727 Shares 2638 views

Charakterystyka techniczna samochodu McLaren 650S

Premiera brytyjskiego supersamochodu McLaren 650S odbyła się w Genewie w 2014 roku. Jego początkowa cena wynosiła około 268 tysięcy dolarów. Wersja Spider był oferowany za $ +280.225.

Krótko o modelu

McLaren 650S posiada monocoque z włókna węglowego o strukturze aluminium z tyłu i przodu. Zawieszenie Typ – ProActive Chasic sterowania. Pod wyciągiem zainstalowany w kształcie litery V „ósemki” w objętości 3,8 litra. Ten silnik produkuje 641 koni mechanicznych. Kierując łącznej 7-biegową skrzynię biegów z podwójnym SSG sprzęgła.

To ciekawe, że w standardowym modelu umieścić na płytach węglowych ceramicznych. Jeśli mówimy o najbardziej praktyczny i naprawdę potrzebujemy funkcji, warto zwrócić uwagę na ABS uwagi, DRS, ESC, a także system kontroli trakcji i Launch Control. Plus, że samochód może wykonywać aktywną spoiler hamowania.

pająk

Istnieje kilka wersji modelu McLaren 650S. Należy powiedzieć o najbardziej popularne. I to jest McLaren 650S Pająk. To zostało ogłoszone w 2013 roku w Genewie. Jest cięższy od wersji standardowej 40 kg. Moc jest taka sama, z tym, że wymiary uległy zmianie. I to nie jest dużo. 0,4 cm Maszyna się wyżej i 0,3 cm – krótszy. Aby dach samochodu podjęła kształt, to trwa tylko 15 sekund. Początkowo samochód był wart przynajmniej 280 tysięcy dolarów.

Interesujące jest to, że model ten zastąpił swojego poprzednika – 12C Spider. Ale został wypożyczony z tylko 25 procent części.

Do stu samochód jest rozpraszany przez trzy sekundy. Aby prędkościomierz hit 160 km / h, konieczne jest 5,8. Od zera do 200 km / h samochód przyspiesza w 8,6 sekundy. A co powiedzieć o hamowaniu? Jeżeli samochód porusza się z prędkością 100 km / h, a następnie będzie całkowicie zatrzymać się na 30,7 metrów. Jeżeli prędkościomierz wynosiła 200 km / h droga hamowania zajmie 124 m. Przy okazji, maksymalna, która może dotrzeć do tego samochodu to 329 kilometrów na godzinę.

675LT

Ta wersja McLaren 650S został wprowadzony do publicznej wiadomości w 2015 roku, w kwietniu. Maszyna jest wyznawcą samochodu wyścigowego, znany jako F1 GTR Longtail. Nowością tylko lżejszy niż jego poprzednik na 100 kilogramów. To jest spowodowane tym, że włókna węglowe były używane w procesie wytwarzania obudowy. Nawet w środku nie jest klimatyzowany, ale nowe tarcze jest łatwiejszy do 3,2 kg, niż te, które są ustawione na P1. Układ wydechowy zdecydowano się być wykonane z tytanu.

Musimy oddać hołd projektantów. Wewnątrz i na zewnątrz samochodu wyglądają wspaniale. Szczególnie zadowolony z wdzięcznych krzywych optycznych LED oraz topografii. Jak również zacisków hamulcowych, które są malowane w kolorze nadwozia. Nawet przyciągnęła uwagę luster, wykonana w postaci kropli. I, oczywiście, nie może nie przyciągnąć uwagę potężne wloty powietrza.

Nawiasem mówiąc, silnik M838T ma znaczną pojemność – 675 litrów. a. Poprzez tego wskaźnika do setki przyspiesza w samochodzie 2,9 sekundy. Maksymalna prędkość 330 km na godzinę. I ten samochód jest wart około 350 tysięcy dolarów.

Nawiasem mówiąc, odległości zatrzymania aktualności mniej niż ww samochodu McLaren 650S Super Sport. 30,2 m – to ile trzeba tę maszynę zatrzymać z prędkości 100 km / h. I 115 metrów, gdy prędkościomierz był na około 200 km / h.

GT3

Jest to kolejna wersja supersamochodu. W 2014 roku, producenci ogłosił, że GT3 będzie modyfikacja McLaren 650S, self-modelu. W efekcie, nie było nowość, która natychmiast przyciąga uwagę ich właściwości. A new 7 sekwencyjnego skrzynią biegów i wentylowane hamulce tarczowe wyposażone są w zaciski 6-tłokowych. Ale to jest na przednie koła. Z tyłu zaczął ustanawiać 4-tłok. Również nowością zmieniła geometrię zawieszenia.

Wśród zmian zewnętrznych można zauważyć aktualizowane tylne skrzydło i splitter przedni. A jeszcze większe wloty wykonane z włókien węglowych.

Pod maską w kształcie litery V „ósemki”, objętość 3,8 litra. Ten silnik twin-turbo generuje 493 koni mechanicznych. Dzieło nowy umacnia ECU.

Nie możemy powiedzieć, że osoba, która kupiła „McLaren” będzie myśleć o gospodarce, ale zużycie paliwa w samochodzie jest bardzo skromny. W trybie mieszanym, urządzenie zużywa 11-12 litrów benzyny na 100 kilometrów.

W ogóle, luksusowy samochód, ale oczywiście nie dla miasta. Raczej na demonstrację jego statusu. I jest wart około 23 mln rubli. Nic więc dziwnego, że w naszym kraju właściciele tych pojazdów prawie żaden.