833 Shares 1117 views

Aston Martin Vanquish – najciekawsze samochody za 25 milionów rubli

Aston Martin Vanquish – to flagowy samochód sportowy należący do klasy Gran Turismo. Został stworzony dawno temu, w 2001 roku, a ten samochód stał się pełnoprawnym następcą modelu Virage. W 2007 roku maszyna została zastąpiona przez DBS, ale po zakończeniu produkcji zdecydowali się zwrócić nazwę Vanquish.


Pierwsze pokolenie

Pierwszy Aston Martin Vanquish został wydany w latach 2001-2005. Cechą wyróżniającą jest sztywna konstrukcja podwozia (osiągnięta dzięki zastosowaniu kompozytu aluminium i węgla). Ponadto uwagę koneserów nie mogło pomóc przyciągnąć 6-litrowy silnik V12 do 48 (!) Zaworów. Jego moc wynosi 460 "koni".

W ruchu ten silnik jest napędzany przez 6-diaphazone elektrohydrauliczne przekładni. Ciekawe jest również to, że inżynierowie postanowili wyposażyć standardowy model za pomocą 355 mm tarczy hamulcowej (oczywiście wentylowanej), które mają cztery zaciski tłokowe z przodu. Ponadto ABS (elektroniczna dystrybucja siły hamowania jest również dostępna).

Co ciekawe, ten model był maszyną Jamesa Bonda. W filmie "Die, ale nie teraz".

Vanquish S

Debiut tego samochodu miał miejsce w 2004 roku. To Aston Martin Vanquish chwalił znacznie silniejszy silnik i poprawił aerodynamikę. Ponadto twórcy wprowadzili pewne zmiany w projekcie kabiny i sfinalizowali zawieszenie.

Liczba produkowanych KM została zwiększona do 520. By the way, zmiany wpływały nie tylko na silnik, ale także na jego wygląd. Deweloperzy stworzyli nowy splitter i sfinalizowali kształt nosa. Można było również zminimalizować przeciąganie. Koła stały się większą średnicą – stało się to również niewielką zmianą.

Przez cały czas firma produkowała mniej niż 1100 takich maszyn. Wydanie to zostało zakończone takimi wersjami, jak Aston Martin Vanquish S Ultimate Edition. Na świecie jest tylko pięćdziesiąt takich wersji. Modele te różnią się kolorem nadwozia o czarnym kolorze, uaktualnionym wnętrzu i niewielkich zmianach technicznych.

Maksymalna wydajność, jaką może wyprodukować Aston Martin Vanquish to 321 km / h. I ten model pozostał najszybszym i najszybszym – wszystkimi seryjnymi maszynami produkowanymi przez firmę. I zachowała ten rekord do 2013 r. – aż do chwili, gdy inny samochód wyszedł, że stał się znany jako V12 Vantage S.

Drugie pokolenie

W 2012 roku został wydany kolejny samochód, który stał się pełnoprawnym zamiennikiem pierwszej generacji Aston Martin v12 Vanquish. Nowością była czwarta generacja platformy VH. Został stworzony przy użyciu obfitych ilości aluminium i specjalnego włókna węglowego – wszystko to sprawia, że ciało jest bardziej wytrzymałe i mniej ciężkie.

Pod maską postanowiono zainstalować 5,9-litrowy silnik V12. Jego moc wynosiła 550 KM. W zewnętrznej części modelu, wyraźnie widoczne są cechy znaku firmowego. Na przykład przednie światła wyglądają jak stary model Virage. I plecy postanowiono stylizować pod Jedną 77. W niektórych wierszach można śledzić podobieństwo do DB9. Ale pod innymi względami wygląd zewnętrzny okazał się zupełnie oryginalny.

Nie możemy powiedzieć kilku słów o wnętrzu tego samochodu. Okazało się to wspaniałe – drogie, luksusowe, ale surowe – nic zbędnego. Istnieją podobieństwa z ekskluzywnym, wspomniany powyżej One-77. Wnętrze tego modelu jest przycięte z wysokiej jakości skóry i Alcantara – i ręcznie. Na konsoli środkowej widać 6,5-calowy kolorowy wyświetlacz LCD (jest to system audio i multimedialny). Nawiasem mówiąc, muzyka w samochodzie jest bardzo dobra – w rzeczywistości jest 13 potężnych głośników i 1000-watowy system stereo wewnątrz.

Jednym z głównych zadań deweloperów było zmniejszenie ilości zużytego paliwa do minimum. W zasadzie wyniki to – 20-22 litrów na 100 kilometrów w mieście, a nieco ponad dziesięć na autostradzie. Jednak ekonomia prawdopodobnie nie będzie czynnikiem, który pobudzi osobę, która pozwoliła sobie na zakup samochodu za 25 milionów rubli.

Charakterystyka Aston Martin Vanquish

I wreszcie chciałbym porozmawiać o wydajności nowych samochodów tej firmy. Udoskonalona wersja, opublikowana w 2015 roku, zyskała reputację najpotężniejszej i najszybszej maszyny wśród całej linii. Obrazy Aston Martin Vanquish v12 2015 Cabrio są dostarczone powyżej, a nawet z fotografii można zrozumieć, że to naprawdę ten samochód, który jest warty uwagi. Silnik 568 KM, 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów Touchtronic 3, przyspieszenie do stu – w ciągu 3,6 sekundy i maksymalnie 330 km na godzinę. Nic dziwnego, że koszt tego samochodu to ponad 300 000 dolarów. Przy obecnej stawce jest to ponad 23000000 rubli. Jednak prawdziwi koneserzy prędkości, komfortu, stylu i luksusu nie skąpią przy zakupie tego samochodu. Bo naprawdę warto tego rodzaju pieniędzy.