322 Shares 4699 views

„Łada Priora” – Zawieszenie przód: naprawa, montaż, elementy konstrukcyjne

Po raz pierwszy „Priora” zjechał z linii produkcyjnej w marcu 2007 roku i dostępny jest do dziś. Model zostanie usunięty z produkcji, ale w ostatniej chwili postanowił tego nie robić. „Priora” w swojej historii doświadczyła restyling i wiele ulepszeń od strony technicznej. Jedyną rzeczą, która nie sprowadza się do „Łada Priora” hands-samochodów konstruktorów – przednie zawieszenie. Pod uwagę jego konstrukcję, typowe usterki i sposoby naprawy.


Urządzenie standardowe przednie zawieszenie

Jako prototyp "Lada-Priora" VAZ-2110 był używany. Układ zawieszenia jako całość pozostawał bez większych zmian. Inżynierowie po prostu zainstalować inny typ sprężyny i inne wstrząsy.

Zawieszenie przednie VAZ „Przed” – niezależnie od typu, teleskopowe. W sercu – wstrząs rozporek absorbera i osłony sprężyny. Zawiesinę „Przeorat” jest również charakteryzuje się obecnością w swoim dolnym ramieniu wyposażonej szelki. Istnieją także stabilizatory.

Regały – hydrauliczną amortyzacją. Dolna część z nich jest przyłączony do zwrotnicy na dwóch śrubach. Górna śruba ma osobliwość. Dzięki niemu można wyregulować wyrównania. Zamontowany z przodu sprężyną i buforów poliuretanowej sprężania. Obejmuje ona również górną poparcia stojaku wraz z łożyskiem. Ta część jest zamocowana do korpusu za pomocą nakrętek. W związku z elastycznego materiału, wsparcie to znacznie redukuje wibracje i pozwala rack swing w momencie aktywacji.

Wsparcie to jest zamontowane łożysko. Umożliwia amortyzator obracać równocześnie z kołami kierowanymi. golonka kierowniczy i zawieszenie przednie ramię ( „Przed-Hatchback» posiada również) są połączone ze sobą za pomocą przegubu kulowego. Siła hamowania i przyczepność jest przenoszony ze względu na wzdłużne rozciągnięcie który poprzez Hob zamocowane na dźwigni, a przednie belek nośnych.

Na skrzyżowaniu podpór, rozstępy i dźwignie są podkładki. Są one przeznaczone do regulacji kąta nachylenia względem osi obrotu. Przegub ma wewnątrz zamkniętego łożyska. Wewnątrz członkiem piasta jest ustawiony. Dalej – nakrętka łożyskowa jest dokręcone i nie ma żadnych korekt.

stabilizator

W układzie według niezależnego zawieszenia przedniego stabilizator jest obecny. Ponieważ jest on stosowany pręt. Jej „kolana” via szaf z zawiasów przymocowana do przedramienia. część skrętna jest przymocowany do korpusu za pomocą specjalnych uchwytów i poduszki.

Typowe problemy

Inżynierowie WHA w 2007 koniecznie wymagane, aby zwolnić ten samochód, więc, jak już wspomniano, zawieszenie VAZ-2110 był używany prawie jeden do jednego kursu, choroby dzieci nie zostały skorygowane, a wielu właścicieli VAZ-2170 jest teraz regularnie spotykamy je. Rozważmy najbardziej typowe usterki.

Hałas lub stukanie

Pukanie przedniego zawieszenia ( „Priora” uniwersalny osoba cierpi również na ten temat), jak również charakterystyki szumu – jest to jeden z objawów. Z tym wielokrotnie w obliczu wszystkich właścicieli samochodów krajowych tej rodziny. Obsługa podwozia Specjalista twierdzą, że w tym przypadku nie są odporne na usterki. Również podczas pracy poluzować śruby mocujące pasek stabilizatora do nadwozia pojazdu.

Innym hałas może być związana z pogorszeniem samej lub poduszki barze. W przypadku stanowisk, aby pozbyć się nieprzyjemnych wybić trzeba tylko wymianą zużytych amortyzatorów. Jeśli złagodzone łączników, należy dokręcić. W przypadku awarii uwolnienie ich poduszki należy wymienić. Jest tani. Obecnie w sprzedaży są jakieś części do „priorytet”.

Również może powodować pukanie odpocząć zamontować na których można ustawić górną wsparcie ciała. Eksperci zalecają, aby dokręcić śruby wsparcia. Innym powodem, dla hałasu – zużyte gumy elementem w szafie wsparcia. Trzeba kupić nową część i zainstalować go. Potem znika szum charakterystyczny.

W przypadku noszenia silentbloki dźwignie, szelki lub zastrzałów również nokautem. Części te należy wymienić. Wśród innych usterek – zużyte łożyska, sprężyny pęknięcie lub odkształcenie, zużycie kompresji bufor niesymetryczne koła.

Wyciek płynu z amortyzatorów

Ten problem często do czynienia przez właścicieli samochodów „Priora”. Przednie zawieszenie przecieka. Dzieje się tak ze względu na zużyte lub uszkodzonego gruczołu pręta. Ponadto na elemencie podczas pracy może tworzyć włókna, uszkodzonej warstwy chromu. Wyciek utworzone w wyniku uszkodzenia lub kurczenia się pierścienia uszczelniającego na obudowie. Rozwiązaniem tych problemów – wymiana elementu w kolekcji.

Stojak odporny na złe w momencie uderzenia

Ta cecha błędu lub kiedy zawór zwrotny obejście traci swoją integralność, gdy amortyzator jest dostatecznie płynny. Wynika to z zacieraniem zużycie cylindra fluor warstwy. Często zdarza się, w zamian sprężyna zaworu osadem. czy naprawa jest możliwa? „Łada Priora” w tym przypadku jest zakończona z nowym pasku. Ten sam błąd będzie w przypadku gdy zawieszenie jest odporna źle na etapie kompresji. Objawy – wstrząsy i hałas w kabinie.

awaria

Jeśli zawiesina stała się częścią jego drodze, to istnieją dwie możliwości. Tej wiosny jest zużyty lub nie powiodła się ostać. Jest to konieczne do przeprowadzenia napraw.

„Łada Priora” i duże luki w mechanizmie kulowym

Powodem tego pogorszenia powierzchniach roboczych od przegubu kulowego. Może to być spowodowane przez zanieczyszczenie lub uszkodzenie pylniku. Wymienić zużyte części.

Samochód ściąga na bok

To też czasami się dzieje z samochodem „Priora”. Przednie zawieszenie nie zawsze jest winien. Na przykład, cofnięcie pojazdu prosto ścieżka jest to możliwe w przypadku różnych wartości ciśnienia w oponach lub zaburzeniami kąta koła. Inna możliwa jest duża różnica w gumie zużycie lub niezrównoważonej płycie. Ponadto, samochód jedzie z prostej drogi, jeśli uszkodzone części gumowe w jednym z filarów wsparcia. Możliwe nierówne charakterystyka sprężystości sprężyn.

Wysokie zużycie opon

Dzieje się tak nie tylko ze względu na zawieszenie usterek.

Opony zużywają się znacznie podczas gwałtownego hamowania z pełną blokadą kół. Taki sam efekt będzie obserwowany w niewłaściwym zbierania, pochylenia, a w przypadku przeciążenia.

Wybór stojaku

zawieszenie przednie ( „Harmony Priora” wagon włącznie) ma mniejsze znaczenie niż silnika lub przekładni. Zawieszenie tłumi drgania, które są przekazywane do ciała z drogi przez koła. Podwozie powinny zapewnić stabilność podczas jazdy samochodu z dużą prędkością.

Jeśli zawieszenie jest zbyt miękkie, samochód będzie wielki iść w linii prostej, ale na zakrętach istnieje znaczne przechyły nadwozia. W przypadku, gdy jest ona bardzo sztywna, gdy banki nie wygina się, ale nie ma gładki postęp.

Ale można znaleźć najlepsze rozwiązanie. Teraz dostawcy zewnętrzni regały i inne części na „Priorytet”. Często te elementy są znacznie lepsze pod względem jakości i właściwości fabryki.

Uruchamianie SS20

Części te są produkowane pod marką „System Technology” samochodów krajowych i zagranicznych. Regały te stały się tak popularne, ze względu na swoją wysoką jakość. Dla „Priory” producent oferuje 4 rodzaje produktów, które różnią się w sztywności. Co stoi lepiej? Muszą wybrać styl jazdy. Miękkie – "Standard" seria rack. Ponadto oferowane i tylne amortyzatory z tej samej serii.

W celu zwiększenia zdolności przewozowej oferowanej silniejszą wersję. Dalej – "Comfort" rack. W opinii wielu właścicieli samochodów, to najlepszym rozwiązaniem. Są one trudniejsze niż „standardowy”, ale zawieszenie działa równie dobrze w dobrych i złych sposobów.

Zestaw „Highway” jest dla tych, którzy kochają sztywności zawieszenia i dużą prędkością. Regały te można jeździć na zły stan dróg, ale będzie niewygodny. „Sport” – jest to trudne wersja tego producenta dla „Priora” samochodów. Przednie zawieszenie planu jest mało przydatne dla miasta, ale dla imprez sportowych – w sam raz.

"Kayaba"

Dla „Priory” japońskiej marki oferuje również solidnego stojaka. Często właściciele tych pojazdów nabyć te produkty, przeznaczone do VAZ-2110. Ale są dealerzy i części zapasowe do „Priory” „” serii Kayaba Exel-G. Jednak instalacja może być pewne problemy.

"Ace"

Jest to marka krajowa. Firma oferuje dla „Priorytet” Szczegółowe informacje na temat zawieszenia przedniego i tylnego. Jak na filarach, to jest „PRO Comfort” z nadzieniem gazomaslyanym lub oleju „Classic Comfort”.

Co stoi lepiej?

Odpowiedzi na to pytanie jest trudna. Chociaż producenci i posiadają certyfikaty jakości, często są zamienne do podwozia nie może zapewnić podanej komfort ruchu i danego okresu eksploatacji. Recenzje także nie pozwala nam zrozumieć, że lepiej. To wszystko zależy od preferencji właściciela samochodu. Dziś w „Priora” zainstalowane zawieszenie pneumatyczne.

System ten może być wykonane ręcznie lub skontaktować się z punktem serwisowym. Decyzja ta jest bardzo dobra, ukazuje się pod względem komfortu i niezawodności.