320 Shares 3138 views

Silnik indukcyjny Urządzenie jej zastosowanie

silnik asynchroniczny AC przekształca energię elektryczną w energię mechaniczną. Jest najbardziej powszechne w przemyśle. Urządzenie silnik jest dość prosty, praca odbywa się przy stałym prądzie.


Urządzenie silnika. Składa się ona z trzech części: obudowę, stojan i wirnik.

Obudowa zapewnia ochronę wirnika i stojana różnych urazów i czynników środowiskowych. zamontowany jest sztywno zamocowana część.

Stojan – nieruchomą część silnika. Głównymi składnikami są: rdzeń i ramki. Rama tworzy prasy zamontowany stojan silnika magnetycznego (rdzeń elektromagnetyczny). Ze względu na pierścieniu powstaje pole magnetyczne, które jest obrotowe. Szczelina powietrzna oddziela wirnik i stojan.

Wirnik – ruchoma część maszyny.

Ze względu na obrót pola magnetycznego i umieszczony w przewodzie występuje interakcja, która opiera się na działaniu na zasadzie silnika indukcyjnego. Stojan wytwarza obrotowy pola magnetycznego i trwale zamocowana. Własna rozrusznik – rdzeń wykonany ze stali, w którym uzwojenie ustalona w specjalnych rowkach.

Pole magnetyczne w punkcie przecięcia uzwojenia wirnika tworzą się wewnątrz EMF. W wyniku tego działania w cewce przepływem prądu, który współdziała ze strumieniem magnetycznym. W reakcji pola magnetycznego stojana i prądu w wirniku istoty i momentu obrotowego wytwarzanego. Obrót wirnika jest w tym samym kierunku, jak na polu, ale z niewielkim opóźnieniem.

W efekcie, zjawisko energii elektrycznej z sieci uzwojenia stojana przechodzi w energię mechaniczną.

Liczba plusów par określa prędkość obrotową silnika.

Silnik indukcyjny Urządzenie dzieli je na dwa typy: pierścieniem ślizgowym i wirnikiem klatkowym. Różnią się urządzenie wirnika. Wyjściowe uzwojenie jest zwarte barów, które składają się z aluminium lub miedzi, i po obu stronach wirnika, są zamknięte w dwóch pierścieni. W fazie silnik cewka „gwiazda” podłączony.

urządzenie silnik może być inna ochrona:

Chronione – wyposażony w urządzenie, które zabezpiecza przed przypadkowym kontakt z częściami, które są w warunkach stresu i ruchu. To nie pozwala obce dostać się do środka. Chłodzenie odbywa się kosztem środowiska naturalnego.

Powitalny chroni przed wnikaniem kropli wody, które wchodzą prostopadle lub pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Takie urządzenie nie zapobiega wnikaniu brudu i pyłu.

Zamknięte, przy czym części wewnętrzne są chronione przed wpływami zewnętrznymi (krople, pyłu).

Pyłoszczelna, chroni przed nawet drobnego pyłu.

Zamknięta wentylacyjne, które jest wdmuchiwane przez zewnątrz systemu wentylacyjnego. Wentylator jest umieszczony na zewnątrz obudowy i zamknąć.

Napięty, to bardzo potężne ochrony przed penetracją z zewnątrz.

Zarządzanie silnika asynchronicznego za pomocą czujników, które regulują prędkość wirnika. Proste urządzenie silnika sprawiło, że można go używać nie tylko w produkcji, ale także w życiu codziennym.