się, że / montaż „IZH Planeta 5” box demontaż może być wymagane w przypadku utraty czwartej prędkości. Jest to często z powodu uszkodzenia łożyska w wale wtórnym. Takie problemy z zachodzi dzięki obecności luzu osiowego, mając węzeł polaryzacji lub uszkodzenia. Można spróbować rozwiązać problem jest podobny do drugiego naprawy transmisji. Jeśli nie zadziała, to będzie wymagało całkowitego demontażu urządzenia.

W przypadku zablokowania się zmiany biegów z dużym zakresie na niskim trybie – dół jest układ przełączający mechanizm sprężynowy. Należy wymienić. Napięte plac budowy po zmontowaniu „IZH-Planeta 5„transmisji spowodowane nieprawidłową instalacją podkładek. Aby tego uniknąć, konieczne jest w tym procesie, aby oznaczyć i uchwycić dawną lokalizację tych elementów.

Demontaż i montaż polu „IZH Planeta 5”

Po pierwsze, trzeba przeprowadzić kompletny demontaż sprzęgła, urządzenie rozruchowe do silników i przekładni i spuścić olej. Po te manipulacje są wykonywane, można przystąpić do usuwania CP. W obszarze po prawej stronie silnika, odkręcić śruby mocujące osiem. Zdejmowane podnóżki pedał hamulca pokrywa obudowy dźwignia kierowcy po prawej stronie. Linka sprzęgła jest odłączona, a piłka wpada do tłoka pierwotnego wału. Następnie obwód jest odłączony. Legenda pokazano poniżej: tarcze sprzęgłowe (1,3) dolnej płyty (2) wewnętrzną bębna (4), nakrętki (5, 6).

Na przygotowanej szmatką lub papierem umieścić pokrywę skrzyni korbowej. Pull może, chwytając za zębatkę i pociągnąć ją do siebie. Jeśli element nie może być zwrócenie uwagi na wałku ślimakowym spryskiwaczy wsparcie, które może stać się zniekształcony. Otwór pomiędzy obudową a pokrywą powinien trzymać pincety lub nóż, po czym odpowiedniej pozycji. Podczas demontażu obudowy może spaść pary podkładek. Drugim elementem jest trochę grubszy i jest zamontowany na wale wtórnika. Muszą podpisać i usunąć pozostałe części zamiennych.

Głównym etapem

Jak zaznaczono na schemacie montażowym „Iz-5 planeta” skrzynki, której etapy demontażu wewnętrzny węzeł przeniesione dachu, ponieważ może on pozostać wał wyjściowy i sektora. W razie potrzeby usunąć potrzebę wyprostować swoje płatki krążek-korek, odkręcić nakrętkę, zdjąć podkładkę i gwiazdy. Bardzo ostrożnie wyciągnąć wałku aby zapobiec slip-off, pokrywa zostaje przeniesiony do czystej i płaskiej powierzchni zębnika górę.

Należy zauważyć, że w tej części zespołu łożyskowego posiada pierścień blokujący. Dlatego po usunięciu wału z rolek łożyskowych może spaść, więc należy być ostrożnym. Jeśli wspomniany element opracowany przyzwoity zasób, istnieje ryzyko, że wał wtórny podczas demontażu pierścienia zewnętrznego może wyskoczyć z otworem odbiorczym pozostanie na rolkach. Ponadto konieczne jest, aby zrobić naciskając poza gruczoł. Do tego pierścienia montażowego wychodzi z otworu kołpaka, a następnie usuwa się pierścień zewnętrzny łożyska.

Końcowym etapem

Dalej wycofywany wał główny przekładni drugiego i trzeciego prędkości, a następnie zdemontowana wału wejściowego. Aby to zrobić, trzeba będzie ostrożnie wbić w użyciu korkiem i lekki młotek. Usunięto górną i dolną korka.

Następny idzie pośredni zespół wału. Przy użyciu śrubokręta lub innego odpowiedniego narzędzia, nie jest konieczne, aby zginać wskaźnik pamięci o neutralnym ostrożnie wyciągnąć ślimakową (popychacza) wałka. Na jego krańcu znajdują się podkładki, które mogą stosować się do skrzyni korbowej. Muszą zbierać i przechowywać resztę zdemontowanych części. Następny zakręt wał naśladowcą. Sprawdzić krawędź zakrzywionej szczeliny, która prowadzi widełki są przemieszczane. Nie powinny one mieć frytki i wgniecenia. Wykręcić śruby mocujące parę mechanizm przełączania, który jest usuwany. Teraz możliwe jest zastąpienie nieużytecznej części i montaż są prowadzone na przekładni „Uż-Planeta 5”. Poniższy rysunek wskazać: kołpak blokujący (1), śruby (2), przy czym koło łańcuchowe wału korbowego (3), dwuniciowego łańcucha (4), bęben sprzęgła (5), przy czym wał wejściowy (6).

remont

Po jednostka wypatroszone, można przystąpić do określenia części należy wymienić. Co do zasady, musimy kupić zestaw podkładek, zestaw uszczelek i uszczelniaczy. Tak jest w przypadku, gdy nie ma poważniejsze obrażenia. Po ustaleniu z wymiennych elementów potrzebnych do przeprowadzenia regulacji wałka ślimakowego, a po końcowym montażu – luz osi pierwotnej i pośrednim wale wtórnym.

Na ile półka rolka popychacza noszonych podkładek, powinny być one pokryte specjalnym związku. Na koniec bliższy zamontowanych podkładek zapasowych, wał jest umieścić na swoim miejscu. Kolei powinno być tak, że czujnik Neutralne jego występ będzie pasować do najgłębszej rowka. Następnie za pomocą linijki (bez obudowy, aż KP) płaszczyzny mierzone w skrzyni korbowej luzu między podkładką i sondy. Powinna ona wynosić nie więcej niż 0,2 mm. W zależności od wskaźnika załączyć lub czyszczone regulatorów. Na niemożności dokładnego luki rozliczeniowym jest lepiej zrobić mniej.

montaż skrzynki na motocyklu „IZH Planeta 5”

Dla prawidłowego montażu należy najpierw zainstalować wał wejściowy, to pierwszy bieg rowek dna. Następnie sprężyna powrotna zamontowana jest z wałkiem wybieraka zespół tymczasowo umieścić mechanizm sprężynowy i umieścić jednostkę w foteliku. Po tym, umieścić ślimak z podkładkami. Dla ułatwienia montażu, nasmarować „litologicznych” ruchomych mechanizmów.

Podczas montażu należy zwrócić uwagę, aby nie uszkodzić czujnika neutralną stopę. Że wał jest zabezpieczony na miejscu, przy użyciu śrubokrętu być lekko zgiąć ten wskaźnik. Podczas montażu pamiętaj małą podkładkę, która eliminuje luzy. Podobna część jest zainstalowany na wale wtórnika. Następnie montowane przedziału zmiany biegów.

ważny

Poprzez wykonywanie tych czynności, wykonaj znak w środku sektorze. To musi pokrywać się z podobnego znaku na wale. Na ostatnim etapie jest ustawiony skrzyni korbowej pokrywę. Kiedy wykonane prawidłowo działa siedzieć na swoim miejscu bez żadnych problemów.

Konieczne jest, aby zobaczyć, że wszystkie pręty i wałki zbieżne z rodzimych szczelin lądowania. Powinny one obracają się swobodnie bez pisków i zagłuszania. Dokręcanie śrub otaczających średnią siłę tak jak w skrzyni korbowej z miękkiego metalu może łatwo spowodować zerwanie nici. Wszystkie łączniki są dokręcone równomiernie, aby uniknąć wypaczenia.

ukończenie

Zespół „IZH Planeta 5” okno poniżej w szczegółach. Po dokręceniu zaciski trzeba dokładnie sprawdzić czy koło napędowe dla prawidłowego obrotu. Pod koniec grzechotką zestaw z rękawa bębna sprężyny sprzęgła a on sam, jak i podłączone do napędu łańcuchowego z wiodących gwiazdy w polu wypełniona jest olejem przekładniowym.